demeter

elrond
Yunan mitolojisinde Toprağın ve Ürün Verimliliğinin Tanrıçasıdır. Kronos ve Reiha'nın kızı, Zeus'un kız kardeşidir. Demeter insanlar tarafından saygınlık gören bir Tanrıçadır ve şerefine şenlikler düzenlenir.

hakan muhafız

alingir
kayıp rıhtım'da hakkında şöyle bir yazı paylaşılan dizi; https://kayiprihtim.com/inceleme/the-protector-hakan-muhafiz-e-biz-de-yapabiliyormusuz/
ben beğendim şahsen.

bonnie

quares
Beş kardeş diye bir dizi vardır bilen bilir, orada ki kardesler başları sıkışınca canannn yengeee diye bağırırlardı ve canan yenge onları kurtarırdı.

Bonnie'de sözlüğümüzün canan yengesi gibi. :)

tıp ve mühendislik okuyanların zeki sanılması

keskin nisanci
olayı sadece tıp ve mühendislik bağlamında sınırlamsmak gerekiyor, toplumda genel olarak üniversite okuyanların zeki olduğu yönünde bir kanı var. hatta çoğu insan göre dersteki başarı ile zeka doğru orantılı ki bana göre bu tam bir saçmalık. dahilerin okuldan atılmaları mevzularına girmeme gerek bile yok. üstelik zeka denen şey tek bir kalıba sokulacak bir şey değil.

açılma ruhsatı

ulduz
Yer seçimi ve tesis kurma izni verilmiş, onaylı projesine göre yapılmış, çevre ve toplum sağlığı açısından uygunluğu tespit edilmiş tesislerin faaliyet göstermelerine dair yetkili makamca verilen ruhsat.

ben bu yazıyı sana yazdım

azrailin regl donemi
ben bu yazıyı sana yazdım ama sen hiç okuyamayacaksın biliyorum. zaten okuma da okursan benim için çok önemli olduğunu anlayıp geri döneceksin. dönme de zaten. her geri dönüş gidişleri daha kötü yapıyor.

ankara ya geldiğin günü ve sana ankara yı gezdirişimi hatırladım. ne de güzel geçmişti o kış. ankara güzeldi ama seninleyken kardeşim kadar yakınımdayken güzeldi. şimdi ise ankara benim için..

Ankara'da şimdi bir kış günü. kış ama bahar gibi havalar. görüyorsun ya kışlar bile eskisi gibi tat vermiyor.

o yüzden gelsen de eski tadı alamayız. keşke o aldığımız tadı sıradanlaşmış ve heyecanı tükenmiş olarak görmeseydin. farkındalığı o kadar da anlattım oysaki.

taşa konuştum çiçek açtı. kuşlara anlattım dile geldiler ulan. bir sana anlatamadım kendimi.

beyin nakli mümkün olduğu gün kendimi feda edeceğim naklin için. benim gibi düşünebildiğinde ölmek isteyeceksin.

sahibinden.com ölücüleri

indim derelerine
150 tl istediğim telefona 100 lira öneren , akabinde ilanın fiyatını 200 olarak değiştirince 150 tl öneren taşra kurnazlarıdır.
Ayrıca " kardeş xxx tl veriyorum , işine gelirse " diyerek ticareti sadaka vermek zanneden tiplerdir bu yavşaklar.

bir dirhem et bin ayıp örter

kozmos
bir istanbul trajedisi ukdesi.
Her dönem rastlanılan bir insan profilini işaret eden deyiştir. Kötülüğü, görgüsüzlüğü, Yanlışı veya ayıbı kıymetli olabilecek maddi şeylerin kapatabileceğini, daha doğrusu kapatabileceğini sanan insanları gösterir.

Beyni madde ile(maddiyat) kaynayan insanları işaret eder.

canlı yayın

monster degree
Facebook, instagram gibi sosyal ortamlarda yapılması artık iyice moda olan yayın, bir nevi akım.

Toplam 10 takipçisi olan bir kullanıcının anı yaşamak dururken canlı yayın yapması da akıl sağlığımız hakkında çok süper ipuçları veriyor.