confessions

icgqhs

1. nesil Admin - zeki

  1. toplam entry 1538
  2. takipçi 75
  3. puan 51014

semaver

icgqhs
Odunla(çalı,çırpı vs.) ve sade kömürle yakma durumu mevcut. Sade kömür uğraştırıyor ama yanınca durmuyor. Odunla olan ise sürekli semaverin alt kısmını siyah leke ile bırakıyor.

bitcoin

icgqhs
Bayağı bir süredir yatırımcılarını zarar uğratan ya da stabil bırakan kripto para.
Alt coinlere girmeyenler ciddi manada kâr içindeler şuan hiçbir şeyden etmeseler bile dolardan kârdalar.

hesap işletim ücreti uyarısı

icgqhs
danıştay'ın Hesap İşletim Ücretini (HİÜ) İptal Kararını değerlendiren Tüketici Başvuru Merkezi Derneği Genel Başkanı Avukat İbrahim Güllü, “tüketici hakları fırsatçılarına dikkat” çekti. Güllü, Tüketici açısından geçmişe dönük 10 yıllık süreçte ödemiş oldukları hesap işletim ücretlerinin iadesinin yolu açılmış oldu." diye konuştu.

ÖDEMİŞ OLDUKLARI İŞLETİM ÜCRETLERİNİN İADESİNİN YOLU AÇILDI"

Tüketici Başvuru Merkezi Genel Başkanı Av. İbrahim Güllü, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Danıştay 15. Dairesi, bankaların Hesap İşletim Ücreti almasını düzenleyen yönetmelik hükmünü iptal etti. Böylece tüketici açısından geçmişe dönük 10 yıllık süreçte ödemiş oldukları hesap işletim ücretlerinin iadesinin yolu açılmış oldu.

kendimin efendisiyim ben

icgqhs
gaye su akyol fena seslendirmiştir.söz, müzik: GSA

Kendimin Efendisiyim Ben

Kendimin efendisiyim ben
İster sevişirim, ister dövüşürüm
Kâr zarar benimdir kime ne
İster saklarım, ister bölüşürüm

oof..

Ne yerdeyim ne gökte bi yerde
Ne aynayım ben, ne de perde
Her şey aynı anda oluyor
Zaman izafi akıl yetmiyor

Kör değilsin ama görmüyorsun
Kanatların var ama yine de uçamıyorsun
Kork, korkunun ecele faydası yok
Yok, ölmenin de anlamı yok

bedelli askerlik

icgqhs
Bedelli askerlik yapmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. Bunlar; 18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurt dışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

Aşağıda ikinci madde nezdinde ülkemizde çıkartılan bedelli askerlik yasaları hakkında bilgiler verilmiştir. Ülkemizde hangi yıllarda, kaç kere bedelli askerlik çıkarılmıştır?

Cumhuriyet tarihinde 10 kez bedelli askerlik çıkartılmıştır. En son; 1987, 1992, 1999 yıllarında yapılmıştır. 17 Ağustos 1999 tarihinde çıkartılan bedelli askerlik uygulaması Gölcük depreminden sonra ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çıkartılmıştır. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaşından gün almış ve 30 bin TL tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmışlardır. Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuşlardır. 2 Aralık 2014 tarihinde ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişleridir.

döngü

icgqhs
youtube video üzerine sağ tıkladığınızda bu - döngü - çıkıyor. tıklayınca sürekli aynı şey açık kalıyor bitince başa sarıyor falan.
saatlerdir sarıyor başa...

meraklı vatandaşlar

icgqhs
insan, doğası gereği olsa galiba her şeyi merak ediyor. Her olaydan haberdar olmak istiyor ve çoğu insanın başına sırf bu meraktan işler açılıyor fakat can çıkar huy çıkmaz mantığıyla olsa gerek devam ediyor merak etmeye.

biliyorum

icgqhs
gaye su akyol'a ait şaheser, keşke mermi sıksaydın...

sözleri:

Koşarak geldim, kaçarak gidiyorum
Köşkünde yer yok bana yeni yeni anlıyorum
Bitmiş bütün cümleleri yosun ruhu akıyorum
Konuşma hiç luzum yok her şeyi duyuyorum
Rakıyı sensiz içeyim diye
Köprüyü yalnız geçeyim diye
Küllenip biteyim diye
Sevdirdin kendini biliyorum
Rakıyı sensiz içeyim diye
Köprüyü yalnız geçeyim diye
Küllenip biteyim diye
Sevdirdin kendini biliyorum.

video :
0 /