confessions

alechera

1. nesil Yazar - Alışmaya çalışıyor

  1. toplam entry 130
  2. takipçi 6
  3. puan 1741

amy pond

alechera
"Amelia Jessica "Amy" Pond, Karen Gillan tarafından canlandırılan Birleşik Krallık yapımı kült bilim kurgu dizisi Doctor Who'da hayali bir karakterdir. On birinci Doktor'un yol arkadaşı ve 2011 sezonu itibarıyla Doktor'un kayınvalidesidir."

kral suyu

alechera
Hiçbir şey bilmezken yeğenimi kimya çalıştırmaya çalıştığımda bana sorduğu soru. İyi ki wiki var rezil oluyorduk çocuğa.Wikipedianın tanımına göre; Kral suyu, asitlerin az etki ettiği ya da etki etmediği altın ve platin gibi metallerle tepkimeye girebilen kuvvetli bir asit çözeltisidir. Hidroklorik asit ve Nitrik asitin 3:1 oranında göre karıştırılmasıyla oluşur.

stockholm sendromu

alechera
İlk kez 1973 yılında yaşanan bir olaydan ismini almaktadır. İsveç'in başkenti Stockholm' da yaşanan olayda, banka soyguncusu tarafından 6 gün boyunca rehin tutulan banka görevlisi bir kadın duygusal olarak suçluya bağlanır. Yaşananlar sonrasında bu olay stockholm sendromu olarak adlandırılır.

aynalı tahir

alechera
Aynalı Tahir, 1998 yılında Star TV'de başlamıştır. Bu dizi aynı zamanda Alişan'ın ilk oyunculuk deneyimiydi. Delikanlılık bilek değil yürek işi gibi bir mesaji olan dizinin olay örgüsü ve aksiyon sahneleri insana vaoooooovvv be deeirten cinsten.

boş insan

alechera
Hiç bi kapasitesi olmayan,çok gerekmeseler de kendilerini ilah ilan edebilecek kadar gerekli sanan,aslında bir nevi şanslı insan müsvetteleridir. Hiçbir şey umurlarında değil ki dertli olsunlar.

uludağ sözlük

alechera
Ne kuralmı? Kuraldan bi haber insanların dolu olduğu bi mecra. Tuhaf bi sözlüğümsu. Hele o mor tema yokmu pöf pöfff. Genelde inci ve ekşi sözlük karışmı olan bu sözlümsü ekşi den sonra ikinci sözlük hayatımı oluşturmuştu. Pek fazla kalmamakla birlikte içlerinden 2-3 güzel insan tanımışlığım var.

ritalin

alechera
Araştırdığım kadarı ile dikkat dagınıklığı ve hiperaktif insalar içinmiş. Alıyormuşsun bir tane vizelere bomba gibi hazirlanyormuşsun. Tabi azımsanmayacak kadar yan etkileri hatta ölüme kadar götürdügü oluyormuş. Aman gerek yok babacım beyninde bitir otur çalış dersine.

masonluk

alechera
Wikipediyanın bahsine göre;
"Masonluk, kardeşlik duygusuna dayalı, federal bir yapıya sahip, inisiyatif, hayırsever, sembolik, felsefi, seçici, hiyerarşik, uluslararası, hümanist ve kurucu bir kurumdur".

temel reis

alechera
"Küçüklüğümüzün efsanelerinden olan, Popeye veya Türkçe dublajda bilinen adıyla Temel Reis, Elzie Crisler Segar'ın oluşturduğu dünyaca ünlü, ıspanak yiyerek güçlenen çizgi roman karakteridir. Çizgi filmi ise 1929'da Elzie Crisler Segar tarafından canlandırılmıştır".

zayn malik

alechera
"Zain Javadd Malik veya bilinen adıyla Zayn Malik, Pakistan asıllı İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. One Direction adlı müzik grubunun eski üyesidir. Şu an yoluna tek başına devam etme kararı almıştır ve ilk solo şarkısı Pillowtalk'ı yayınlamıştır".

sofi tukker

alechera
"Sofi Tukker ismi tanıdık gelmese bile Matadora ya da Drinkee isimli şarkılarını duymamış olma ihtimaliniz yok. Bir süredir hangi radyoyu açsanız, hangi mekana girseniz onların şarkıları çalıyor.
2014 yılında New York'ta Sophie Hawley-Weld ve Tucker Halpern tarafından kurulan grup, house müzik ile Latin ve Afrika ritimlerini bir araya getiriyor".

nofap

alechera
NoFap pornografi, masturbasyon ve/veya cinsel ilişki arzularından uzak durmak için sivil toplum kuruluşu olan topluluk forumu ve internet sitesidir. Vikipediadan alıntı.

pomodoro

alechera
11 Madde ile Verimli Çalışamama Derdini Sonsuza Kadar Bitiren "Pomodoro Tekniği. 1980'lerde Francesco Cirillo adlı biri tarafından geliştirilmiş olan Pomodoro Tekniği, o zamandan beri çalışmakta sıkıntı çeken bir çok insanın kullandığı ve çok memnun kaldığı bir teknik".
0 /