bayramınız kutlu olsun

bonnie
hepinizin bayramı kutlu olsun. tüm vicdansızlıklar, hüzün ve acılar sizlerden uzak olsun.

hepinizi çok seviyorum. musmutlu, tatlı mı tatlı bir bayram geçirmenizi dilerim.

sevgi ve saygılarımla...

moderatör

bonnie
elini taşın altına koymaları gereken insanlardır. sözlüğün durumuna göre hareket etmeleri gereken bir nevi komutanlardır aynı zamanda. sanıyorum iki kişi var; uzun zamandır ne yazmışlar, onu geçtim ne de yazılanları oylamışlar aynı zamanda.

yöneticisinden tut, moderatörlerine kadar elini taşın altına koymayıp seyreden veya uzun zaman boyunca yok olan yöneticisine kadar gayret sarf etmeyen bu sözlükte artık uzun bir zaman yazmayacağım. bu işler sadece yazardan beklemekle olmaz.

nohutlu pilav

sos
nohutlu pilavdır. (nohutlu pilavın tanımı bu kadar olur )

3 öğündür bunu yiyorum. yapmayı öğrendim. dün yaptım iki öğün yedim. bugün de bir öğün yedim. yanında turşu iyi gidiyor. nohutsuz pilavdan daha güzel bence.

nohutlu pilav yemekten nohut oldum. eğer sözlüğe bir hafta uğramazsam bilin ki nohutlu pilav komasına girmişimdir.

son edit:
hayır ben böyle tanım yapmazdım normalde fakat nohutlu pilav kafa mı bıraktı?

bayramınız kutlu olsun

fiorabella
bayram en çok çocuklara yakışıyor. ne biz bayramın tadını alan masum çocuklarız ne de bayramlar bizim çocukluğumuzdaki gibi. nerede o eski bayramlar polemiğine girmeyeceğim. bayramlar aynı biz büyüdük.. özlediğimiz çocukluğumuzun bayramlarındaki kendimiz aslında.
bu kadar hayvana şiddet olaylarının olduğu ülkede bayram yaşamıyorum. annemsiz bayramları sevmiyorum.
hepinizin bayramı kutlu olsun.

zengin sözlük

keskin nisanci
son zamanlarda ne zaman sözlüğe girsem online listesinde hemen hemen aynı kişileri görüyorum ama sol çerçeve akmaya devam ediyor. demek aynı kişiler sürekli üretkenlik halindeler, hepsine sözlük adına teşekkürü borç biliyorum, var olsunlar.

zengin itiraf

fiorabella
çok sinirliyim sözlük. şiddete dibine kadar karşı olan ben artık hayvana şiddet ve tecavüz olaylarına artık dayanamıyorum. içimdeki insan sevgisini yok etti bu caniler. içimden bir canavar çıkarttılar. asla ve asla küfür eden biri değilim. iki gündür küfür ediyorum. kendimden utandırdılar beni. artık o yaratıkları dövüp video atana ödül verecek hale geldim. iki gündür uyumadım. telefonuma gelen bayram mesajlarına cevap vermedim. merk ile maya'nın yüzüne bakamıyorum. bir toplum nasıl canileşir? çocuk nasıl can yetişir? bir halka ne kadar vurdumduymaz olabilir? sorularına cevap aradım.

5 yıldır bu devlete hizmet ediyorum. akşama kadar suçla uğraşıyorum. eskiden cinayetler farklıydı. öfke, husumet, namus, töre adı altında işleniyordu. iki el ateş edilip bıçak saplanan ölüler yok artık. önce kesip biçip öldürüp sonra parçalamaya bıraktılar yerlerini. bu bile toplumun artık canavarlaştığını gösteriyor. dünün kedi, köpek kesenleri bugünün insan keseni oldular. bugün hayvana zarar veren 5 yıl sonra insana zarar verecek. ama bazı ahmaklar bunu düşünmüyor ve malesef sayı olarak bir hayli fazlalar.

son günlerde çok düşünür oldum sözlük. ülkemi çok seven ben, asla gitmem diyen ben artık beyin göçü yapıp bu lanet yeri terk etsem diyorum. ulan ben kime çalışıyorum? verdiği ibibik maaşla anca kendime yetiyorum. yurtdışına gitsem burada aldığımın 10 katını alırım. kaçmıyorum. mücadele ediyorum ama artık bu ikdidar başa gelirse bu ülkeden çekip gideceğim. bari gözüm görmez bu kadar vahşete karşı duyarsız döl israflarını.

hayvan hakları yasa tasarısını sırf muhalefet verdi diye onaylamayan partiyi tanımıyorum ben. toplumu ayrıştırmayı başardılar. bize göre onlar "makarnacı", onlara biz "gavur"uz. abi ben gavur olayım, şeytan olayım, gideyim bir yerlerde ağaç olayım yeterki siz artık bu milletin ayarı ile oynamayın.

islamı kendi yaptıklarına kılıf olarak kullanan zihniyeti artık kabul etmiyorum. allah " hayvanlar benim sessiz kullarım" diye buyurmuş. hani siz dindarsınız ya niye uygulamıyorsunuz? hadi oradan sizin anlayışınızdaki cennete gitmektense cehennemde locam olsun anasını satayım be.

insanları siyasi görüşlerine göre kesinlikle bu zamana kadar yargılamadım. siyasi tartışmalara girmedim. siyasi haklarına saygı duydum. ama yeter. hayvan hakları kanunu senin partin tarafından red ediliyorsa ben de seni red ederim. artık istemiyorum bu zihniyetteki insanlarla bir arada olmayı.

bu benim suçum değil. bu ayrıştırmayı yapan siyasi ayağın ve halen liderine tapınanların suçu.

cezayı fazla bulmuş bunlara oy verenler ne diyorsunuz ha?
teşekkür etmek

fiorabella
yapılan bir iyiliğe, yardıma karşılık söylenen saygı ve minneti belirten iki kelimedir. insanların üzerinde hem söyleyen hem söylenen taraf olarak iyileştirici etkisi vardır.
bir hadis şöyle buyurur " Teşekkür etmeyi bilmeyen şükretmeyi de bilmez. Mükafaat vermekle elin kısalırsa dua ve teşekkür etmekle dilini uzun tut."

çok teşekkür etmişimdir lakin gönülden ve minnet duyguları ile teşekkür etmek istediğim 4 yazar var. bu yazarlar hayvanseverliklerinin yanında beni hiç bir çalışmamda yalnız bırakmamış ve açtığım tüm yardım kampanyalarına maddi desteklerini esirgememişlerdir.

ceplerindeki belki de tek parayı verdiler. allah verdiklerinden çok daha fazlasını onlara verecektir. biliyorum hiçbiri parayı düşünmedi. onlar için önemli olan o hayvanlarının acılarının dinmesiydi. uzattığınız yardım eliniz biçare hayvanlara deva oldu.

mars yolcusu, koro sensei, emilio, kozmos artık sözlükte yazmasa bile her kampanyaya sonsuz destek veren cosmo kramer vee sözlüğümüzün sahabısı icgqhs

hepinize sonsuz teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.


kenan komutan

bonnie
mükemmel hayal gücüne sahip bir insanmış kendisi. nasıl uydurursun sen bu kadar şeyi. hem de kıyak kafayla. en sevdiğim;

-fatih öldü komutanım
-olamaz
olamazzzz
olamazzzzzzzzzzzzzz
kesinlikle olamazzzz.


berber

icgqhs
Herkese söylerim, her gördüğümde yazarım.
Erkek için değişmesi zor olan yerdir, 2 kez değiştim ikisinde de lanet okudum. Aldattığım için çok özür dilerim, bir daha asla!

bonnie

kaptonur
Kafasına göre takılan yazardır. Kimseyle alakası yok yazıyor sadece. İşten eve evden işe gidiyor delillerim var doğru söylüyor xhsjhsjsjs. Şaka bir yana kimseyle alakası olamayan kafasına göre takılan yazardır. İşten eve evden işe gidiyor delillerim var doğru söylüyor shxhshshh nasıl yedirdim ama ikinciyi ahahahha