recep ivedik'e gülen insan

kaptonur
Mizah namına hiçbir şey bilmeyen insandır.

İlköğretim 5. Sınıf espirileri ülkemizde çok tutuluyor. Nedeni ise ülkenin yarısının ilkokul terk olması. Kaldığımız yerden devam ameke!
keskin nisanci
elitist tavırla insanların sınıflandırılmasını hatta aşağılanmasını doğru bulmuyorum. hayat zaten zor ve insanların gülmeye ihtiyacı var ve recep ivedik tiplemesi de gülme ihtiyacını gidermenin yollarından biri. evet belki üst düzey bir mizah içermiyor ama bir boşluğu dolduruyor neticede. sen buna güldün ben senden zekiyim ya da eğitimliyim demek bana sağlıklı bir bakış açısı olarak gelmiyor. bırakalım kim neye gülmek istiyorsa ona gülsün.
world wide web
Şu bir gerçek ki mizahı olmayan insandır. Ama kime göre mizahı olmayan insandır?

Fakat bu insan ile dalga geçilmemeli. Sonuçta recep ivedik'e gülmeyen insanın güldüğü diğer mizah eserleri de, recep ivedik'e gülen insanlar tarafından komik bulunmuyor.

Yani zevkler farklı olabilir fakat herkesin kendisine göre mizahı vardır. Sen recep ivedik yerine başka bir şeye güldüğün için üstün insan mı oluyorsun?
azrailin regl donemi
başka başka hülyalarda yaşayan insandır. ya da hiç yaşamıyordur abijim kim bilir.

komikliği bırak film demek bile saçmadır bu filme.

her filmde figüran oynar itirazımız yok buna. ama bari konuşmayı bilen en azından beyni olan figüranlar oynasa? aynı figüranı serinin her bölümünde farklı rollerde oynatmak da neyin nesi?

hayvanlık barzoluk değil iğrenç olan. zaten böyle bir şeyi saçma bulmak, "harry potter çok saçma, büyü felan saçma şeyler" demekle aynı şeydir. bu antıkla eleştirilmiyor film.

asıl sorun şu ki bu sorun hemen hemen her saçma türk filminde ve dizilerinde var.. birbiriyle finansal ve kültürel açıdan zıt 2 farklı insanı aynı kareye koyup birbirini ezişini izletmek! bu saçma klişe gözümüzü çıkarıyor. ne yoga hocası o kadar kasıntıdır gerçek hayatta ne de recep ivedik kafasında birinin yaptığı bu tarz şeyler komiktir. belirlenmiş toplum kurallarını kasıtlı çiğneme çabasından başka bir şey değildir bu tarz filmler. bunu yaparken de sanatçının, para babasının, patronunun en gereksiz egolusu recep ivediğin karşına getirilir ki bu da asıl karakterin daha da saldırganlaşmasına müsait bir zemin hazırlar.

bu kutuplar çarpışmasının çok saçma örnekleri geçmişte çok kez çıktı karşımıza;

selena saçmalığı: iyilik ve kötülük timsali saçma karakterler saçma bir savaş içerisindeydiler.
zengin adam fakir kız dizileri: erkeğin ailesinin saçma övünç kaynaklarıyla fakir kızı ezmeleri diğer yandan da fakir kızın fakirliğini övgü simgesine dönüştürmesi ve diizde kahraman ilan edilmesi.

teknik yetersizlik, oyunculukta özensizlik, esprilerin tutarsız ve orantısız olması ile komediden çok saldırganlığa dönüşmesi bu filmi komedi filminden ziyade flash tv'deki eski gerçek kesit hikayeleri ile aynı seviyede bir videodur.

gidin kardeş payı izleyin. ille de film mi olacak? o zaman gidin patlak sokaklar'ı izleyin.
hak yeme hell yeah
İnsanların bütün aşağılamalarına inat, yüksek bir tepeye çıkıp ' benim' diye bağırmak istiyorum. Çünkü o benim.

Gayet komik lan. Buna güldüğüm için bana kültürsüz diyen insnalardan da çorabım bile daha kültürlüdür amk. Recep ivedik'in her serisini sinemada izledim. Özellikle 2. Filmin final sahnesinde de hüngür hüngür ağladım.

Siz bilmezsiniz 2006-2007 yıllarında recep ivedik bir skeç karakteriydi. Sırf o günlere olan vefamdan ötürü yine izlerim.

Ayrıca hönkürerek güldüğüm bir sahneyi şuraya bırakayım.