confessions

esdemirei

2. nesil Düzeltmen - Lamba cini

  1. toplam entry 1278
  2. takipçi 6
  3. puan 10870

istanbul belediye seçimlerini akp kazandı

esdemirei

Bahsi geçen ifade İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sorulunca şu cevapları vermiştir: “Tabi,, hâlâ bunu tartışmaya açma düşüncesini bile anlayamıyorum. Herhâlde yanlış bir iş yapmanın sağladığı bir psikolojinin dili bu. Kabinedeki insanlar da inanmıyor bu işe. Ama bu nedir, nereden dayatıldı? 'Yüzlerce kurumdan olur alındı'. Ya Devlet Su İşleri'nden alınmadı. Devlet Hava Meydanları'ndan alınmadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınmadı. Daha ne olsun? Yani televizyona çıkıp konuşan, bu işi anlatan –sözüm ona bilim insanı- bilim insanı yok. Neyi ifade ettiniz, neyi tanımladınız da insanlar ikna olsunlar? Bu yetmiyor işte kazandığımız seçime böyle tarifler yapılıyor. Çok üzüntü verici. Biz, bunlarla açıkçası kendimizi meşgul etmiyoruz. Yani bugün seçim olsa şu yarattıkları travmayla değil 800 bin fark, 1 milyon 600 bin fark olurdu. Bu farkı, Sayın Cumhurbaşkanı'nın derin siyasi tecrübeleri ile çokça yerel ve genel seçim yaşamış birisi olarak çok iyi analiz ettiğini, çok iyi okuduğunu hissediyorum, anlıyorum ve görüyorum.”

90 212 907 0865

esdemirei
“Evinizde altyapı olmadığı için internet bağlatamıyor musunuz? Size çok güzel bir teklifimiz var. 4.5G destekli, taşınabilir, altyapı gerektirmeyen fiber internet için lütfen 1'i tuşlayınız” ifadelerini içeren bir ses kaydıyla arayan, muhtemelen bir telesatış numarası.

dümenci ragıp

esdemirei

bir deep turkish web kurgusal karakteridir.

tanıtıldığı video klibine göre; ragıp dümenciliği bir meslek hâline getirmiş birisidir. arkadaşının gasp önerisi üzerine bir işletmenin kasasını boşaltmak için silahla girmeye ve o işletmeyi gasbetmeye çalışırlar. ancak işletme sahibinin çektiği bıçakla kendisine yolu gösterince gitmek zorunda kalırlar. daha sonra ragıp jeep gasbetmeye karar verip bunu yapmaya çalışırlar. arkadaşının sürücüye aldığı aracı kullanma hakkı olmadığı yönündeki ifadeleri üzerine sürücü aracı olay yerinde bırakıp gider. ragıp aracı çalıştıracağı sırada çalan polis sirenleri üzerine olay yerini terk eder. bu tür dümen işlerinin sonuçsuz kaldığını fark eden ragıp, arkadaşının uygulama fikri üzerine bulduğu kişileri ünlendirerek 600 lira kazandırdığını söylediği fame uygulama önerisi üzerine çektiği video(lar)la bahsi geçen parayı kazanır. ancak paranın yetmediğini, uygulama yazarından zorla ele geçirerek paraya para demeyeceğini söyleyip, uygulama yazarının evini basarlar. ancak uygulama yazarı kasımpaşalı kasap nejat ölmeye öldürmeye bahane arayan deli dolu birisidir ve olayından bahsederken çektiği bıçağı ragıp'a gösterir durur. bu olay karşısında ragıp, irkilerek olay yerini terk etmek zorunda kalır. olayın akşamı ise aklına bu olay gelen ragıp şunları söyler: “lavuk silaha bıçak çekti

arka planda çalan ve bulabildiğim müzikler:
- yılan hikayesi - kürşat
- bergen - kullar affetmez
- daniel varsano - gnossienne no. 1

asgari ücretle geçinemeyenler nankördür

esdemirei
Yol TV'nin yayınladığı bir videoda 4:55/7:15 süreleri arasında muhabirin sorduğu “Sizce asgari ücret ne kadar olmalıdır?” sorusuna bir vatandaşın verdiği cevaplarda geçen bir ifadesidir.

Diyaloglar tam hâliyle şu şekildedir: (Muhabir: M, Vatandaş: V)
M: Sizce asgari ücret ne kadar olmalıdır?
V: Asgari ücret mi? Normal, ideal olması lazım.
M: Şu anda 2 bin 20 lira.
V: Normal. Evet.
M: Sizce bu yeterli mi?
V: Bence yeterli. Bizim insanlarımız nankör oldukları için doğal olarak insanlara yetmiyor. İnsanlarımız bedevi bir şekilde olsaydı yetecektir.
M: Vatandaşın geçimi için 2 bin 20 liranın yeteceğini söylüyorsunuz. Mesela kiralar şu anda bin liranın üzerinde.
V: Bin liranın üzerinde olduğunu herkes biliyor ama işte dediğim gibi, bizim insanlarımız nankör. Bizim insanlarımız nankör olmasaydı bu da olmazdı. Bundan dolayı.
M: Peki. Bir şey daha sorayım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sene maaşı 7 bin lira artırıldı. Şu anda kendisi 81 bin lira alıyor. Sizce bu şekilde olması adil mi?
V: Bence bu şekilde olması adil. Niye adil olduğunu biliyor musunuz? Önce şu CHP'nin, HDP'nin şudur budurun başındaki insanlar önce bir devlet için çalışsın. Ondan sonra gelip o adamı yadırgasınlar. O adam bu ülke için her şeyi yapıyorsa, bu yüzden de bu insanlar bu işin peşinden koşuyorsa, askerlerimiz bu ülke için şehit oluyorlarsa o adamlar kalkarken bunlar yerinde oturup kalmayacaklar. Sen kalkıp da gideceksin, teröristle iş birliği yapacaksın, Ondan sonra yok “böyle”, yok ”şöyle” demeyi geçeceksin. Ekmek, süt, su hani bedavaydı. Nerede oldu? Bunlar nerede?
M: Asgari ücret sadece CHP'leri ve HDP'leri etkilemeyecek. Tüm vatandaşı etkileyecek.
V: “Tüm vatandaşı etkileyecek” diye bir unsur yok. Bizim insanlarımız nankör. Bunların alevisi var, sünnisi var, lazı var, çerkezi var. Aleviyle sünniyi yan yana koyamazsın. Yok, “Sen alevisin. Ben sünniyim.” Durmaz. Sen şimdi kalkıyorsun, diyorsun ki “Ya 2 bin 20 lira asgari ücret yeterli mi?” Hayli hayli yeterli.
M: Siz ne kadar alıyorsunuz, asgari ücret mi alıyorsunuz?
V: Asgari ücret alıyorum.
M: Yetiyor.
V: Yetiyor. Niye yetiyor? Nankör insanlarla iş birliği yapmıyorum. Nankör insan her zaman nankördür. Şimdi senin evin var diyelim. Ee, kiraya vereceksin. Mesela ben kira da alıyorum. Benim 4 senedir kiracıdan aldığım kira 700 lira. Ben neden 1,5 bin lira almıyorum? Burada kim nankör? Devlet mi, insanlarımız mı nankör? Sence hangisi nankör? Şimdi bunun cevabını bana sen ver.

erdoğan hakkında sorgulama yapan sgk çalışanları

esdemirei
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın yanı sıra eski içişleri bakanı efkan ala'nın tc kimlik numarasıyla birleşik kütük-nüfus aile kayıt örneklerini sorguladıkları gerekçesiyle kamu görevinin verdiği yetkiyi kullanmak suretiyle kişilerin verilerinin ele geçirilmesi suçundan toplam 10 yıl hapis cezasına mahkûm edilen erzurum sosyal güvenlik kurumu il müdürlüğünde görevli 1'i kadın 3 çalışanlardır. [K]

vahit kiler

esdemirei
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin 18 Aralık 2019 tarihli “Erdoğan kime 'CHP ağzıyla konuşuyorlar' dedi?” başlıklı yazısının “MİLLETVEKİLLERİ BÜRYAN KEBABA KAÇ PUAN VERDİ?” alt başlıklı kısa yazısına göre büryan kebabı için Bitlis'te 15 keçi kestiren, bu kesilen keçileri hazırlatıp uçakla Ankara'ya getirten AKP Bitlis Milletvekili.

Yazının ilgili kısmının tam hâli şu şekildedir:
Meclis'te bütçe görüşmeleri devam ederken, milletvekillerinin seçim bölgelerinden ikramlarını zaman zaman paylaşıyorum. AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler de milletvekillerine Bitlis'in meşhur büryan kebabından ikram etti. Vahit Kiler, büryan kebabını Bitlis'te hazırlatıp uçakla Ankara'ya getirtti. Saray mutfağından günümüze kadar gelen büryan kebabı, Bitlis'te keçi etinden yapılıyor. Bunun için Bitlis'te 15 keçi kesildi. Keçi eti 1 gün soğukta bekletildi. Büryan ustaları tarafından kızgın kuyularda pişirildi. Sonra onlar paketlenip uçakla Ankara'ya getirildi. Ama iş yine bitmedi. Büryan kebabı Meclis lokantasındaki buharlı fırında ısıtıldıktan sonra servis edildi. Bitlis'le Siirt arasında rekabet konusu olduğu için o işe girmeyelim ama Bitlisli ustalar tarafından pişirilen büryan kebabı milletvekillerinden tam not aldı.

sesame shortcuts

esdemirei

android'de whatsapp, spotify, slack, reddit, telegram, youtube, netflix, evernote, office suite, chrome, duckduckgo, google maps/yandex maps, tasker gibi popüler platformların uygulamalarının yanı sıra takvim, rehber, sistem uygulamalarının ikonlarına uzun süre basarak ön tanımlı ya da sonradan kullanıcının tanımlayacağı pratik kısayollarla hem zaman tasarrufu hem de işlem kolaylığı sağlayan bir uygulama.

indirmek isteyenler için: google play store

12 nisan 1993 türkiye'de ilk internet bağlantısının gerçekleştirilmesi

esdemirei

zenginsozluk.com/foto
1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından internet teknolojilerini kullanan yeni bir ağın tesis edilmesi amacıyla başlatılan projenin gerçekleştirilmesiyle 1993 yılında ABD Ulusal Bilim Vakfı ağına TCP/İP üzerinden bağlanılmasıyla Türkiye'de gerçekleştirilen ilk internet bağlantısı olayıdır. ODTÜ'ye internetin çekilmesi ardından 1994-1996 yılları arasında Bilkent Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesine de çekildi. Ticari kuruluşlar için ilk olarak 1994 yılında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasında başlatılan bu olay, diğer kuruluşlara ve evlere ulaşması 1996'lı yıllarda mümkün oldu.

Bu olayın ilk zamanlarında çekilen kablolar, düzenlenilen törenler, yapılan resmi yazışmalar, haber küpürleriyle ilgili arşiv dökümanlarına ulaşmak isteyenler için: İnternet

13 aralık 2019 hdp'nin ermeni soykırımı açıklamaları

esdemirei

zenginsozluk.com/foto
13 aralık 2019 tarihinde Ermeni Soykırımı üzerine “Bu topraklarda yaşanmış acılarla yüzleşmek, bu topraklarda yaşayan insanların görevidir” başlığıyla yayınlanan, HDP grup başkanvekillerinden Fatma Kurtulan ve Saruhan Oluç'un imzasını taşıyan bir https://www.hdp.org.tr/tr/guncel/haberler/bu-topraklarda-yasanmis-acilarla-yuzlesmek-bu-topraklarda-yasayan-insanlarin-gorevidir/13811.

Basın açıklaması içeriği şu şekildedir: Hazırlanmış olan Başkanlık Tezkeresine destek vermiyoruz. Çünkü tarihteki bu 'Büyük Felaket'le yüzleşmenin yolunun çeşitli ülke meclislerinde alınan bu tür kararlardan geçmediğini düşünüyoruz. Ne ABD Kongresi'nin kabul ettiği yasa ne burada hazırlanan bildiri hakikati bulmaya ve yaraları sarmaya hizmet ediyor. Böyle büyük bir acının uluslararası iktidar manevralarına malzeme kılınmasına yönelik girişimleri doğru bulmuyoruz. Yapmamız gereken böyle manevraları engelleyecek şartları yaratmaktır. Bu mümkündür ve gereklidir. Biz Ermeni halkının yaşadığı büyük acıyla ilgili bütün hususların bu ülkede özgürce araştırılmasını ve tartışılmasını istiyoruz. Bunu yapamadığımız sürece başka mecraların bu amaçla kullanılacağı açıktır. Bu sorun ve bu acılar bizimdir, tartışacak olanlar da bizleriz. Yüzleşebilirsek yaraları iyileştirebiliriz. Özgür tartışmanın ve acıları paylaşmanın toplumsal barış için hayati önem taşıdığına inanıyoruz. Bu Meclis bunun için öncülük yapabilir, yapmalıdır da. Bu konuda her türlü katkıyı sunmaya ve sorunluluğu üstlenmeye hazır olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.”

dinlenme tesislerinin olmazsa olmazları

esdemirei
uzun yolculuğa çıkanlarda meydana gelen bedensel ve zihinsel yorgunluktan kurtulmak amacıyla tesis alanında avale avale dolaşması, havanın yaz-kış fark etmeksizin buz gibi olması, tesislerdeki işletmelerin ürünlerini aşırı pahalıya satması, kalkış yapacak otobüslerle ilgili anonslarda kimi tesislerde cızırtı olması, bir elinde su hortumu diğer elinde deterjanlı fırçayla otobüslerin dışını yıkayan temizlik görevlileri şeklinde uzayıp gidecek olan şeylerdir.
0 /