confessions

hunyadi

1. nesil Yazar - Gayretli

  1. toplam entry 320
  2. takipçi 15
  3. puan 6695

adıyaman'da atatürk büstüne saldıran suriyeli

hunyadi
Son günlerde atatürk üzerinden ülkenin büyük kısmı tetiklemeye çalışılıyor. Bu atatürk'ü sevmeyen, nefret eden tipler her zaman vardı, “neden bugün öne çıkıyorlar?” Sorusunu sormamız gerekiyor.

Ha bir de, dikkat edin, atatürk'e hakaret eden kitle genellikle şeriatçı kürtlerdir. Şeyh saitin torunları yani. Hepsi aynı mal.

10 kasım

hunyadi
Bugünde Rahmetle ve minnetle seni anıyoruz atam.

Yaşru'nun börübay şarkısını dinlerken şarkının tamamının sana yazılmış olabileceğini düşünüyorum. Öyle olmuş olmasa da yine de bu şarkıyı sana armağan ediyorum atam.ps: Türkiye'de hayatın durduğu, Konya'da durmadığı gün.

metrodan inenleri beklemeyen varlık

hunyadi
Geniş omuzlarımla araca binecek kimseyi sallamadan ortalığı yararak çıkarım metrodan, tramvaydan falan. Yaşlı, genç, çocuklu, hamile umrumda değil bu konuda. Canı tatlı olan veya özel durumu olan zaten kurallara uyar veya kural olmayan yerde kendine güvenli bir pozisyon tutar. Eğer bunu bile yapmayı akıl edemiyorsa evrimsel süreçte elenmeliydi fakat bir şekilde bu zamana kadar gelmiş, ben de evrimin hatalarına katlanmak zorunda değilim.

öd tengri aysar kişi oglı kop ölgeli törümiş

hunyadi
Bilge Kağan'ın kardeşi KülTigin öldükten sonra söylediği söz.

Anlamı: “zamanı tanrı yaşar, insan oğlu ölmek için türemiş.”

Aysar sözcüğünü aytmak sözcüğüne benzetirsem eğer, “zamanı tanrı belirler, insan oğlu ölmek için türemiş.” Şeklinde bir anlamı olur. Her iki şekilde de anlamın bozulmaması beni gece gece anlamsızca mutlu etmişti.

Kültigin yazıtı kuzey yönünde bulunur ek olarak.

mia vita burger

hunyadi
Konya'da bulunan bir burgerci. Geçen sene duble menüleri ucuzdu onlardan yiyordum sürekli fakat son enflasyon zamlarından sonra duble menü fiyatına tekli menü satmaya başladılar. Ben de yemeyi bıraktım ve daha ucuz alternatiflere yöneldim.

okcupid

hunyadi
Yalnızlıktan ve can sıkıntısından buralara kadar düştüğüm uygulama. Hayır eşleştiğim kişilerin çoğu komünist buna mı üzüleyim yoksa %96 oranında eşleşebildiğim birisinin olmasına mı sevineyim? Baya aklım karıştı.

Tanım: tinder'dan farklı olarak arkadaş veya ilişki sahibi olabileceğiniz bir uygulama. Öyle diyorlar en azından. Ben rastlamadım.

cicibebe

hunyadi
şu saatte almak için bakkala gittiğim bebek maması markası. tadı bebeklerin yanı sıra yetişkinlerin de damak tadına gayet uygundur. birçok tatlının içinde kullanılabilir bu bisküvi.

2 askerin donarak şehit olması

hunyadi
halk tv'de chp milletvekili hüsnü Bozkurt'un ve iyi parti milletvekili ümit Özdağ'ın bu konu üzerinden ağır bir şekilde hükümete giydirmesini an itibariyle izleyebilirsiniz.

askerlik yapmak istemeyen, yapmayacak olan kimseye laf edemem. bu insanlar askerlik yapmak istemiyorsa öncelikle eğitim sisteminde, siyasi düzende, harbiyede sorunlar var demektir. eğitim sistemi kasten akp tarafından bitirildi, siyasete siyasal islamcılar tarafından yön veriliyor, askeriye ise hükümete ve dolaylı yoldan sadat isimli islamcı özel şirkete bağlandı.

eğitim sistemi üzerinde yapılan islamcı düzenlemeler ve eklemeler sayesinde çocuklar artık neb-i siyer, Kur'an okuma dersi alabiliyor ama vatanın ne olduğunu bilmeden yetişiyorlar. vatan toprağını bir ve diri tutan ilkelerin ne olduğunu kavrayamadan hayata atılıyorlar. milli güvenlik dersleri artık yok. çekirdekten asker yetişmiş subayların, komutanların girdiği, öğrencilere çocukluktan milli bilinci öğreten o komutanlar artık yok. askerine kayıtsız kalan bir nesil yetişti, hala yetişiyor.

siyasi düzende, kendilerinin uydurduğu bir darbe girişimi üzerinden askerin üzerine çöken, Ergenekon ve balyoz gibi davalarla askeri düzenin içerisine vatan hainlerini elleriyle yerleştiren insanlar en başından beridir ordu millet olan bir halkı uyutmaya, en güvendiği, dayanak noktası olan askeriyeye düşman ettiler, ediyorlar. bu düzene çomak sokarak, askeri düzen içerisinde gruplar oluşmasını sağladılar. bunları buraya yazmaya başlasam kimse okumayacak o yüzden kısa kesiyorum.

terfi sistemini değiştirerek, asker içerisine o cemaat, bu cemaat sokuşturarak, orduyu bir rejim ordusuna çevirmeye çalışan, diyanete ayırdığı bütçenin her sene katlanarak artmasını sağlayan, kendi cebine ve sarayının cebine koyduğu parayı katlarca arttıran, buna rağmen türk silahlı kuvvetlerine ayrılan parayı arttırmayan bir başkanın düzeninde iki askerin nasıl şekilde şehit olmasını bekliyordunuz?

aydınlık gazetesi

hunyadi
denk geldikçe almaya çalıştığım, ulusalcıların, avrasyacıların gazetesi. nereyi okuyacağını bilen insan için gelecek olayların ön gösterimini yapıyorlar bazen.

derin not: tamamıyla fikirlerini desteklemesem de gözümde en okunabilir gazete konumunda şu an.

ekleme: diğer haber siteleri, gazeteleri gibi "nasa uyardı, dünya donacak" benzeri kaynaksız haberler yapmamaları da gözümde bir artı.

supermassive

hunyadi
Bir league of legends takımı. Türkiye'yi temsil etme adına dünya finallerine gitmeye çalışıyorlar ve şu an içtiğim sigaraların bütün sebebi altın derecede bile yasaklanan “morgana, aatrox” gibi şampiyonları yasaklamayıp, hiçbir lol maçında alındığı durumda kazandırmayan “akali” gibi şampiyonları almalarıdır.

meral akşener

hunyadi
Bahçeli'ye iyi parti binasının adresini verip “benimle yüzleş” dedikten sonra geçtiğimiz gece evinin önüne bahçeli sempatizanları tarafından bir baskın yapıldı.

Ota boka “eylem izniniz yok” diye yürüyüşleri dağıtan güvenlik güçlerini göremedik bu eylemde. Vali izniyle mi yapılmış yani?

Kadın haklarına, özgürlüklere duyar kasanların bu olayda, bir kadın üzerine onlarca erkeğin psikolojik olarak yüklenmesine, “yiyin birbirinizi” demesi de kendi ideolojilerinin hümanizm veya barışçıl söylemlerin temellerinden gelmesi yerine malum ırkın taraftarlığını yaptıklarını apaçık belli etmişlerdir. Bir de bize faşist derlerdi.

Baskın değil, protesto diyen ülkücüler ise şahsın evine gece yarısı giderek tetikçilik yaptıklarını ortaya koymuşlardır. Ceplerine kaç sigara parası koyulduysa artık.

İşin özü: sosyal mecra üzerinden tehdit edilen iyi parti genel başkanının devlet bahçeli'ye “beni nerede bulacağını biliyorsun gel yüzleş” demesinden sonra yaşanan olaylar silsilesinde sadece türkçüler ve ulusalcılar tarafından sahip çıkılan kadın.

aşık olmak

hunyadi
İnsana farklı duygular yaşatır fakat kime, neye aşık olduğunuz önemlidir. O şeyin gün geçtikçe sizi öldürdüğünü fark ettiğiniz an ondan uzaklaşmalısınız.

Aşık olmak belki hesaplanarak yapılabilecek bir eylem değil ama bu eylemden vazgeçiş olanağınız daima sizin ellerinizde, bunu unutmamak gerek.

kidega

hunyadi
Enpara'nın yaptığı kampanya sonucu tanıştığım online kitap satın alma platformlarından birisi. şu ana kadar bir yamukları olmadı. çeşitlerini arttırırlarsa buradan alışverişe devam.

ofisleri ytü teknopark içerisinde bulunmaktaymış bu arada. bilgi olarak burada dursun.

canlı müzik

hunyadi
kafelerde yapıldığı durumda berbat bir şey olur. bunun için iyi ekipman gerekiyor. düğünde kullanılan ses sistemleriyle yapmaya kalkışırsanız yapılan ortamdan insanların yavaşça kaçtığını rahatlıkla görebilirsiniz.

aras kargo

hunyadi
Yaptıkları son rezillikten sonra bir daha hizmetlerini kullanırsam aklımı seveyim. Türkiye'deki müşteriye önem vermeyen, hırsız firmaları liste yapsak dağ kadar liste olur.
0 /