hak yeme hell yeah

mızrabımda ızdırap
Nickinde "Hell yeah" sözüyle inceden dokunarak hak yeme konusunda mesajlar veren yeni bir yazar. Acaba diyorum bu ifade halk arasında kullanılan manada mı yoksa müzik grubuna işaret mi? 200. entry'mle buna kafa yordum, Allah affetsin. (he he)

-hoş geldin...
rene
Sözlüğe ne zaman girip nickini görsem yüksek sesle bağırarak söylemek geçiyor içimden. Geçmişten kalma bir alışkanlık mı bilmiyorum ama nickinin böyle bir etkisi var bilsin isterim.
keskin nisanci
selamünaleyküm diyerek iade-i ziyarette bulunacağım yazar. öncelikle şunu belirteyim ben kimseye kişisel olarak karşı değilim, herkesi yazılarının özelinde eleştiriyorum.

gelelim meseleye bir kez daha altını çiziyorum, ülkelere göre değişen islam dini yok, tekrar ediyorum: islam dini bir tanedir, peygamberi bir tanedir ve kitabı bir tanedir. ülkeler göre değişiyor denilen şey din değil kültürdür. şunu unutmamak gerekir ki şeriat kurallarına göre yönetilen devletlerle diğer devletler arasında elbette ki kuralların işleyişinde farklılık olacaktır ama bunun sebebi dinin farklı olması değil yöneyim şeklinin farklı olmasıdır. herkes amerika'nın oyununa düşüyor. amerika, türkiye için ılımlı islam ülkesi diye bir saçmalık öne sürdü, herkes de buna inandı. aslında bariz şekilde belli olan ortadoğulu ülkeler ile diğer ülkeler arasında yaşayış fark var ama tekrar tekrar söylüyorum, bunun sebebi din değil, kültürdür.
azrailin regl donemi
bu adam bu mekandaki en kaliteli adamdır, benim kardeşimdir. abisiyim, abimdir.

hele ki son dönemdeki zengin sözlüğü ele alacak olursak, göte hıyar sokmalı çalınç yapan veletlerin ve fedöcülerin istilası altındaki bu mekanda tek muhatap almam gereken dostumdur.

ha bu arada, bir rivayete göre sözlüğün sahibiymiş.
azrailin regl donemi
sen yokken çok kitap okudum neredesin siper kazan yigidim, taylan'ım, aşkoom canom asdfghjm

lan? naber? okuyorsun değil mi?

sen içerdeyken ben deyu şiiri olan bir adam var. ibrahim sadri diyorlar. hah, o adamın "adam gibi adam" diye albümü var. taylan'im dinlemiştir.

naber kardo? özledik olum yeter artık lan nerelerdesin! demişken gitarını da özledim, birkaç bir şey çal da gönder imansız siper askeri seni.