confessions

cayisallama

1. nesil Yazar - Hevesli

  1. toplam entry 27
  2. takipçi 6
  3. puan 2430

6 ocak 2021 boğaziçi üniversitesi protestosu

cayisallama
desteklenmesi gereken protestodur. kayıtsız kalmak, görmezden gelmek olmaz. amaaan beni ne ilgilendirir demek olmaz. elitlerin garip garip mücadelesi demek hiç doğru olmaz.

ülkemizde elit ile zengin farkını bilmeyen güruhun kayıtsızlığı bari size bulaşmasın.

okuduğum okulun rektörü kimdi bilmiyordum. bu haklı protestolar başlayınca diplomaya baktım bizimkini kim imzalamış diye. kim acaba bu zafer gül diye girip araştırmıştım.

boğaziçi değil de başka bir üniversitede neden olmuyor bu olay? işte burada devreye bilinç yada kültür giriyor. ben öğrencilik döneminde sorgulamamış olabilirim rektör kim diye. ilgilenmemişte olabilirim. ancak bu bilince ve kültüre sahip insanlara sahip çıkmamız lazım.

haklarını alamayan bu insanlar o okulu bitirir bitirmez göçüyorlar hem de çoğu göçüyor. ne olacak demeyin konu gerçekten ciddi. insanlar rahat etmediği yerde yaşamak istemiyorlar. bu rahat etmeyen kişiler bizim geleceğimiz. beyinlerimiz.

ingilizce öğrenmenin en kolay yolu

cayisallama
Yabancı dil öğrenmenin en kolay yollarından biri dilin dile değmesidir. Öğreneceğiniz dili konuşan bir sevgili bulup onunla rahatlıkla geliştirebilirsiniz.

Sonrasında diğer alternatifler var, maruz kalmak gibi. İnsanların bir çoğu itilerek öğrenme yöntemini benimsemiş durumda. Kendileri öğrenme konusunda plan program yapmayıp başkalarının itmesi ile öğrenmeyi gerçekleştiriyor. Bu toplumumuzda da ciddi bir sorun aslında. Önerim kendinizi kendinize maruz bırakıp öğrenmeye sevk etmeniz.

başlangıç olarak mesajlaşmayı önerebilirim. En güzel öğrenme şekli yazarak öğrenmedir. Hem kelimelere aşinalık artar, hem yazan kişiye cevap yazacağım diye söyleyeceğinizi düşünmek zorunda kalırsınız.

Ücretsiz bu konuyu çözmüş https://funnynative.com/ sitesini başarılı buluyorum.

Mesaj beni kesmiyor, kiminle konuşuyorum gibi meraklarınız olursa eğitmenler ile görüntülü ve sesli de konuşabiliyorsunuz.

edit:!

bir başkadır

cayisallama
adam herkese giydirip durmuş. mahsun kırmızıgül yanında halt etmiş psikolojik şiddet açısından. Vurmuşta durmuş, vurmuşta durmuş.

---spoiler ---
dizide
- anadolu insanının özellikle ve sonra eğitim kesiminin iletişimsizliği var
- insanların sürekli maruz kaldığı oyuncu kisvesinden insanların onları nasıl aşağılayışı var
- türkiyede ki asıl sorunlardan birininin öç alma duygusu olduğunu gözümüze gözümüze sokuşu var
- erkek olma duygusununun ağırlığından sıyrıp çocuk gibi ağlayan aile babası sahnesi var. Ayrıca sahnede omuz ovalama kısmının piyano çalma ve erkeğin piyano gibi dökülmesi sahnesi var.
- meslek etiğine uymayan ancak sıkı sıkıya bağlı bir insanın bastırdığı duygularla yüzleşmesi var
- cahil ama zeki kadın profili var. Evliliği çok isteyen ancak yükseklerde aranan kadın profili var.
- bir çok psikolojik hastalıklı insan var ve bunun genel olduğunu ifade eden imalar var
- dini değerlere saygılı yaşayan ancak maddi durumlar ölçüsünde alkollü mekanlarda çalışmak zorunda kalan adamın yaşamı var.
- dini değerlere saygılı insanların bilimden önce hacı hoca tayfasına itibar edişleri var
- pkk mağduru olan aile sahnesi var. Bu mağduriyetin verdiği devlet tepkisi var
- pkk mağduriyeti olan ailenin günümüzde sonradan görmesiyle devletleşmesi var
- televizyon tarihimizdeki benim bildiğim ilk müteahhit karısı tiplemesi ve yaşamı var.
-kapalı kadının açılma sahnesi var
-kapalı olup açılan kadının, kadınlara cinsel yönelimi var
-dini değerlere dikkat eden insanlardan tiksinen küt saçlı aşırı cumhuriyet kadını profili var
- tecavüze uğramış kadının ağır depresyon sürdürdüğü evlilik hayatı var
- bekarete önem veren erkeğin bakir olmayan kadınla evlenme kararı var
- üvey evlat edinip sonrasında onunla bu durumu paylaşmamış adam profili var
- sadece sex düşünen ve bunun üzerine hayatını devam ettiren, aslonan duyguyu bir türlü bulamamış orta yaş erkek profili var
- anne ve babasına içinde bulunduğu ortama tepki olarak konuşmayan yakışıklılar yakışıklısı çocuk (ismail) var.
- erkekleri obje olarak gören kadın profili var
- bilimle aydınlanan insanların tek düze dini ve dinden yararlanan insanlardan soğuyuşu var
- dindar gördükleri insanlara gözü kapalı her şeylerini emanet eden insan profili var
- türkiyenin özeti var
---spoiler ---

- ferdi özbeğen'in hatırası var, şarkıları var
- türkiye nin nostaljik görüntülerinin yoğun olduğu kapanış sahneleri var
- aşık mahsuni şerif ile kapanış ve saygı var
netflix yapımı türk dizisi. Berkun Oya nın yazıp yönettiği türk dizisi.


8 bölümden oluşan dizinin oyuncu kadrosunda ise Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Nesrin Cavadzade, Defne Kayalar, Bige Önal ve Settar Tanrıöğen gibi isimler yer alıyor.

kripto para

cayisallama
internet aracılığıyla kullanılan, hiçbir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı olmayan, sanal para birimi.

İnsanlar artık bu işi borsa şeklinde görmeye başladı. Yüksek iniş çıkışlardan mı dersiniz, alım satımda daha iyi kazandırdığından mı dersiniz bilemiyorum ancak insanlar bu işle baya bi meşgul oluyor.

telegram bu konuda çok ideal whatsapp'a göre. Konu nasıl geldi buralara onu da açıklayayım;
Telegramda bir guruba eklediler arkadaşlar, şu şekilde bir yol izliyorlar, Günde 2 adet alt coini balinalar eşliğinde yükseltiyorlar. sonrasında yüksek alım duvarları girerek gurup dışındaki yabancı yatırımcının dikkatini çekip satın almasını sağlıyorlar. Düşük fiyattan alınan coin %20-80 karla satılıyor. Falan filan işte. İlgilenen ve anlayan varsa bir göz atın derim guruba.

https://t.me/CryptoPumpSociety

ceyhun tutal

cayisallama
yeşil deniz'in sebahattin'i. Yeşil ovadaki sırları zekası ile çözen, yeşil deniz'in bi bakıma sadıç düşmanı, çıkarcı bi o kadar da sevimli oyuncusuydu.

Yeşil deniz dizisinden sonra bi o kadar büyük bir projede göremedik. Görsek keşke.
Kendi tabiri ile oyunculuk oyunculuktur. tiyatroda da öyle sinemada da öyle. Ancak tiyatro bi ayrı güzel. Tek nefeste oyunu bitirmek tiyatroyu kıymetli kılıyor.

İZmirde tiyatro okulu açan, açma sebebini de oyunculuğun alaylılıktan akademik çerçeveye taşınmasını istemelerinden kaynaklıymış. İzmir'de akademik çerçevede eğitim olmayışından kaynaklıymış.

yeşil deniz dizisinde en çok samimi gelen kişiydi bana. Çünkü kötü karakter değildi aslında kötülükten beslenen bir karakterdi. Aslında yazan kişi bu detayı düşünmüş müdür bilmiyorum ancak çok güzel bir karakter ortaya koymuş. Ceyhun da oyunculuğu ile bunu çok güzel ortaya koymuş.


Diziden aklımda kalan veresiye öldü sahnesi çok güzel betimlenmişti. Ceyhun'un pozu da bi o kadar güzeldi.


zenginsozluk.com/foto


bıyıklarını yolduğum bornovalısı.

selman ı farisi

cayisallama
tasavvuf kültüründe hz.ebubekir'den sonra gelen zat. İran asıllı mıdır? Kürt asıllı mıdır? aslında çok net değil.

Tasavvufta çok kıymetli, islam tarihinde çok kıymetli bir insandır. Hz. Ali'nin can dostudur.

Günümüz türkiye alevileri açısından da çok kıymetlidir. Türkiye coğrafyasında sözlü sanatın pirleri olan alevilerin ezgilerinde rahatlıkla görebileceğiniz bir sahabedir.

O ezgilerden bir tanesini şuraya bırakayım.

https://www.dailymotion.com/video/x5t7wkv?playlist=x4yq4q

25 aralık 2018 asgari ücret açıklaması

cayisallama
ak partinin bir başka kötü yönetimine apaçık bir örnektir. Asgari ücretin artması gerçekten çok ama çok sevindirici. Ben ilk 2020 tl yi duyduğumda çok sevindim. Güzel bir olay.

İşin diğer bir sosyolojik açısı ise ülkede orta sınıfın yok edilmesi olayını gündeme getirecektir. İşverenler herkesi asgari ücret yapıp yolunda devam edecektir. Ya herkesi asgari ücretli yapacaklar yada en az çalışan sayısının %10 kadar işçi çıkartacaklar.

klasik söylemdir.
(bkz:ak parti döneminde gerçekleşmiştir)

ilksan

cayisallama
dün bir park açılışına katıldığım kurum. Yardım sandığının ne işi var park açılışında gibi bir soru beliriyor direk insanın kafasında? Gayet saçma da geliyor. Ancak az işin içine bakıldığında nezaket ve özveriye hayran kalmamak mümkün değil.

eğitim mensubu 168 şehitin resimlerinin bulunduğu bir sergi, künyelerinin bulunduğu bir anıt var parkta. Hayatta en acı şey unutulmak, umursanmamak. Gündemi yoğun bir millet olduğumuzdan bu alışkanlık halinde bizde maalesef.

Parkın amacı en azından elinde sadece kalemi ile gidip şehadeti ile evlerine geri dönen öğretmenleri anmak, hatırlatmak, diri tutmak.

Diğer kurum ve kuruluşlara örnek olması dileğiyle.


zenginsozluk.com/fotozenginsozluk.com/foto

memleketeyn

cayisallama
iki kırallık anlamına gelen kelime. arapça kökenlidir. Arapçada bilindiği üzere tek, iki ve çoğul vardır yani müfret, tesniye, cemi. iki dediğimiz şey tesniyedir. türkçede ise bir tektir birden sonrakiler yani iki,üç,dört... çoğuldur.

memleket ismi tesniyeye çekildiğinde memleketeyn oluyor.

türkiye gençlik stk'ları platformu ödülleri

cayisallama
'kanalıma hoşgeldiniz' sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlediği gençler arası youtube yarışmasını caaanım arkadaşım kazanmış.

tgsp'nin düzenlediği youtube türkiye yarışması sonuçları açıklandı. türk telekom'un ana sponsorluğunda tgsp'nin düzenlediği youtube yarışmasında manisalı mahmut gediz birinci oldu. moğolistan'da çektiği seyahat videosu ile yarışmaya katılan mahmut 10 yıldır dünyanın ilginç ülkelerine seyahat eden bir gezgin. videonun çekildiği yer moğolistan'ın bayanölgi şehrine bağlı tokbirci köyüne yakın bir dağın yamacı. bozkırda çobanlık yapan kazak bir ailenin çadırına misafir olan mahmut gediz onlarla 2 gün vakit geçirip gündelik hayatlarına şahit oldu. neredeyse tamamen geleneksel yaşam standartlarına hayatlarını sürdüren bu aile ve çocuklarıyla huzur dolu çok keyifli vakitler geçirip bu anları kayda aldı.

ilk video


ikinci video

gönül çalamazsan aşkın sazını

cayisallama
gönül çalamazsan aşkın sazını
ne perdeye dokun ne teli incit
eğer çekemezsen gülün nazını
ne dikene dokun ne gülü incit

bülbülü dinle ki gelesin coşa
karganın namesi gider mi hoşa
meyvesiz ağacı sallama boşa
ne yaprağını dök ne dalı incit

bekle dost kapısın sadık dost isen
gönüller tamir et ehli dil isen
sevda sahrasında mecnun değilsen
ne leyla'yı çağır ne çölü incit

rızaya razı ol hakka kailsen
ara bul mürşidi müşkülde isen
hakikat şehrine yolcu değilsen
ne yolcuyu eğle ne yolu incit

gel haktan ayrılma hakkı seversen
nefsini ıslah et er oğlu ersen
hüdai incinir inciden versen
ne kimseden incin ne eli incit

0 /