confessions

hunyadi

1. nesil Yazar - Seviyor ve seviliyor

  1. toplam entry 148
  2. takipçi 16
  3. puan 3524

erkeklerin bir araya gelince konuştukları şey

hunyadi
Diğer çevreleri bilemem de biz arkadaşlarla buluşunca “ekonomi, politika, bilimsel - öyle hepsinden değil, bilgisayar bilimi - gelişmeler, kripto paralar, ülkemizdeki gençlerin gelecek kaygısı, bilişim dünyasındaki gelişmeler” başlıklarını ele alıyoruz. Tabi bir de “çevrimiçi oyun” muhabbetini de unutmamak lazım.

ipod touch

hunyadi
apple'ın macbook air'den sonraki nezdimde en inovatif ürünü. sadece müzik dinlemek için kullandığınızda şarjı rahat bir şekilde 1 haftayı çıkarıyor (ilk zamanlar 2 haftayı bile görüyordum). sürekli internete bağlı kalacaksanız 1 günü rahat çıkarıyor. whatsapp harici birçok uygulamayı da indirebiliyoruz içerisine. kamera kalitesi, boyutu da gayet uygun. çocuklara veya müzik dinlemek için ayrı cihaz isteyenlere - benim gibilere - özel ve bulunmaz güzellikte bir cihaz.

düzenleme: resim ekleyelim de neye benzediği bilinsin.

p vs np problemi

hunyadi
deterministik olmayan Turing makinesi tarafından t polinom zamanda çözülebilen ve t polinom zamanda çözümü kanıtlanan problemlerin, t polinom zamanda deterministik Turing makinesi tarafından çözülebilen ve t zamanda çözümü kanıtlanan problemlere indirgenebileceğini iddia eden önermenin genel adı. hesaplama karmaşıklığı teorisinde en ünlü problemlerden biridir ve hala çözülememiştir.

erotik shop

hunyadi
tolga çevik'in büyük bir mağaza zincirine sahip olduğunu düşündüğüm dükkan türü. bu kadar erotik shop şakasının başka açıklaması olamaz. alttan alta mesaj işliyor adam.

tanım: fantezi nesnelerinin satıldığı yer.

asenkron seri iletişim

hunyadi
gönderici ve alıcı tarafında yapılan veri alışverişinin ortak bir clock'a bağlı olmaması durumu. iki birim de aynı hızda çalışmaya programlanır. hız farklılığı olursa asenkron iletişimden ötürü veri yanlış gönderilir.

ekleme: alıcı ve verici eşzamanlı çalışmak zorunda değildir.

iyi parti

hunyadi
chp'nin son gidişatı ve mhp'nin stepneliğinden sonra iyi parti için genel seçimlerde %20'yi aşmak imkansız gözükmüyor. ama iyi parti'nin asıl istediği başkanlık. parti, isterse mecliste en az milletvekiline sahip olsun, başkanlıkta seçeneklerin üçe, dörde doğru artacağını değil, sadece iki adet olacağını düşünüyor. bu iki aday da Recep tayyip erdoğan ve meral akşener olacak.

meral akşener'in başkan olacağı, iyi parti'nin en az milletvekiline sahip olacağı ortamda dahi başkanlığı kaldırabilecek veya yetkilerini kısıtlayabilecek ortamı yakalayacaklar.

ayrıca başkanlık vaatlerinin arasına "suriyelileri öz vatanlarına geri gönderme"yi eklemenizi rica edeceğim. ümit Özdağ tarafından bizzat takip edilecek konular arasına da ekleyiniz.

sezgin tanrıkulu

hunyadi
adalet yürüyüşünde CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte teröristlere af istemiş şahıstır.

terörist cenazelerinde en ön safta beliren, ülkemizde seyrek görülen, yöresine göre tipik bir yaşam formudur.

chp milletvekilidir ayrıca. bu mevkisini belirtmeyi chp'nin adına hakaret sayıyorum ama onu oraya getirenler, seçenler utansın.

zengin sözlük

hunyadi
1-2 saat önce yazdığım ama sonra yazmayı bıraktığım, şimdi yazmaya devam etmek istediğim girdiyi taslaklarımda göremediğim için güzel girdimi zengin sözlük'e kazandıramıyorum. ilgilelere duyurulur.

gerçek islam bu değil

hunyadi
renk kavramını ve din kavramını birbirine karıştıran insanları görmemizi sağlamış başlık.

-buraya sağlam bir edit gelecek canım istediği zaman. belki bu akşam veya yarın akşam.-

edit başlıyor 18:45:

"gerçek Islam'ın ne olduğunun bilinemeyeceği veya tartışılamayacağını" baz alan bir tez hakkında birkaç şey karalamak isterim. bir yaşayış, inanç, düşünce sistemi düşünün. bilimsel bir dayanağı olmamasına rağmen yüzlerce yıl üzerine bir şey katılmadığı, değiştirilmediği iddia edilsin ve bunu doğru kabul edelim.

hayata bu denli nüfuz eden ve içinde size kesin çizgilerle bazı şeylere yasak koyan bir sistemin 7000 farklı rengi yoktur. yorumlanmasını dışarda tutuyorum tabiki. yoksa bitcoin haram mı değil mi tartışması yapmak için gelmedim buraya.

7000 farklı rengi olduğu iddia ediliyorsa bu sistemin, şu an dünyada müslüman coğrafyada müslümanlar tarafından yapılan her işkence, pislik bu 7000 farklı renkten birinin içerisine giriyordur. ırak şam islam devletinin yaptığı şeyler bir kitle müslüman tarafından sempati ile karşılanıyorsa bu gerçek Islam'dır. çünkü o da Islam'dır ve yorumlanış biçimi böyledir.

ama ben ne diyorum? sistemin her şeyi o kadar açık ve ortadadırki bırakın 7000 rengi 2 farklı renk bile yoktur. çocukları taciz etmek günahtır, bunun rengi yoktur. Türkiye'de 2 ton farklı renkli Islam'da ise bunun çok daha farklı uygulamalarını görmek mümkündür. islam'ı uygulama ve yaşatma çatılarının altında bile bu tarz şeyler oluyorsa bu o kurumlardaki insanların vicdanı değil, Islam'ın zayıflığıdır. o insanlar kendini bu sisteme adamış, teslim etmişlerdir. vicdanları ve muhakeme edecek akılları olsa bu pislikleri, iğrençlikleri yapmazlar.

şimdi gelelim Müslüman'ın yaptığına bakma Islam'ın mükemmelliğine bak diyen insanlara. ait olunan cemiyetten insanların birbirine benzemesi olayını biliyorsunuz değil mi? toplulukların amacı bellidir. ocaklarda nasıl kürt milliyetçisi göremezsiniz camilerde de ibadet için hrıstiyan veya musevi göremezsiniz değil mi? camilerde hep müslüman vardır ve allah için ibadet eder. kur'an kurslarında hocalar vardır ve çocuklara Kur'an okumasını öğretirler. bu böyle olması gerekirken oralarda neden siyasi propaganda, zihin yıkama yapılır ben bilmem de bunu da islam'a sığdırırlar.

ve evet, türkiye'de herkes islam'ı yanlış algılar ve gerçeğini uygulamaya kimsenin gücü, nefsi izin vermez. bu bir çıkmazdır. Islam'ın türkiye'de ne konuma geleceği bir çıkmazdır. şuraya kadar yazdığım sistemin gerçek olup olmadığı sonucunu ben dahi yukarda tek renk olarak tanımlasam da bilemem, yazamam. herkesin farklı yorumlayabileceğini düşündüğü bir sistemin parçası olmak ve bu parçalar arttıkça blok zincirlerinin oluşması, oluştukça hantallaşması, ağırlaşması, ortadan kaldırılamaz bir yüke doğru evrilmesi... oturmamış, yorumlanabilen, 1400 yıllık hantallaşmış bir sistemi ancak bilim ortadan kaldırabilir. ve herkes böylelikle gerçek islam'ı, inandığını içinde yaşayabilir, kemikleşmiş toplumsal kuralları kendi kafasına göre yorumlayamaz, kanun karşısında kendi kurallarını savunamaz. inandığı dinin istediklerini ( daha çok farz ibadetlerini ) böylelikle daha rahat bir şekilde görebilir.

gördüğünüz üzere bizim tek sorunumuz herkesin kendi kafasına göre toplumsal sözleşmesi var. ondan bütün tantana.

edit bitti 19:12

discord

hunyadi
hem sesli konuşma özelliğiyle, hem üyelere yetki atayabileceğiniz büyük çalışma ekipleri için bir nebze uygun mesajlaşma/konuşma uygulaması. ayrıca yazı kanallarında tarihçe de tutar. slack'ten farklı olarak yazı kanalları şişmez.

pocket

hunyadi
internette gördüğünüz herhangi bir şeyi kaydetmenize yarayan uygulama. uygulama içi tarayıcı eklentisiyle - kaydedilen sayfaların makale olması şartıyla - gayet kullanışlı. ayrıca başkalarının kaydettiği linkleri de görebilmeniz mümkün. faydalı ve ilginç yazılara erişmeniz de olanak dahilinde.
0 /