çöpe bebek bırakmak

avni
evrimin en üst basamağına kendini koyup kendine insan diyenin yaptığı.
ya da teist açıdan yaratıcının yarattıklarının en üstününün eylemi. ben başka bir canlının ya da teist deyimiyle yaratılmışın benzer bir eylemi yaptığını sanmıyorum. yapıyorsa da kusur mu kusursuzluk mu bilemiyorum.
önce can sonra canan demiş eskiler niye demişse artık. ha bir de her ne kadar teist kafalı olsanız da gen bencildir bunu kafanıza kazıyın. duygusallık elbette lakin aptallar erken ölür bunu da unutmayın.

üvey baba

bonnie
anne kişisinin, babanın ölümü veya boşanması durumunda hayatına devam etmeye karar verdiği resmi kişi. öz babada arayıp sorgulamayacağın her türlü davranışı sorguladığın kişi.
iyi bir insanın üvey baba olup da bunu çekmesi onun açısından da gerçekten çok zor. yıllar sonra empati yapıyorum ve adamı anlayabiliyorum. ama tabii geç oldu belki de. öldü gitti. ama bizde güzel izler bıraktı. onun derdi annemleymiş.

zengin itiraf

masal
Yüreğim daraldı.

3 yıl boyunca sarılarak uyuduğun adamı alakasız bir zamanda alakasız bir instagram stroysinde görmek. Nasıl ya. Bakışını bile biliyorsun yine fotoğraf çekilmekten huzursuz ama gülüyor. Pizza yiyor hamurundaki un hissinden kamaştığı için parmaklarını birbirine değdirmeden tutmuş. Yeşil tişört. En çok yeşil giymeyi sever ama bu tişörtü ilk kez görüyorum Yeni almış. Benden sonra alışveriş mi yapmış yani? Doğrudur. Bir an bile geri dönmeyi düşünmedim.o da düşünmedi biliyorum. İnanılmaz temiz bitti her şey, bıçakla keser gibi, bir günü bile kavgayla gürültüyle küslükle geçmemiş olan ilişki mantıklı olan bu deyip tek celsede bitti, 8 aydır bir ölüm sessizliği.

Sosyal medya kullanmayı sevmez peki nasıl bir tesadüf onu bana getirdi. Hala geri dönmeyi düşünmüyorum. Dönmem. Ama siz de merak etmediniz mi o tişörtü nerden almış, Antalya'da haftasonu nasıl geçmiş? Eve varmış mı? Ne bileyim sözlük kim olsa merak etmez miydi. Neyse.

insan kusurlu yaratılmıştır

belgarion
evet insan kusurlu yaratılmıştır. bu da kusursuz bir yaratılıştır.

örneğin insan gözü bir kartal kadar kusursuz değildir. ama eğer bir kartal kadar kusursuz görseydik insan olarak hayatımıza devam edemezdik.

ya da tüm sesleri duyan bir kulağa sahip olsaydık hayat bizim için çekilmez olurdu.

saatlerin geri alınmaması sorunsalı

singur
Bazen sorun çıkabiliyor şöyle ki; pazar sabahı erken istanbul dan yola çıkacaktım börek almak için girdim iki kişi oturmuş çay içiyor, o sırada biri girdi ; abiler saat kaç? Diye ortaya sordu. aklımda saatler geri alındı diye kalmış öyle bi haber okudum telefon da otomatik almış saati, dedim saat 6.42
Çay içenlerden biri, aa! Saatler geri mi alındı?
O kadar eminim ki kendimden, tabi dedim haberiniz yok mu! saatler geri alındı saat 6.42
Kapıdaki adam hemen gitti ardından çay içenler fırladı. Ben de bi yanlışı düzeltmiş insan duygusuyla böreği alıp çıktım. Sonra öğrendim ki saatler geri alınmamış. Hakkımda iyi şeyler! söylemiş olacaklar ki yolda sol kulağım epey çınladı.

düğün

the big brother
Fena masraflı bir kutlamadır. Düğüne verilecek parayla Avrupa ve Amerika turu yapacak arkadaşlar biliyorum. Ve bide bunu kredi çekip borç edip yapanlar var yazık üzülüyorum hacı.