confessions

hunyadi

1. nesil Yazar - Enerjik

  1. toplam entry 331
  2. takipçi 16
  3. puan 7221

hüseyin nihal atsız

hunyadi
bozkurtların ölümü ve bozkurtlar diriliyor romanlarının birleştirilip bozkurtlar adı altında kitaplaştırılan büyük yazarımız. aynı zamanda kimilerine göre faşist, kimilerine göre de büyük türkçü ve fikir adamıdır.

kendisiyle okur olarak bağlantım yoktu fakat son zamanlarda hem adını fazlasıyla duymamdan ötürü hem de "kafatasçı, ırkçı" olmasına rağmen olağanüstü edebi eserler ortaya çıkarmasına sunulan övgü nedeniyle merak ettim ve bugün bozkurtlar romanını sipariş ettim.

zengin sözlük

hunyadi
yazarların kendi aralarında gruplaşıp diğer yazarlara baskı uyguladığı sözlük olarak anılmak hoş olmaz zengin sözlük için.

ayyaşın sözcük anlamına bakarsak: "çok içici, içkiye düşkün kimse" anlamına geldiğini görürüz. Orhan Veli'yi tanımam, okumam, bilmem. rahmetlinin kendisi sahiden çok içen biriyse bir giride gerçekten "çok içtiğini" ima ederek ayyaş denmesi rahatsız edici olmamalı. kaldı ki, ima yoluyla bile olsa bu şekilde tanımlanamayacak kişilerin tanımı kanunlarda bellidir.

başka yazarların ne dediğine bakmaksızın, yazarlarına yazma alanında daha fazla özgürlük vermesini temenni ettiğim sözlüktür.

n11

hunyadi
çat diye üyeliğimi sildiğim e-ticaret sitesi. 11.11'de yaptıkları ayıp yüzünden tepkimi geç verdim ama zaten oradan 1 yıldır alışveriş yapmayarak her türlü tepkimi koymuştum. bu da tuzu biberi olsun.

tanım: reklam departmanında 12 yaşında ergenler çalıştıran e-ticaret sitesi.

trendyol

hunyadi
sınav haftası için kahvem biterse diye bu site üzerinden üçüncü taraf satıcıdan kahve sipariş ettim sınav haftası bitti bitecek kargo daha hala gönderilmedi. üstüne bir de sipariş de iptal edilemiyor. bu nasıl bir kurnazlıktır anlamadım gitti. illa müşteri desteğini arayarak mı muhatap olmam gerekiyor birileriyle?

tanım: benim için rezalet bir e-ticaret sitesi. hepsiburada ve n11'in bulunduğu mezarlığa kendilerini gönderiyorum ve bir daha buradan alışveriş yapmıyorum.

müslüm

hunyadi
Konuda olan karakterin neler yaptığına, yaşam öyküsüne baktım, biraz da okudum. Müslüm gürses kimdir diye araştırdım yani ve bir sonuca vardım:

Arabesk azalarak bitsin.

adıyaman'da atatürk büstüne saldıran suriyeli

hunyadi
Son günlerde atatürk üzerinden ülkenin büyük kısmı tetiklemeye çalışılıyor. Bu atatürk'ü sevmeyen, nefret eden tipler her zaman vardı, “neden bugün öne çıkıyorlar?” Sorusunu sormamız gerekiyor.

Ha bir de, dikkat edin, atatürk'e hakaret eden kitle genellikle şeriatçı kürtlerdir. Şeyh saitin torunları yani. Hepsi aynı mal.

10 kasım

hunyadi
Bugünde Rahmetle ve minnetle seni anıyoruz atam.

Yaşru'nun börübay şarkısını dinlerken şarkının tamamının sana yazılmış olabileceğini düşünüyorum. Öyle olmuş olmasa da yine de bu şarkıyı sana armağan ediyorum atam.ps: Türkiye'de hayatın durduğu, Konya'da durmadığı gün.

metrodan inenleri beklemeyen varlık

hunyadi
Geniş omuzlarımla araca binecek kimseyi sallamadan ortalığı yararak çıkarım metrodan, tramvaydan falan. Yaşlı, genç, çocuklu, hamile umrumda değil bu konuda. Canı tatlı olan veya özel durumu olan zaten kurallara uyar veya kural olmayan yerde kendine güvenli bir pozisyon tutar. Eğer bunu bile yapmayı akıl edemiyorsa evrimsel süreçte elenmeliydi fakat bir şekilde bu zamana kadar gelmiş, ben de evrimin hatalarına katlanmak zorunda değilim.

öd tengri aysar kişi oglı kop ölgeli törümiş

hunyadi
Bilge Kağan'ın kardeşi KülTigin öldükten sonra söylediği söz.

Anlamı: “zamanı tanrı yaşar, insan oğlu ölmek için türemiş.”

Aysar sözcüğünü aytmak sözcüğüne benzetirsem eğer, “zamanı tanrı belirler, insan oğlu ölmek için türemiş.” Şeklinde bir anlamı olur. Her iki şekilde de anlamın bozulmaması beni gece gece anlamsızca mutlu etmişti.

Kültigin yazıtı kuzey yönünde bulunur ek olarak.

mia vita burger

hunyadi
Konya'da bulunan bir burgerci. Geçen sene duble menüleri ucuzdu onlardan yiyordum sürekli fakat son enflasyon zamlarından sonra duble menü fiyatına tekli menü satmaya başladılar. Ben de yemeyi bıraktım ve daha ucuz alternatiflere yöneldim.

okcupid

hunyadi
Yalnızlıktan ve can sıkıntısından buralara kadar düştüğüm uygulama. Hayır eşleştiğim kişilerin çoğu komünist buna mı üzüleyim yoksa %96 oranında eşleşebildiğim birisinin olmasına mı sevineyim? Baya aklım karıştı.

Tanım: tinder'dan farklı olarak arkadaş veya ilişki sahibi olabileceğiniz bir uygulama. Öyle diyorlar en azından. Ben rastlamadım.

cicibebe

hunyadi
şu saatte almak için bakkala gittiğim bebek maması markası. tadı bebeklerin yanı sıra yetişkinlerin de damak tadına gayet uygundur. birçok tatlının içinde kullanılabilir bu bisküvi.

2 askerin donarak şehit olması

hunyadi
halk tv'de chp milletvekili hüsnü Bozkurt'un ve iyi parti milletvekili ümit Özdağ'ın bu konu üzerinden ağır bir şekilde hükümete giydirmesini an itibariyle izleyebilirsiniz.

askerlik yapmak istemeyen, yapmayacak olan kimseye laf edemem. bu insanlar askerlik yapmak istemiyorsa öncelikle eğitim sisteminde, siyasi düzende, harbiyede sorunlar var demektir. eğitim sistemi kasten akp tarafından bitirildi, siyasete siyasal islamcılar tarafından yön veriliyor, askeriye ise hükümete ve dolaylı yoldan sadat isimli islamcı özel şirkete bağlandı.

eğitim sistemi üzerinde yapılan islamcı düzenlemeler ve eklemeler sayesinde çocuklar artık neb-i siyer, Kur'an okuma dersi alabiliyor ama vatanın ne olduğunu bilmeden yetişiyorlar. vatan toprağını bir ve diri tutan ilkelerin ne olduğunu kavrayamadan hayata atılıyorlar. milli güvenlik dersleri artık yok. çekirdekten asker yetişmiş subayların, komutanların girdiği, öğrencilere çocukluktan milli bilinci öğreten o komutanlar artık yok. askerine kayıtsız kalan bir nesil yetişti, hala yetişiyor.

siyasi düzende, kendilerinin uydurduğu bir darbe girişimi üzerinden askerin üzerine çöken, Ergenekon ve balyoz gibi davalarla askeri düzenin içerisine vatan hainlerini elleriyle yerleştiren insanlar en başından beridir ordu millet olan bir halkı uyutmaya, en güvendiği, dayanak noktası olan askeriyeye düşman ettiler, ediyorlar. bu düzene çomak sokarak, askeri düzen içerisinde gruplar oluşmasını sağladılar. bunları buraya yazmaya başlasam kimse okumayacak o yüzden kısa kesiyorum.

terfi sistemini değiştirerek, asker içerisine o cemaat, bu cemaat sokuşturarak, orduyu bir rejim ordusuna çevirmeye çalışan, diyanete ayırdığı bütçenin her sene katlanarak artmasını sağlayan, kendi cebine ve sarayının cebine koyduğu parayı katlarca arttıran, buna rağmen türk silahlı kuvvetlerine ayrılan parayı arttırmayan bir başkanın düzeninde iki askerin nasıl şekilde şehit olmasını bekliyordunuz?
0 /