confessions

codeboss

1. nesil yazar - hiç

  1. toplam entry 294
  2. takipçi 11
  3. puan 3472

tolga sağ

codeboss
ünlü sanatçı (bkz:arif sağ)'ın oğlu, 1973 yılında dünyaya gelmiştir.

1997 yılında (bkz:Erdal Erzincan) ve (bkz:İsmail Özden) ile (bkz:Türküler Sevdamız) adlı albümde yer alan sanatçı 1999 yılında Yol, 2001'de Erdal Erzincan ve Yılmaz Çelik'le beraber Türküler Sevdamız 2, 2004'te Toprak ve Turna adlı albümlerine ses vermiştir.

2000 yılında ASM Tolga Sağ Müzik Okulu'nu kurmuştur.

babası arif sağ dan aldığı ders, edep ve erkan ile türkülere ses/hayat veren sanatçıya uzun ömürler diliyorum.

devamını göster

codeboss
öyle boş boş takılırken bir ara böyle sevimli bir devamını oku butonumuz vardı, ne oldu ki ona diye aklıma geldi.

daha iyisini yapana kadar askıya almışız, alın size daha iyisi, uzun entarilerde görülen butoncuk tekrar aktif.

ceren hindistan

codeboss
Ceren Hindistan, 27 Şubat 1989 tarihinde başkent Ankara'da doğmuştur. Aslen Kars, Sarıkamışlıdır. Ailesinin büyükbabası Hindistan'dan Kars'a göç etmiştir, soyadları bu yüzden Hindistan'dır.

2007 yılında Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışmasına katılıp son 10'a kalmıştır. Yarışma sonrası yönetmen Abdullah Oğuz'un teklifi ile kendisinden bir yaş büyük abisi ile İstanbul'a yerleşerek Workshop'lara katılmaya başladı ardından dizi filmlerde oynadı.

Ceren Hindistan, 2013 yılında "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde" Hürrem Sultan'ın sadık cariyesi olan Ahsen Hatun karakterini canlandırdı.

2013 yılında sadece 4 bölüm oynatılan ve finalsiz biten "Firuze" adlı dizide başrollerini Ceren Hindistan (Firuze), Haluk Piyes (Demir), Ceyda Ateş (Suzan), Fırat Çelik (Oğuz) ve Engin Şenkan (Cemal) oynuyorlardı.

2014 yılında senaristliğini Mahinur Ergun'un yaptığı "Aşktan Kaçılmaz" adlı dizi filmde Berk Oktay, Pelin Akil, Çağdaş Onur Öztürk ile başrolleri paylaştı.

2015 yazında evleneceği Antalyalı işadamı Ümit Aslan'la birlikte 14 Şubat 2015 Sevgililer Günü'nde Umre'ye gitti. 25 Temmuz 2015 tarihinde Antalya Memorial Hastanesi'nde Arya Rima Aslan bir kız çocuğunu doğurdu.

Filmleri ve Dizileri;
2007 - Senin Uğruna (Serpil) (TV Dizisi)
2007 - Fedai (Ceyda) (TV Dizisi)
2008 - Baba Ocağı (İsmet) (TV Dizisi)
2009 - Ah Kalbim ( Yeşim) (TV Dizisi)
2009 - 2010 - Sakarya Fırat (Nihan Tekintaş) (TV Dizisi)
2010 - Saklı Hayatlar (Nergis) (Sinema Filmi)
2012 - Babalar Ve Evlatlar (TV Dizisi)
2013 - Muhteşem Yüzyıl ( Ahsen Hatun) (TV Dizisi)
2013 - Firuze (Firuze) (TV Dizisi)
2014 - Aşktan Kaçılmaz (TV Dizisi)

Şöyle bir güzelliğe sahiptir kendisi;


zenginsozluk.com/foto

Ceren HİNDİSTAN ;

zenginsozluk.com/foto

ersin turhan

codeboss
Eşim koyu chp li, 16 yıldır iktidarda akp var, kpss den 86 aldı ve atandı 9 yıl önce, e 9 yıl önce fetö/pdy vardı adına saygıdeğer cemaat diyorlardı hemde, o zaman nasıl atandı, neyin torpili!

yabancı ürün hayranlığı

codeboss
Bizim Türklerde güçlüyü "mükemmel" zannetme hastalığı, türlü türlü aşağılık kompleksi (yabancı hayranlığı) vardır:

- almanlar teknikte ve makinada mükemmeldir.
- fransızlar çok romantik ve çok hümanisttir.
- japonlar en çalışkan millettir.
- yahudilerden iyi tacirler yoktur.
- zencilerin penisi çok büyük olur.
- glock tabanca iyidir, canik tp9 kötüdür.
- yerli helikoptermiş, hıııhh motoru bilmem hangi ülke yapıyor (lan salak oğlu salak, Alman arabası olan mercedes'in motorunu fransız renault yapıyor).
Gibi salakça düşüncelere sahip başka bir kavim var mı bilmiyorum.

soluk mavi nokta

codeboss
Soluk Mavi Nokta, Dünya'nın (bkz:Voyager 1) sondası tarafından rekor uzaklıktan çekilen bir fotoğrafı. Fotoğraf, dünyayı uzayın sonsuzluğu içinde tek başına gösterir.

Voyager 1 sondası, dış güneş sistemini incelemek maksadıyla ABD tarafından 5 Eylül 1977'de fırlatıldı. 14 Şubat 1990'da NASA, asli görevini tamamlamış ve artık Dünya'dan hayli uzaklaşmış olan Voyager 1'e yeni komutlar yollayarak Güneş Sistemi'ndeki tüm gezegenleri fotoğraflamasını sağladı. Gelen fotoğraflardan birinde, grenli bir siyah yüzey üzerinde uçuk mavi bir nokta görülüyordu. Bu, Dünya'ydı.

NASA web sitesine göre fotoğraf Dünya'dan 6,4 milyar km uzaklıktan çekilmiştir. Dar açılı bir objektif kullanılmış, mavi, yeşil ve mor filtreler takılmış, tutulum düzleminin 32° üstü hedeflenmiştir. Dar açılı objektifler, geniş açılı objektiflerin aksine, belli bir bölgeden ayrıntı görüntülemek için kullanılır. Dünya, fotoğrafta bir pikselden daha küçük bir alan (NASA'ya göre 0,12 piksel) kaplamaktadır.

11 Mayıs 1996'da, (bkz:Carl Sagan), bir konuşmada fotoğrafı şöyle yorumlamıştır;

"Şu noktaya tekrar bakın. Orası evimiz. O biziz. Sevdiğiniz ve tanıdığınız, adını duyduğunuz, yaşayan ve ölmüş olan herkes onun üzerinde bulunuyor. Tüm neşemizin ve kederimizin toplamı, binlerce birbirini yalanlayan din, ideoloji ve iktisat öğretisi; insanlık tarihi boyunca yaşayan her avcı ve toplayıcı, her kahraman ve korkak, her medeniyet kurucusu ve yıkıcısı, her kral ve çiftçi, her aşık çift, her anne ve baba, umut dolu çocuk, mucit, kâşif, ahlak hocası, yoz siyasetçi, her süperstar, her "yüce önder", her aziz ve günahkâr onun üzerinde - bir günışığı huzmesinin üzerinde asılı duran o toz zerresinde.
Evrenin sonsuzluğu karşısında dünya çok küçük bir sahne. Bütün o generaller ve imparatorlar tarafından akıtılan kan nehirlerini düşünün, kazandıkları zaferle bir toz tanesinin bir anlık efendisi oldular. O zerrenin bir köşesinde oturanların başka bir köşesinden gelen ve kendilerine benzeyen başkaları tarafından uğradığı bitmez tükenmez eziyetleri düşünün, ne çok yanılgıya düştüler, birbirlerini öldürmek için ne kadar hevesliydiler, birbirlerinden ne kadar çok nefret ediyorlardı.

Böbürlenmelerimiz, kendimize atfettiğimiz önem, evrende ayrıcalıklı bir konumumuz olduğu hakkındaki hezeyanımız, hepsi bu soluk ışık noktası tarafından yıkılıyor. Gezegenimiz, onu saran uzayın karanlığı içinde yalnız bir toz zerresi. Bu muazzam boşluk içindeki kaybolmuşluğumuzda, bizi bizden kurtarmak için yardım etmeye gelecek kimse yok.

Dünya, üzerinde hayat barındırdığını bildiğimiz tek gezegen. En azından yakın gelecekte, gidebileceğimiz başka yer yok. Ziyaret edebiliriz, ama henüz yerleşemeyiz. Beğenin veya beğenmeyin, şu anda Dünya sığınabileceğimiz tek yer.

Gökbilimin mütevazılaştırıcı ve kişilik kazandıran bir deneyim olduğu söylenir. Belki de insanın kibrinin ne kadar aptalca olduğunu bundan daha iyi gösteren bir fotoğraf yoktur. Bence, birbirimize daha iyi davranma sorumluluğumuzu vurguluyor, ve bu mavi noktaya, biricik yuvamıza."

kenevir

codeboss
Dünyanın En Önemli Üretim Bitkisiyken Yasaklanan Kenevir Hakkında İlginç Bilgiler.


zenginsozluk.com/foto

1. Bir dönümlük kenevir, 25 dönümlük orman kadar oksijen üretir.

2. Yine bir dönümlük kenevirden, 4 dönüm ağaça eş kağıt üretilebilir.

3.Kenevir tam 8 kez kağıda dönüştürülebilirken, ağaç 3 kez kağıda dönüştürebilir.

4. Kenevir 4 ayda yetişir, bir ağaç ise 20-50 yılda…

5.Kenevir, gerçek bir radyasyon temizleyicidir.

6. Kenevir dünyanın her yerinde yetiştirilebilir ve çok az suya ihtiyaç duyar. Ayrıca kendisini böceklerden koruyabildiği için tarım ilacına da ihtiyaç duymaz.

7.Kenevir ile yapılan tekstil ürünleri yaygınlaşırsa, tarım ilacı sektörü tamamen ortadan kalkabilir.

8. İlk kot pantolon, kenevirden yapılmıştır; hatta “kanvas” kelimesi kenevir ürünlerine verilen isimdir.
Kenevir ayrıca ip, halat, çanta, ayakkabı, şapka yapımı için de ideal bir bitkidir.

9.Kenevir, AİDS ve kanser tedavisinde kemoterapi ve radyasyon etkisini azaltma; romatizma, kalp, sara, astım, mide, uykusuzluk, psikoloji, omurga rahatsızlıkları gibi en az 250 hastalıkta kullanılmaktadır.

10. Kenevir tohumunun protein değeri çok yüksektir ve içindeki iki yağ asidi de doğada başka hiçbir yerde bulunmamaktadır.

11. Kenevirin üretimi soyadan bile daha ucuzdur.

12. Kenevirle beslenen hayvanlar, hormon takviyesine ihtiyaç duymaz.

13. Plastik ürünlerin tamamı, kenevirden üretilebilir ve kenevir plastiğinin doğaya dönüşmesi oldukça kolaydır.

14. Bir arabanın gövdesi kenevirden yapılırsa, dayanıklılığı çelikten tam 10 kat fazla olur.

15. Binaların yalıtımı için de kullanılabilir; dayanıklı, ucuz ve esnektir.

16. Kenevirle yapılan sabunlar ve kozmetik ürünler, suyu kirletmez; yani tamamen doğa dostudur.


Sayısız faydası olan kenevir, bir zamanlar dünyanın en önemli üretim bitkilerinden biriydi ama bugün, üretimi yasak.
Nedenini ise, şu bilgiler ışığında anlamak hiç de zor değil:

-W. R. Hearst, 1900'lü yıllarda Amerika'da gazete, dergilerin ve medyanın sahibiydi. Ormanları vardı ve kağıt üretiyordu. Eğer kenevirden kağıt yapılırsa, milyonlarını kaybedebilirdi.

-Rockefeller, dünyanın en zengin adamıydı. Petrol şirketi vardı. Bio yakıt olan kenevir yağı da, elbette onun en büyük düşmanıydı.

-Mellon, Dupont şirketinin ana hissedarıydı ve petrol ürünlerinden plastik üretmek için patente sahipti. Ve kenevir endüstrisi, onun pazarını tehdit ediyordu.

-Sonra ise, Mellon ABD Başkanı Hoover'in hazine bakanı oldu. Bu bahsettiğimiz büyük isimler yaptıkları toplantılarda, kenevirin bir düşman olduğuna karar verdiler. Ve onu ortadan kaldırdılar. Medya aracılığıyla, marihuana sözcüğüyle birlikte keneviri, insanların beynine, zehirli bir uyuşturucu olarak kazıdılar. Kenevir ilaçları piyasadan çekildi, bunun yerini bugün kullanılan kimnyasal ilaçlar aldı. Kağıt üretimi için, ormanlar katledildi. Tarım ilaçları ile zehirlenme ve kanser arttı.
Ve derken dünyamızı plastik çöplerle, zararlı atıklarla donattık…

cinsel ilişkide rıza yaşı 14'e indi

codeboss
Akılsızca hareket edip başlık açmaya bir örnek daha.
Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde sex yapma özgürlüğü 15 yaşını bitirme ile başlar, Türkiye de 18 yaş altı kadın yada erkek olsun karşı tarafla arasında ki yaş farkı 5 i geçmeyecek şekilde kanunidir, Bu belki 100 yıldır böyle. Şöyle handikapı da var 18 yaş altı kişi reşit olan karşı tarafı kadın olsun erkek olsun, rızamla yapmıştım o işi fakat şimdi şikayetçiyim derse yine cezası var. Kanunları bilmeden işkembeden aldığı destur ile sallamamak lazım.

Bu arada bahsi geçen haber Türkiye ile alakalı değil, belçika kanunu bu.
0 /