confessions

azrailin regl donemi

1. nesil Yazar - Seviyor ve seviliyor

  1. toplam entry 306
  2. takipçi 17
  3. puan 3619

türk dizilerindeki zenginlik tasviri

azrailin regl donemi
adamı hasta eden cinstendir. süper lüks bir ev ve popüler kültürün belirlediği güzellik normlarına uygun insanlar. hepsi de birbirine benziyor nedense. genellikle bu ailenin bir şirketi vardır. aile reisi varsayılan elemanın biri de şirketin patronudur. ama ne hikmetse şirket işleri haricinde her haltla uğraşır. bir kadına aşık olur ve sonrasında vay efendim kız kaçırıldı kurtarmaya gidelim, vay anam kız işi bıraktı yok evini su bastı olaylar olaylar. ulan biri de çıkıp demiyor ki bu adamın işletmesi ne iş yapıyor? otomotiv mi, matbaa mı, test cihazları mı üretiyor, gıda işiyle mi uğraşıyor ulan ne iş yapıyor bu adam?? bu konu üzerine yoğunlaşsalar belki biraz da eğitici bir dizi olur da koala ama ne fayda.

ulan adamın şirketi var!! şirket!! holding!! para!! amına koduğumun fakiri şirketim var! holding!!
yani şirketi ve parası ile ilgili ne varsa gözümüze sokuluyor dizi boyunca.

ama.. adam baba parası yiyen 18lik genç gibi sağa sola işsiz işsiz koşuyor.

aga beynim yanıyor denk geldikçe.

metrobüste öpüşme tartışması

azrailin regl donemi
yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal dediğim olay. özgürlük felan tamam da özgürlüğümüzü yaşarken toplumda yaşadığımızı ve o toplumun görüşlerini biraz olsun empati yaparak "kararınca" ciddiye almakta yarar var diye düşünüyorum. tepki gösteren ayrı mal o denli kalabalık bir ortamda mahremini yaşayan insan ayrı mal. yoksa yolda, parkta yani toplum içinde fakat kapalı olmayan yerlerde istediğini yap. karışanın amk!

özgürlük olayını bu insanlar fena halde yanlış anladılar.

zaten günümüz insanlarının en büyük sorunları da özgürlüğün yanlış anlaşılması, bilinçsiz eğitim ve evlilik ve çocuk yapmanın plansız bir şekilde her önüne gelenin yapmasıdır.

ulan yemin ediyorum şu 3 maddeye bir el atılırsa bu ülke daha kaliteli bir vatan olur be kardeşim.

ne salak bir toplumdayız insan her gün hayattan biraz daha beziyor.


ontolojik sancilarimin merhemi

azrailin regl donemi
ortamı kötülemek için burayı mı seçtin? ulan nedir bu milletteki algı operasyonu yaratma aşkı anlamıyorum ben. nasıl bir işsizliktir bu kardeşim!!

reelde karşısına geçsen 2 kelam edemezsin buradan ses getirmeye çalışıyorsun. direnen sensin amk neyin kafası bu? gerçek hayattaki tırsaklığına buradan yardırarak direniyorsun işte amk bunu düşündüğün oldu mu hiç ulan!


2 ayın ardından sevgiliyi aramak

azrailin regl donemi
demin yaptığımdır. telefonum aylardır kapalı. bana ulaşamıyordu haliyle.

Azrail sen misin? deyip ağlamaya başladı. ben çoktan unutmuştur diye düşünürken sesimi duyduğu an ağladı. şaşkınım cidden.

öyle sorumsuzum ki aramaya vakit bulamıyorum diyerek kendimi kandırıyorum günlerdir. öyle sorumsuzum ki sevgiliyi aramaya 2 ay boyunca üşenmek. öyle hayattan düşmüşlük, soğumuşluk ve sevgiye inancını yitirmişlik ki aramaya sormaya bile gerek duymamak.

ama sevinmesi içimi ısıttı. güzel sevgiymiş kafası şimdi geldi. ve ben iyi hissediyorum. bak bu güzel bir şey. ama kendini sevgiye bırakamamak insanı yoruyor. hep bir ikilemde kalıyorsun. sen çoktan sevginin içi boş olduğuna inanmışken o yolunu gözlüyor (ne kadar doğruysa artık)

aramıza mesafeleri soktuğum için, senden 500 kilometre uzağa gittiğim için üzgünüm. ama eğer istiyorsak sorunsuzca mutlu olmayı buna değer, uzaklara gitmeye değer. 3 aylık mesafe beni unutmana yetmediyse ne mutlu bize. hayırlısı be güzelim.

ve buradan göz doktorlarının amk. göz damlası verip gönderdiler lan!

diyeceklerim bu kadar.

aydın'da vahşet

azrailin regl donemi
bunu yapanları ve tecavüzcüleri tutsak edeceksin ve 10 tane zenciye tecavüz ettireceksin 1 ay boyunca. bak gör bir daha böyleleri çıkıyor mu daha. bu çözüm önerim elbette nitelikli bir çözüm değil... temelde bastırılmış duygular ve eğitimin basiretsizliği maalesef tüm ülkeyi bu şekilde eğitmeye itiyor insanı. bu ülke bu saatten sonra korku ile koyun gibi sürülür.

acı ama gerçek. bu ülkenin halkından adam olmaz. belki 80-90 yıl sonra. o da doğru yöntemle verilen eğitim ile.

ekonomi çok iyi

azrailin regl donemi
ülkedeki kör bekteşlerin dile getirdiği saçmalık.

bu cümleyi kuranın beynine sıçayım.

üretim yok, vergiyle geçinen bir devlet var, emeklilik yaşı geç olduğundan ve bununla beraber genç nüfus yani üniversite mezunu da çok fazla olduğundan aşırı bir işsizlik var. üniversite diploması o denli değersizleşti ki artık bütün iş alanları profesyonel çalışana ihtiyaç duyuyor. yeni mezun adam çok fazla var nasılsa hiç bir işlerine yaramıyor.

asgari ücretin üstünde ortalama olarak 3000 tl kazanan insanlar bile bu ülkede rahat geçinemiyorsa, dünyanın en pahalı sigarasını, birasını, benzinini kullanıyorsak ve geçen son 10 yılda gelir gider endeksi daraldıysa kimse gelip de ekonomi mükemmel demesin. paranın adı var kendisi yok. maaşı alıyorsun ama nereye gittiğini bile anlayamıyorsun.

en basitinden dolar 4e dayanmış. artık ona bile bakamıyorum! mesela doların artışı sebebiyle 7 yıl önce 500 lirayı aşmayan ve çok da iş görmeyen bir elektro gitar şimdilerde 1000 tl üzerinde. o para o ürüne verilir mi ulan!

hepsinden ziyade bir de gizli zam diye bir gerçek var. en kaliteli et döner bile 10 yıl önceki en berbat et dönerle kapışacak derecede kalitesiz. fırın ekmekleri bile yenilemez halde. birçok ürün tüketilemez durumda. hatta bu durum sigara ve alkole bile yansıdı.

vergiyle geçinen ülkeler geri kalmaya mahkumdur. devletin bütçesi büyür ama halkın sınıflar arasındaki mesafesi git gide açılır.

o yüzden amk ekonomi iyi diyen insanların.

yıl 2018 ve bugün yemekte az s*kişmiş tavuk var. anladınız siz onu.


azrailin regl donemi

azrailin regl donemi
genellikle çok beybi bir yazar.

elektro gitar! tam bir müzik aleti. ama neden elektrikli?

sabah uyandım yine böyle kafamda deli sorular, gittim kendime bol köpüklü sade türk kahvesi yaptım. 3 tane içtim hala doyamadım. çarpıntı yapıyor bazan.

sonra dışarı çıkmak istedim. ki bilirim böyle günlerde oturur bir yere içerim. ama yok. çıkmadım. evdeki keyif aldığım şeylere yoğunlaştım.

şimdi de uyuyacağım. sözlüğün sağ tarafına birkaç dal sigara bıraktım. ben yokken içersiniz gözüm.

aman tanrım ne konsantre bir günlük!

sarhoşluk anıları

azrailin regl donemi
hatırladıkça tekrar tekrar konuşulan ve her seferinde gülme krizlerine sokan anıdır.

en ilginç sarhoşluk anısı desem yanlış olmaz. hem de en rezilinden.
yıl 2012 kurban bayramı. en sıkı görüştüğüm 2 arkadaşımla mavi göle 100lük votka alıp gittik bayramın 1. gününde. çocuk sayılırız. 19 yaşındayım daha. sarhoş olunca saçmalayan biri değilimdir. ama nasıl olduysa o gün fena sapıttım. hatta sinir krizi diyebiliriz.

baya yavaş gittik fekat sarhoş olduk. derken banklardan birini göle atmak istedim. sadece atmak istedim yani dahası yok. o sırada ümit(halen görüştüğüm yakın bir dostum) kanka yapma ya devletin malına zarar verme' demez mi. ya kardeşim bırak işte zarar verdiğim yok atmak istiyorum sadece dedim. ama yok dikildi karşıma yapma etme diyor. bu dünyanın en saçma tartışması olabilir de. aniden bağırmaya başladım. çekildi kenara ve gittim attım bankı göle. hızımı alamayıp göle atlayıp geri çıktım ve arkadaşların bardaklarını ve şişedeki kalan votkayı da(muhtemelen 4-5 duble) tek seferde içtim ve geri buz gibi göle atladım. bankı aldım suda sürdüm ileri doğru ardından üzerine bindim. bank battıkça suya gömüldüm deliler gibi suya tokatlar yumruklar savurdum ümite bağıra bağıra isyan ederek. o biçim gereksiz ve aptalcaydı. o arada İbrahim de etlerin geri kalanını mangala attı yelliyor ve ara ara bir şeyler söylüyor. bankla boğuşmam yarım saat sürmüştür. hatta bir yerde boğulmak üzere olduğumu hatırlıyorum. sonrası yok. hatırlamıyorum hiç bir şey.

sonrasında bunlar ambulans çağırmış. ambulans sadece beni alıp götürmüş. bunları almamış. biri kazağını diğeri ceketini giydirmiş bana. titreyerek eve gitmişler o halde. gözümü açtığımda dışkapı hastanesindeydim. o kafayla serumun iğnesini çekip çıkardım ve eve gittim.

şimdilerde aklımıza geldikçe bilmeyenlere anlatır ümit. artık rahatsızlık duymuyorum. sadece gülüyoruz.

cinle dalga geçmek

azrailin regl donemi
tehlikelidir. maazallah içinize kaçabilir hatta götünüzü felan kesebilir.

harbiden bir insanın götünü niye kesersin ki? ilk kim buldu lan bu espriyi ya da küfürü ya işte ne deniyorsa adına. amacınız ne arkadaş.

lan o değil de bugün manavın birinde erik gördüm fiyatı 300 lira. oha ya meme sanki.

neyse cin kardeş. dalga geçmedim bana sarma. sen takıl dışarıda biraz. ben yatarken kapıya yemek bırakırım.

hadi eyvallah.

ben seni arkadaş olarak görüyorum

azrailin regl donemi
bir ben seni kardeşim olarak görüyorum değildir.

bir erkek bir kadınla bir kadın bir erkekle asla kardeş kardeş görüşmez. aralarında duygusal bir bağ olmasa bile gizliden gizliye bir çekim vardır. benim hayatımda kardeşim olarak görüyorum dediğim en fazla 2 kişi oldu. diğerleri ya arkadaşım ya da potansiyel sevgili adayı.

çekim dediğimi de tehlikeli görmeyin. iletişimin devamlılığı için gerekli olan bir enerji sadece. fakat şartlar ilişki boyutuna hizmet ederse çizgi aşılabilir.

seni arkadaşım olarak görüyorum denilmesi ufak da olsa bir şey hissettiğiniz insana karşı kalbinizi bükmesin. siz de bir adaysınızdır fakat seçim sırasında 1. gelmemişsinizdir. ya da şartlar buna yönelik işlemiyordur. her an her şey olabilir.

ama kardeş olarak görüyorum demek "sadece hassas anlarımda ve bazı manevi menfaatlerim aç kaldığında başvurduğum ve değer verdiğim bir insansın benim için" demektir. asla aşka yürümez bu iletişim. böyle.

konuşmak isteyen yazarlar

azrailin regl donemi
benimdir. ama birisi çıksın da ne konuşmam gerektiğini de öğretsin. öyle kaptırdım ki kendimi hızımı alamayıp uçurumdan uçtum. saha dışındayım yani. kim olduğumdan ve neden yaşadığımdan bile haberim yok benim son günlerde.

ben fena salak bir insanım. bu konu masaya yatırılmalı bence.

0 /