confessions

diko

1. nesil Yazar - Girişimci

  1. toplam entry 520
  2. takipçi 11
  3. puan 6487

hakan şükür

diko
Kendisi turk futbolunun en basarili santraforu olmakla beraber en yavsak topcularindan da biriydi. Bunu fetocu cetocu zirttocu oldugu icin soylemiyorum. Adeta turk futbolunun karakutusuydu. Galatasarayda onun izni olmadan kus ucmazdi. Nice genc yetenekli topcular sirf bu yavsagin yuzunden dogru duzgun oynayamadan birakip gittiler galatasarayi.

triple crown

diko
bizdeki muadili şöyle;
3 ve yukarı yaşlı ingiliz atları için ; erkek ya da dişi tay deneme koşularından herhangi biri, gazi veya kısrak koşularından biri ve ankara koşusu
4 yaşlı arap atları için ise; tbmm koşusu, niğbolu koşusu ve veliefendi koşusu.

yukarıda saydığım koşuların üçünü de kazanan at triple crown yapmış sayılıyor ve sahibine ekstradan para kazandırmış oluyor.
yakın tarihimizde bu başarıya ulaşan 2 tay var. biri efsanevi ingiliz atı rahmetli bold pilot diğeri ise özellikle yalçın akağaçla başarılı koşular çıkartmış grand ekinoks isimli tay.

sinan aygün

diko
bazı tipler vardır yüzüne bakınca anlarsın ne menen bi adam olduğunu. bu da onlardan biriç hiç güven telkin etmeyen bir tip. yüzünden anlaşılıyor işgüzarlığı, iki yüzlülüğü.

tuğrul selmanoğlu

diko
bir sene boyunca hollanda'da yaşamış biri olarak derim ki; avrupa'da yaşayan insanların alım gücü daha yüksek. asgari ücret 1600 euro civarı. saat ücreti olarak günde 8 euro alan da var 12 euro alan da var. etin kilosu 8-12 euro arası değişiyor. benzinin litre fiyatı 1.60 euro. 1 kilo domates 1 euro. devletin kira, çocuk, ulaşım adı altında verdiği yardımlarla bile geçinen insanlar var. alkol sudan ucuz. pahalı olan tek şey ev kirası ve 3 ayda bir alınan araç vergisi. avrupada para kazanıp birikim yapan türklerden kıyas yapılabilir. adamın biriyle tanıştım. 30 yaşında bekar bi pizzacı rotterdam'da kazandığı paralarla çorum'da 4 daire almış. orada kazanıp oraylara yatırım yapanlar da var.

halhal

diko
Kadın kismisinin neresine ne takacagini sasirmasi durumundan ortaya çıkmış aksesuar. Lan bu kadinlar hakikaten bi değişik ya. Küpe kolye bilezik yetmedi bir de halhallari çıktı başımıza.

ismail küçükkaya

diko
Sevgi pıtırcığı. Oldum olası böyle erkeklerden nefret etmisimdir. Sanki hiç küfür etmeyen, çatır çatır sicmayan, karı kız tavlamak icin kirk takla atmayan bir tipmis gibi tavirlar. Yumuşak mıdır nedir. Hiç güven telkin eden bir tip degil.

akp seçmeni

diko
Reis giderse ülke işgal edilir diyen kitle. Bunlara göre batan ekonomi, suriye politikasi, dış politika, tarımı bitirmeleri, adalet sistemi, yandaşlara peşkeş çekilen devlet, fetönün devlete sızması hikaye. Varsa yoksa reis giderse devlet çöker. Avrupadaki akp secmeni de aynı düşüncede. Ne diyelim, böyle saça böyle tarak diyelim m?

biz ünlüyüz diye mi kazıklanıyoruz

diko
Askerden yeni gelmişim, ailem beni amcamın ogluyla evlendirmek istiyor. Şaka lan şaka. Askerden yeni gelmişim, işsizim. Amcam kizkalesi'nde bi bar açmış. Gel yeğenim yanimda çalış dedi. Olur amca dedim, hem calisir para kazanirim hem de askerden yeni geldim bütün stresimi atarim hesabi bastım gittim. Almanlarin uğrak yeriymis. Almanin biri geldi. Patronu sordu. Amcamı cagirdim. 10 dakika ayaküstü konuştular. Adam çıktı gitti. Amcama sordum ne diyor dedim. 1 ayligina tatile gelmiş her gün burada bira içecekmis bana bira kaça olur diye soruyor. Bu adama x milyon liradan vereceksin tamam mi birayi. Rakami hatirlamiyorum. Yarı fiyatına oldugunu hatırlıyorum ama. Ve o alman 1 ay boyunca geldi icti birasini. Adamlardaki kafaya bakar mısın. Aynı gün adanali bi adam geldi. Bir bira bu kadar olur mu yahu demeden 6-7 bira icti parasını verdi gitti. 1 ay boyunca adanaliya da almana da bira verdik. Adanali aynı alman gibi pazarlık yapmış olsaydi inanin amcam ona da ayni tarifeyi uygulardi. Diyeceğim o ki; o almana noldu be. Yok yok diyeceğim o ki; zihniyet değişmeli.

o saatte barda içki içerse başına her şey gelir

diko
O saatte barda içki içerse başına her şey gelir. Dünden beri buna gülüyorum. Neden gülüyorum biliyor musun.
3 gece önce iki sap dam meydanına gittik. Şu meşhur red light district dedikleri yeri gezelim dedik. Karisiyla sevgilisiyle camekanlarda dizili fahiseleri izlemeye gelen çiftleri geçtim camekanin tam paralelinde oturmuş tek başına birasini yudumlayan afeti devrana gözüm takıldı. İnanın yarim saat o güzelliği izledim ( siz deyin öküz gibi kadını kesmissin lan ne ayak yapıyorsun ) bir tane herifcioğlu camekanlardaki kadinları bırakıp o ilik gibi (öhöm afedersiniz) hatuna sirnasmadi. Ayrıca sabah beşe kadar bir allahin kulu ne taşkınlık çıkardı ne de arıza. Demem o ki, adam kerhaneye gidiyor, parasını veriyor işini görüyor. Tek başına bira içen kadın onun için sirnasilacak biri değil. Cebinde parasi var ulasabilecegi kadinlar gözünün önünde.
Şimdi gelelim biz bu savcı efendiye. Ben senelerdir adalet camiasının icinde olan biriyim. Bizzat şahit olduğum olayı anlatayım gerisini siz anlayın. Para karşılığı fuhuş yapan kadını serbest birakan hakimin odasina paldır küldür giren savcidan gelsin,
-hakim bey nerede o kadın
+saldım sayın savcım
-yapma ya. Niye saldın be bi kerede biz sikerdik
Eki eki eki.
Abi bu adamlari gözünüzde büyütmeyin. Bunlar uzaydan gelmediler. Senin benim gibi ortadoğu bataklığında debelenen adamlar. Çokta şeyapmamak lazım.
0 /