meral akşener

sipraleks
kendisini sempatik buluyorum ve kararı üzmüştür. başarısız mıdır? kesinlikle değildir. bence sadece çok duygusal ve liderlik yapabilecek biri değil. ne kadar eleştirsek de tayyip erdoğan çok badireler atlattı adam ayakta. ilk teşkilat çalıştayında kavga dövüş olunca ben gidiyorum ya demek çok da doğru değil. ha derseniz ki olaylar bu kadar basit değil, o zaman meral hanım çıkıp anlatsın herşeyi.

kitap yazmak

bonnie
çok istediğim bir şeydi bunca yıl. pek çok yazarı okurken ahaa bu benim de aklıma aklıma gelmişti, bunu ben de yazarım ki gibi ukalalığa girdiğim çok oldu. bir gün oturdum bilgisayarın başına açtım bir word sayfası. bölüm 1 dedim.

3 senedir o word sayfası bölüm 1 adıyla kayıtlı masa üstümde. lanet olsun ki kafamdakileri bir düzene sokup da yazamıyorum.

tanım; mükemmel bir eylem olan yaratıcılığın yazıya dökülüp bütünleşmiş halidir.

soluk

avni
rengi gitmiş, solmuş, solgun anlamına gelen ön ad.
"soluk benizlililer yeşil dolarların bir işe yaramadığını anladığında son ırmak kurumuş, son balık avlanmış, son ağaç kesilmiş olacak" demiyor muydu? büyük reis oturan boğa.

yaşam standardı

ontolojik sancilarimin merhemi
uygarlıkla birlikte ortaya çıkan kalite kavramını barındıran amaç. uygarlık bünyesinde yüksek standartlı, yani kaliteli bir yaşam için, yaşamın alternatif kurulumlarının yok sayılması şarttır; yani tek yaşam vardır, o da uygarlığın bünyesinde kurulabilecek olan. dolayısıyla insanın düşünce yolaklarında, alternatife doğru yönelen herhangi bir düşünceyi önceden etkisiz hale getirebilmek adına, bir eğitim sistemine, bir statükoya, bir akademiye ya da bir iş hayatına; toplamda koca bir kurumlaşmaya ihtiyaç duyulur.

tüm bunlar bir yana, kaliteli yaşamanın ilk koşulu, şüphesiz sağlıklı bir yaşamdır. satrançta kalenin, fil ve at üzerindeki üstünlüğü "kalite" terimiyle ifade edilir; ne tesadüf! sağlık da diğer tüm kurumlar karşısında bu tip bir üstünlüğe sahiptir. uygarlık, dolayısıyla sağlığı da tehdit altında tutar. dolayısıyla yaşadığımız çağ, kaliteli yaşamın yavaş yavaş uygarlığın dışında tanımlanmaya başlandığı çağdır.

kızının ilk regl gününü kutlayan anne

bouii
Sünnet, baby shower, ilk regl günü kutlaması, düğün ve bilumum etkinlikleri kendi hayatımda gereksiz bulan biriyim. Fakat buradaki ayrım kendi hayatımla olan kısmına karar vereceğimdir. Başkalarının hayatlarına ait kutlamalara neden parmak sallıyoruz ki? Kimse sizi o tarz bir kutlama için zorlayamazken biz böylesi bir hakkı kendimizde nasıl buluyoruz?
Adam ya da kadın isterse gözümün üstünde kaşım var adı altında bir etkinlik düzenler. Bunun topluma faydası olmadığı gibi herhangi bir zararı olduğunu da zannetmiyorum. Son olarak ben kendi hayatıma bile kafa yormaya üşeniyorum, bazıları nerelere kafa yoruyor. Arkadaş hayatı nasıl böyle sevebiliyorsunuz, eliniz değmişken bana da öğretin.

mehmet demirkol

kara
1970 doğumlu spor yazarı, yorumcusu.

fanatik gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. ayrıca ntv spor'da fuat akdağ ile birlikte spor servisi programında gündemdeki spor olaylarını değerlendirmektedir.

üslubu, objektif değerlendirmeleri ve cesur gazeteciliği ile takdir edilirken fazlaca olumsuz eleştiri yaptığı için bazen tepki almaktadır.

defne halman

miyesmikcih
ilk kültür bakanı hariciyeci diplomat talat sait halman'ın kızı sinema ve tiyatro sanatçısıdır.
bir ödül töreninde akm'nin yıkılmasını, yerine mescit yapılmasını engeleme çağrısı epey tepki almıştır.
defne halman 1972 abd doğumludur.

klonlama

icgqhs
Genetik Terimi Olarak Klonlama:
Klonlama, temel olarak, herhangi bir şeyin aynısının kopyalanması anlamına gelmektedir. Klon bireyden eşeysiz üreme yoluyla üretilmiş, genetik yapısı birbirinin tıpatıp aynı olan canlı topluluğuna karşılık gelen bir biyoloji terimidir ve kısaca "cl." simgesiyle gösterilir. Klonlama, biyolojinin çeşitli dallarında farklı biçimlerde karşımıza çıkabilen bir terimdir.

Klonlama Fen Bilimleri Terimi Olarak Klonlama:
Bir canlı hücresinden o canlı ile aynı genetik özellikleri taşıyan yeni canlıların çoğaltılması.

Klonlama Sosyal Bilgiler Terimi Olarak Klonlama:
 Bitki, hayvan veya insan gibi yaşayan bir organizmanın (aslının aynı) bir kopyasını yapmaktır. Bu faaliyetin amaçları tedavi ve çoğalma olarak ikiye ayrılmaktadır.

Klonlama Fotoğrafçılık Terimi Olarak Klonlama:
Görüntünün bir bölümünü başka bir görüntüye ya da aynı görüntünün farklı bir alanına kopyalama işlemi. (cloning)

insan sever bir kere

bonnie
ezginin günlüğü' nün istanbul gibi albümünde yer alan hüzünlere boğan şarkısıdır.

Gittim gidilmez yere
Düştüm dilden dillere
Bin kere tekrarı olmaz
İnsan sever bir kere
Madem beni bırakıp gittin
Yazsınlar adımı bir mermere
Bin kere tekrarı olmaz
İnsan sever bir kere...

zaytung

kaptonur
Dürüst, Tarafsız, Ahlaksız Haber mottosuyla faaliyet gösteren ve ülkenin gerçeklerine güzel ve dikkatli bir şekilde mizah katan haber sitesidir. Neredeyse bütün haberleri ve yorumları insanları güldürür. Gülmeyi unutan andavallardan bahsetmiyorum! Hani her boku "ehonomi çoğ eyi" ye bağlayanlar.

güzel kadınların yalnız olması

zirtlan
saçma bir önerme yahut kısıtlama. bunların tamamı ki yakışıklı adamların yalnız olması da olabilirdi tercih meselesi.

bizim insanımızda birinci olarak görülen olay direkt dış görünüş, sonra kariyer yahut maddi varyasyonlar en sona da karakter kalıyor ne yazık ki. bazen şekil ve maddiyat kurtarıyor durumu. belki de kendilerine talip olan insanlarda bunları istiyorlar yahut karakteri.

ve günümüzün en büyük hastalıklarından olan trend ilişki belirleyici sosyal ağlardan derlenen hanımcı beyci gibi mide bulandıran olaylardan ötürü de katlanılmaz hale gelip yalnız kalıyor olabilirler.