22 mart 2018 doğan medyanın satılması

icgqhs
Açıklamada " sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Birmilyaryüzmilyon Amerikan Doları) "işletme değeri"nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekizyüzdoksanmilyon Amerikan Doları) "hisse değeri" üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır" denildi.


HİSSELERİ YÜKSELDİ

Öte yandan Doğan Medya Grubu'nun Demirören'e satılacağı yönündeki haberler üzerine Doğan Holding'e ait şirketlerin hisseleri sert yükseldi. Saat 16:15 itibariyle Doğan Holding hisseleri yüzde 19.18 yükselişle 0.87 liradan, Hürriyet Gazetecilik hisseleri ise yüzde 19.42 yükselişle 1.23 liradan işlem gördü. Aynı dakikalarda Doğan Gazetecilik payları yüzde 19.79 primle 3,39, Doğan Burda payları ise yüzde 18,73 artışla 3,93 lira seviyesinde yer aldı.

ho oponopono

fiorabella
hawai'li dr.ihaleakala hew len''in evrenin çekim yasasını kullanarak geliştiridiği seni seviyorum, özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim. cümleleriyle 4 kalıptan oluşan tekniktir.

hawai'de bir akıl hastanesine artık iyileşmez denilen hastalar yatırılmış ve izole edilmiş. ileri derecede hasta oldukları için gözden çıkarıldığı ve ümit kesildiği için tayin olan doktorlar 1 ay kalıp gidiyormuş.
dr.ihaleakala hew len bu hastaneye tayin olunca 9 ay boyunca hastalarla fiziki temas kurmamış sadece hasta dosyaları üzerinden bu sıradışı teknikle olumlamalarda bulunmuş. bir süre sonra hastalar iyileşmiş.

“senden özür dilerim”– bugüne dek kendimize yaşattığımız kötü-üzücü anlar ve olaylar için kendimizden özür dileyeceğiz. hatalarımızın ve/veya hata gördüklerimizin sorumluluğunu üzerimize alacak ve bütün içtenliğimizle, suçluluk duygusuna yer vermeksizin bunların bizde yarattığı düğümleri bir bir çözeceğiz.

“beni affet” – sorumluluğunu üzerimize aldığımız her şey için, bütün içtenliğimizle kendimizden af dileyeceğiz, ve kendimizi affedeceğiz. bu, içimizde kalan pişmanlık/suçluluk duygusu/üzüntü gibi negatif hislerin yüklerini salıvermemize yardımcı olacak. bunları zaten kendimizi bir türlü affedemediğimiz için hissetmiyor muyduk? evet, aynen öyle. şimdi kendimizi tamamen affedeceğiz.

“seni seviyorum” – sorumluluğu üzerimize aldık, kaçmadık, kendimizden özür diledik, kendimizi affettik. işte şimdi kendimize daha iyi davrandık ve daha da iyi davranacağımızın garantisini verdik bir bakıma. kabullenemediğimiz şeyleri kabullendiğimizde, kendimizle baş başa kaldık ve ne kadar harika hissedebildiğimizi, ne kadar harika olduğumuzu gördük. kendimizle aramızdaki bağları temizledik, aramızda bir engel kalmadı. kendimize baktığınız hayat aynamızdaki tozu ve kirleri sildik, artık kendimizi daha berrak bir şekilde görebiliriz. kendimizi seveceğiz. kendimizi seviyoruz. bu sevgiyi dile getirdikçe, iyileşeceğiz.

“teşekkür ederim” – bugününüze dek aldığımız her karar, attığımız her adım, iyi ya da kötü olmaları farketmeksizin bizi bugünümze getirdi. kötü olmadan iyi, hata olmadan doğru bilinemez. sınanmadığımız hata ve günahların masumu değiliz hiçbirimiz. bu nedenle hayat yolunda bizi bugünümüze getiren kendimize teşekkür etmek de boynumuzun borcu. “daha iyi olabilirdim” diyebilirsiniz, işte bu çalışmayı da onun için yapıyoruz. yaptıklarımız ve başımıza gelenler için sorumluluk aldık, kendimizden özür diledik, kendimizi affettik, artık kendimizi daha fazla seviyoruz. bütün bunları başarabilen yine kendimiz olduğu için, kendimize teşekkür etmeliyiz. doğru bir adım attığımız için, bugüne dek yaşadıklarımız bizi biz yaptığı için kendimize teşekkür edeceğiz.

( dört kalıp alıntıdır )

fifa

klm
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği , futbol ve futsalın dünya çapındaki en üst düzey yönetim organıdır.

kırmızı çizgi

pestenkerani
Devletler arası nabız ölçme çizgisi. İki nehir arasında bu çizgilerden mevcut olanı şöyle dursun, iğfal edilenleri ile irice bir ülkenin sınırları kaplanır. Olay yeri inceleme şeridi ne kadar sarı ise bu o kadar kırmızıdır. Yalnız bu kırmızı politik bireylerin nara attıkları zaman yüzlerinde beliren renktir.

Teoloji bahsinde bu çizgi yasal elma'ya tekabül eder.

kült

pasaj
Eski Türklerde inanç manasına gelmektedir. Aynı zamanda kült, eserlerde de kullanılan bir kavramdır. Eserlerde karşımıza kabul edilmiş, beğenilen ve kendini ispatlamış manasında kullanıldığını sanıyorum, zira yusuf atılgan gibi postmodern edebiyatın usta yazarının eserleri de kült şeklinde nitelendirilmektedir. Buradan vardım bu kanıya, daha farklı anlamlar içeriyorsa beni zenginleştirin.

baba

monster degree
Bazıları, "Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin." öğüdünde bahsi geçen insanlardır.

Bir baba düşünün mesela. En yüksek mertebeden bir emekli maaşı varken ve ay boyunca evin masrafları da dahil hiçbir şeye karışmıyorken kızından ibadullah gibi bir miktar para isteyebiliyor. Hem de kızının birkaç gün içinde işsiz kalma ihtimalinin olduğunu bile bile.

Kabul eden etsin, "Babadır, her şeye hakkı vardır." naifliğini gösteren göstersin. Ben asla sahip olmadığım naifliğimle bu kadarını kabul edemiyorum.

marmaray

klm
İstanbul'un asya ve avrupa kıtalarını istanbul boğazının altından geçen bir tüp tünelle birbirine bağlayan raylı toplu taşıma aracıdır.

yalakalık

iyiler iyidir
Yalaka, dalkavuk insanlara yalaka derim. Yalaka insanlara yalaka deme sebebim onları çekememden değil yalaka olduklarından ötürüdür.

Dalkavuk sözcüğü sözlükte;Kendisine çıkar sağlayacak olanlara aşırı bir saygı ve hayranlık göstererek yaranmak isteyen (kimse), şaklaban, yağcı, yalaka olarak geçer.

Birilerini yalayarak makam, mevkii, şan sahibi olan kişileri takdir edecek halimiz yok.
En hayatta en sevmediğim kişi türüdür.
Fırıldaktırlar, güç kimdeyse o tarafa dönerler.

migren

monster degree
Gerçekten bunun ötesi yok. Can çekişmede ulaşılabilecek son nokta. Her seferinde biraz daha emin oluyorum bundan.

Bunu neden mi ısıtıp ısıtıp önünüze çıkarıyorum? Dün geceden beri etime geçirdiği pençelerinden kendimi kurtarmaya çalıştığım için olabilir mi acaba?

çalpuş

huruf
Kâşgarlı Mahmut'un "Dîvânu Lugâti't-Türk" adlı eserinde (11. yy.) "ele veya elbiseye bulaşan meyve yapışkanlığı" olarak açıklanan kelime.