unutulmaz film replikleri

neptune
orjinali ve tamamı ;

"Epilogue...It was in the reign of King George III that the aforesaid personages lived and quarreled; good or bad, handsome or ugly, rich or poor, they are all equal now"

"good or bad" kısmından itibaren türkçe'ye çevrilmiş hali ;

"İyi veya kötü, güzel veya çirkin, zengin veya fakir,
hepsi artık eşit."

1975 yapımı, stanley kubrick imzalı "barry lyndon" filminin final sahnesinde geçen ve film boyunca olayları aktaran dış ses tarafından söylenmiş son sözlerdir.

fularlı fm

kozmos
yeni dinlemeye başladığım yayın. ticaret hukuku gibi okkalı bir dersin sınavı için kütüphaneye gitmem gerekti. biraz kaçırdım ama olsun. iyi yayınlar.

gecenin şiiri

mars yolcusu
-Kaçak

Küçük kızları ve ölümü kuşatır yüzü,
Önce küçük kızları sonra ölümü..
Yıkar yüreğime öptükçe;
Ağzındaki yükü..

Dağlar ovalar ve atının terkisinde,
Önce dağlar ovalar sonra atının terkisinde'
Sarılır eşkiyama türkümü söylerim,
Bembeyaz bir kadın halinde..

Cemal Süreya

ayrılık konuşması

kukunhalauzerimde
seven ya da sevmiş bir insan için belkide dünyanın en zor konuşmasıdır. bunu sms ile yapanlara anlam veremiyorum tabi sms ile başlayan bir ilişki ise o da haklı.

ilk başta dudak kurur , sonra kem kümler başlar , ilişkinin başından sonuna geçen güzel günlerden ve kötü günlerden bahsedilir , karşı taraf ufaktan anlamaya başlar konuşmanın nereye gittiğini. belki hala bir şeyler besleyen karşıdaki insanın gözlerinden bir iki damla yaş dökülür. final konuşmasının yapılmasıyla o iki damla sellere dönüşür.

eğer vicdanlı bir insansanız yapmakta zorlanırsınız. hali hazırda böyle bir konuşma yapacak durumda değilim belki ama şimdiden gerildim.

geçen yıl bu zamanlar

avni
Üç aydır maaşların ödenmemesi nedeniyle işimden ayrılmış Pazarda tezgah açabilmenin yollarını araştırıyordum. bugünse malezyaya gitmem kesinleşmiş orada kalabilmek için yapmam gerekenleri araştırıyorum.
Hasılı özünde değişen bir şey yok, hep bi araştırma, arayış.

ena yatırım

icgqhs
Bitcoin piyasasına adım attıktan çok sonra tanıştığım yatırım sayfalarından biri.
Tabii ilk başta öyle, fakat zaman içinde takip ettiğim ve gözlemlerim sonucu, bu sayfada insanlara "balık verilmiyor" "balık nasıl tutulur?" Sorusuna örneklerle cevap veriliyor.
Bitcoin piyasasında o kadar çok bol takipçili fırsat avcıları gördüm ve tabi önce kendi alıp sonra takipçilerine alın şu coin'i diyip alttan alıp üstten satanları gördüm ki, bu sayfayı görünce gerçekten insanlara bir şeyler öğretmek isteyen insanların hala olduğunu görmek gurur ve sevinç kaynağım oldu.
Sloganımızda olduğu gibi " bilgi en büyük zenginliktir" ve bunu nesillere taşıyanlar, aktaranlar en büyük erdem sahibi insanlardır.
Bu yüzden böyle insanların tanıtılması ve daha çok kitlelere ulaşması lazım.

tradingview sayfası


zenginsozluk.com/foto

ena yatırım, şunu alın, bunu satın gibi fikirler asla vermiyor sadece eğitim veriyor. faydalı bulduğumdan ötürü paylaştım. adamları tanımam gözlemlerim sonucu yazdım.
edit: zorunlu ekleme.