confessions

avni

1. nesil Düzeltmen - Prestijli

  1. toplam entry 1831
  2. takipçi 30
  3. puan 45943

pipo

avni
yapıldığı meteryaller açısından en değerli olanlarından biri lületaşıdır. nikotini emme özelliği ve ısıya karşı en dayanıklı doğal taşlardan biri olması pipo yapımında lületaşını değerli kılar.
piyasada 10-15 tl'ye de pipo edinilebilir. güvenilebilir bir yerden alınabilecek hakiki lületaşı pipoların fiyatı 50 tl'den başlar.

13 haziran 2018 erdoğan'ın gizli toplantı konuşması

avni
ak-parti genel başkanının "hdp'nin baraj altında kalması bizim için çok önemli!!!" cümlesiyle nazarı dikkatimi celbeden video. bunu uluorta söyleyemeseler de böyle gizli varsaydıkları toplantılarda söylemeleri beklenmedik bir şey değil. gizli yapıldığı varsayılan bu toplantının videosunun sosyal medyada paylaşılması da pek enteresan değil.
sözüm ona bir dünya liderinin, şanlı demokrat liderin hdp'nin baraj altında kalmasıyla ak-partinin seçimi kazanacağı umudunda olması bir acziyettir. başkan 16 yıldır hiç bu kadar acizleşmemişti.
üzgünüm hdp barajı rahatlıkla aşacak sayın başkan.

şı'börek

avni
çibörek, çiğbörek, şırbörek, tatar böreği vs. isimleriyle bilinse de tatarca özgün ismi budur. sözcük genizden bir ş ile başlar. ticari olarak yapılanı hiçbir zaman evde özel olarak yapılanın tadında olmaz. kuzu eti veya dana eti az yağlı kıymasından yapılmalı ki yiyen bir daha o tadı arasın.

millet kıraathaneleri

avni
halkevlerini, köy ilkokullarını kapatan zihniyetin "kindar nesil" projelerinden biri. her köye ilkokul ve öğretmen yerine her köye bir kur'an kursu açıp imam atama kafasında olanlardan daha fazlası beklenemez.

mektebin bacaları

avni
"bir türkü" deyip geçilmesine gönlüm elvermedi. yöresinin urfa olması mühim. okul çağındaki çocukların hala zorla evlendirildiği bir yöremiz. mektebe gitmek isteyen ama gidemeyen ve urfada oxford vardı da biz mi gitmedik diyenlerin memleketinin mantığını özetleyan bir türkü .

eskişehir

avni
doğup, büyüdüğüm; hayatımın en uzun süresinin geçtiği şehir. geçen hafta gittim. pek çok şeyini gerçekten özlediğimi trenden iner inmez anladım. ziyaretimin sebebi dünyada nadir bulunan lületaşı ve lületaşından mamul ürünlerden almaktı.

boşanmak

avni
ülkemizde iki evlikten birinin evrildiği hal. nedenini sorsan; suçlu olan çoğunlukla karşıdaki, bilemedin çevre ya da ıvır zıvır. bence öncelikle iğneyi kendine batırabilmeli insan olan. ( zorla evlendirilenler hariç pek tabi)

stockholm sendromu

avni
cellat benim pala benim deyip uçakta namaza duran sahtekarlarına hastayım. bu ülkede yaşamayı seçmeyip bu ülkeyi yöneteceklerin karar verilmesinde pay sahibi olanlardan bahsediyorum. ulan adam dolaylı olarak sikerim birliğinizi de ülkenizi de diyor bunlar hala ona oy veriyor. nasıl bir mantıksa.

urfalı sevmiş

avni
ahmet tuncer imzalı kazancı bedih ile menşur olmuş bir urfa türküsü.
imalı sözleri yareni geçtim hem dosta, hem düşmana serzeniştir. insan eskitenlere ve "ne diyem mamut mu diyem" diyenlere gelsin.

sen vuralı, yaralı yar
gün be gün sararıyam yar
sen vuralı, yaralı yar
gün be gün sararıyam

el çektin benden
vurdun inceden
sen de sevmiştin
sakladın benden

anlamadım ki
fayda yok senden
anlamadım ki
fayda yok senden

dost değil, dost değil
dost görünür feleğim
yaradır, yaralıdır
sana yaralı yüreğim
urfalı sevmiş
doğrudur güzelim
senin de gönlün var
al yanaklı yar

gül verin öksüzüme
al gülünü tak göğsüne, yar
koy yüreğinin üstüne
gül versin can tenine
köz var sinende
sır var sözünde
sözümün sırrı
yarin isminde
erdal'ım bu sır
sendedir sende
ahmet'im bu sır
bendedir bende

dost değil, dost değil
dost görünür feleğim
yaralı, yaralı
yara yaralı yüreğim
urfalı sevmiş
doğrudur güzelim
senin de gönlün var
al yanaklı yar

dost değil, dost değil
dost görünür feleğim
yaradır, yaralıdır
sana yaralı yüreğim
urfalı sevmiş
doğrudur güzelim
senin de gönlün var
al yanaklı yar

dost değil, dost değil
dost görünür feleğim
yaralı, yaralı
yara yaralı yüreğim
urfalı sevmiş
doğrudur güzelim
senin de gönlün var
al yanaklı yar...


30 mayıs 2018 habertürk muharrem ince canlı yayını

avni
yayında sorular soran nagehan alçı hakkında akp profesörlüğünün hakkını veren burhan kuzu bir tweet atmış. ben güldüm. neden güldüğümü açıklayınca yanımdaki ak-parti sempatizanlarının çoğu da güldü.
hocanın attığı tweet'e boş verin. ak-partinin neden gidici olduğunu ak-parti seçmeninin de anlamasına yardımcı olan bir yayın olmuştur. niye mi? çok basit. daha önceki seçimlerde muhalefete böyle yoğun ilgi göstermiyordu ana akım medya. şimdi malum havuz medyası bile muhalefet adaylarına hodri meydan diyor. halkın önünde tartışmaya kimin korktuğunu herkes özellikle ak-parti seçmeni de yavaş yavaş anlıyor...

hür dava partisi

avni
kısaltması hüda-par olup, 24 haziran 2018 milletvekili seçimlerine katılacak partilerden biri. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cumhur ittifakının adayı recep tayyip erdoğan'ı destekleyeceklerini söylüyorlar. yorum yapmıyorum hizbullah'la olan ilişkisi ile falan ilgilenmiyorum. doğuda şeriat isteyen vatandaşlarımızın kimi desteklediklerini bilmek önemli. şeyh sait'in torunları da, müritleri de bu ülkenin vatandaşları sonuçta.

adalet ve kalkınma partisi

avni
seçim beyannameleri ile 16 yıldır sıçtım, müsaade edin bi'de sıvayayım demek istemiyorlarsa ben bi'şey demiyorum. hayır yani sayın parti yöneticileri şimdiye kadar yapmadıysanız o dediklerinizi müsade edin sıradakiler yapabiliyorlarsa yapsınlar. yapamazlarsa sıra yine size gelene kadar bekleyin.
please...

kredi notu

avni
mevcut iktidarın uluslararası derecelendirme kuruluşları tarafından ülkemiz için verilenini beğenmedikleri ülkenin makro ekonomik değerlerini baz alarak verdikleri not. cari açık gayrisafi milli hasıla oranı ülke tarihinin en kötü durumunda, ihracatın ithalatı karşılama oranı kritik eşikte, vadesi gelen borçlarını ödemek için yeniden borçlanmaktan başka çaren yok, buna rağmen faiz konusunda karar verici mercilerin elini kolunu bağlıyor iken olacağı buydu. kendi kendine ekonomimiz çok iyi bizi çekemiyorlar falan demekle olmuyor bu işler azizim. diğer taraftan bireysel açıdan kredi kartı borçlularının durumu da pek içaçıcı değil.

romen leyi

avni
türk lirasının yılbaşından bu yana karşısında yüzde yirmi beş (% 25) değer yitirdiği romanya para birimi. yani bilemiyorum hala türkiye ekonomisinin iyi durumda olduğuna nasıl inanıyorsa insanlar.
0 /