confessions

bir istanbul trajedisi

1. nesil Yazar - arkadaş canlısı

  1. toplam entry 631
  2. takipçi 20
  3. puan 11905

hey gidi günler

bir istanbul trajedisi
TRT müzikte yayınlanan müzik programı. her gün mü yayınlanıyor bilmiyorum ama ben genelde hafta sonu sabah denk geliyorum. eski günlere gitmek isteyenler için çok güzel bence. mesela şuan İzel - çelik birlikte şarkı söylüyor. hayatlarının baharındalar falan. güzel yani.

nazar boncuğu

bir istanbul trajedisi
bi televizyon programında nazar boncuğu ile ilgili bi röportaj işlemiştim. işin ehli satıcı -ki belli ki diğer taşlar üzerine de gayet Bilgi sahibi- nazar boncuğunun renginden dolayı ilgiyi kendi üzerine çekeceğinden kem gözlerin hedefine ulaşmasını engellediğini söylemişti. tabi ki tam olarak bu kelimeleri kullanmadı ama ana fikri buydu yani. o zaman çok mantıklı gelmişti. nazara inanan biri olduğum için belki de bilmiyorum.

mutluluk düzeyi en yüksek iller

bir istanbul trajedisi
kriterleri nedir ne değildir bilmiyorum ama en büyük özellikleri sanırım metropol olmamaları. insan işe giderken trafik sıkıntısı çekmiyorsa, iş yerinde mobbing ya da psikolojik taciz ve şiddete maruz kalmıyorsa ve en önemlisi sürekli toprakla iç içeyse bence mutlu olmaları gayet normal. çünkü bizi bitiren şeyler bunlar. yalnız listede Bayburt olması çok ilginç, kimi bulup soru sordular merak ettim açıkçası.

aleyna tilki

bir istanbul trajedisi
hal ve hareketleri, özel hayatı, osu, busu, şusu bir yana (çünkü bunların hiç biri beni ilgilendirmiyor) sesi bence gayet güzel olan şarkıcı. henüz yaşı küçük elbette bir çok hata yapacak ama bu kadar gömülmeyi hak etmiyor bence. seslendirdiği bir iki şarkıyı ben beğendim açıkçası. gerisi faso fiso benim için.

takı töreni

bir istanbul trajedisi
asıl amacı yeni evlenen çifte destek olmak olan ama günümüzde artık sidik yarışı haline gelen tören. 'yok ben ona çeyrek taktım ama o bana para taktı, yok takılan altının gramı azdı, yok paranın rengi bir tuhaftı' gibi saçma sapan konular geçiyor artık. arkadaş insanlara destek vermek istiyorsanız takınızı takın ve konuyu kapatın aksi halde bu iyilik olmaktan çıkıp çıkar kavgasına dönüşür.

(bkz:düğün takıları kadınındır kararı)

mezuna kalmak

bir istanbul trajedisi
yeni nesil liselilerin bir tarafından uydurduğu dandirik bir ifade. puanlar düşük geldiğinde tercih yapmak yerine bir sene daha çalışarak sınava hazırlanmak anlamına geliyormuş. bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu geyiği yapmayacağım ama bu da çok saçma be sevgili ergen birey.
0 /