a'mak-ı hayal

bartvader
asıl adı a'mak-ı hayal olan filibeli ahmet hilmi'nin romanı. acayip derinlikte bir tasavvufi eserdir. materyalist düşüncelerden nasıl kurtulup hakikate nasıl ulaşırız gibi, herkesin aklından en azından 1 kere olsun geçmiş soruları cevaplar.

bir de bunun bir çizgi romanı var ki, ben hayatımda böyle bir çizgi roman görmedim ya. 3'leme olarak çıkacakmış, tuti kitap basıyor, ilk bölümü var şu an sadece piyasada.

romanından neredeyse daha çok zevk aldım resmen. çizen mustafa ahmet kara'nın hayal gücüne kurban.

kendimin efendisiyim ben

icgqhs
gaye su akyol fena seslendirmiştir.söz, müzik: GSA

Kendimin Efendisiyim Ben

Kendimin efendisiyim ben
İster sevişirim, ister dövüşürüm
Kâr zarar benimdir kime ne
İster saklarım, ister bölüşürüm

oof..

Ne yerdeyim ne gökte bi yerde
Ne aynayım ben, ne de perde
Her şey aynı anda oluyor
Zaman izafi akıl yetmiyor

Kör değilsin ama görmüyorsun
Kanatların var ama yine de uçamıyorsun
Kork, korkunun ecele faydası yok
Yok, ölmenin de anlamı yok

öfke kontrolü

ihtiras limani
yoğun stres altındaki insanlar için gittikçe zorlaşan bir şey. kişilik bozukluklarından kaynaklanan kontrolsüzlüklerin yanında mutsuzluğun da getirdiği bir kontrolsüzlük var. mutsuzluk, tatmin hissinin azlığı bu sefer mutsuzluğumuzu harlayabilecek en ufak şeye öfke alevi olarak döner.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

lonely samurai
Ben şu ana kadar tek bir kişiye hakaret ettim o da kendisini biliyor onun dışında rahatsız olduğum bir şey olursa insan gibi düzgün bir üslupla uyarırım yapar yapmaz beni alakadar etmez haa ama kendisine hakaret ettiğimi iddia edenler hakaret mesajını koysunlar hep birlikte görelim. Benim kimseden korkum ya da çekincem yok, elin üç kuruşluk iti gelip bana mermi sıkmakla tehdit edecek ben de susup oturacağım. İddia ettikleri şeyleri hiç bir zaman kendimle ilgili iddia etmedim beni tanımak isteyen beni bana sorar entrilerime bakar. Konuşma tarzınız sizin kim olduğunuzu anlatır zaten. Ben hangi konudan rahatsızlık duyduysam onu dile getirdim. Yapıp yapmamak sizi bağlar haa yok direk beni hedef alırsanız kusura bakmayın da ben de size öpücük atmam yani. Fio gibi yazarlardan sonra sözlük kimlere kalmış yazık vallahi billahi.
Edit: eğer bir iddiada bulunuyorsanız bunu düzgüncene argümanlarınızla kanıtlarsınız, ha yok kanıtlayamayacaksanız da bu şekilde üstten üstten konuşmayın. Eleştiri sunmak ahlak polisliği değildir, biri sizi tehdit ederse de alttan almazsınız bu da sizin seçiminizdir ve anormal değildir. Ya olduğunuz gibi görünün ya da göründüğünüz gibi olun. Hayırlı geceler