confessions

icgqhs

1. nesil Admin - melek gibi

  1. toplam entry 1119
  2. takipçi 75
  3. puan 41582

aslıhan gürbüz

icgqhs
ufak tefek cinayetler dizisinde merve karakterine can veren ve inanılmaz güzel oynayan oyuncu.
oyunculuğu beni o kadar etkiledi ki, derhal sosyal medya hesaplarına baktım instagram hesabını buldum ve tabi paylaşımlarını gördüm.
bir insan bu kadar naif, güzel ve iyi kalpli olamaz cidden. hayranlığım bir kat daha arttı.
kimin ne dediğine değil, hayatını nasıl yaşamak istiyorsa öyle davranan biri gerçekten nadir bulunan oyunculardan. instagram profilinde çoğu resminde makyaj ya da filitre falan yok. kendi gibi doğal ve içten fotoğrafları var.

n11

icgqhs
sokaktaki komşumuzdan esnaftan mal almaya korkar olduk, ne alsam aldıktan sonra buraya girip bakıyorum, bakıyorum ki en az %40 fiyatı pahalı almışım.

esnafı bitirecek bu zalımlar.

uber

icgqhs
bu yansıyan ve oluşan kötü olaylar sonucu zirve yapacağına ve aklı selim bütün insanların hem kullanıp hem sahipleneceği oluşumdur nazarımda.
işini hakkıyla, kalitesiyle ve güzel yapan insanların daima kazanması dileğiyle.

sağı solu yakıp yıkmak istemiyoruz

icgqhs
istanbul taksiciler odası başkanı kişinin açıklamasıdır. bu açıklama o kadar güzel anlatıyor ki neden uber kullanıyor'u.
gerçekten akıl sağlığının yerinde olduğunu düşünmüyorum bu adamın, önce hükümet sonra vatandaş daha sonra medya'yı tehdit ediyor.
akıl ve ruh sağlığı yerinde olan birinin bu açıklamayı yapması imkansız.

ezel dizisinin 20th century fox'a satılması

icgqhs
Geçtiğimiz günlerde Muhteşem Yüzyıl'ı Netflix'in satın alması oldukça yankı uyandırmıştı. Dizi tarihimizin en pahalı ve yurt dışına en çok yayılan prodüksiyonunun Netflix gibi bir dünya markasıyla buluşması kuşkusuz hepimizi sevindirdi.

İkinci güzel ve beklenmedik olay ise dünyanın en büyük yapım şirketlerinden biri olan 20th Century Fox'un Ezel'in senaryosunu satın alması oldu. Dizinin senaristleri Kerem Deren ve Pınar Bulut'un katıldığı bir programda bu durumu açıklamasının ardından sosyal medyada adeta bir coşku başladı.

Dizinin Amerikan versiyonu çekilirse Ezel, Eyşan, Cengiz, Bahar, Ramiz Dayı, Kenan Birkan gibi karakterleri hangi aktörlerin canlandıracağına dair tahmin yürütmeler ya da kişisel istekler aldı başını gidiyor. Tabii bunlar genelde çok bilindik Hollywood oyuncularını içeren uçuk tahminler. Öyle ki, Son ve Suskunlar adlı Türk dizilerinin de senaryosu satılmıştı. Suskunlar'dan “Game of Silence” adında bir dizi yapıldı. Oynayan oyuncuların hepsi tanınmadık kişiler ve dizinin yayınlanan ilk fragmanı hiç de ümit verici gözükmüyor.
20th Century Fox, Ezel'in senaryosunu satın almış olabilir ama belki hiç hayata da geçirmeyebilir. Ya da “Game of Silence” gibi daha başlamadan kimsenin merak etmediği silik bir diziye dönüşebilir. Ya da tam tersi, güçlü bir kadroyla oldukça popüler olacak bir filme de dönüştürebilir. Kuşkusuz bunu zaman gösterecek. Yine de böyle bir başarı karşısında heyecanımızı dizginleyemeyip büyük beklentilere girmemiz kaçınılmaz olacak.

Alıntıdır.

nick altı

icgqhs
diğer yazarların ya da kendinizin kullanıcı adınıza açılan başlıklara yazılan yazıların tamamıdır.

burada unutulmaması gereken, nick altında format aramıyoruz.

yoksa bizi övmek isteyen nasıl övecek? misal icgqhs, (bkz:#454514545455) girisi ile benim aklımı almıştır gibi.
ya da burada şey yapabiliriz, geçen zirve ortamında saflkjalkfjas nickli yazarla oturuyorlardı falan. yani yazarı yazıyı refere tamamen serbest bu bölümde format kurallarını unutun fakat sözlük kuralını unutmayın. kişiyi rahatsız edecek nick altlarından kaçının lütfen. hakaret ya da hakaret vari eylemlerden kaçının.
hem bir şey diyeyim mi? 3 günlük dünya ne gerek var kavgaya!

hoş kalın hep!

zengin sözlük'te mesajlaşmak

icgqhs
ben hayatımda bundan daha kötüsünü görmedim, my cep ya da fix kart dönemi bile daha iyiydi. azcık kendine gel be, bu ne biçim sistem? bu kadar kasılacak ne var altı üstü iki satır yazı. ama yok deli gibi kasılıyor, yarım saatte açılıp 2-3 defa gönderiliyor. büyük küçük harf dinlemiyor.
çok fazla uyuz.
bir ara bu eziyeti çekmemek yerine uzun konuşacağım kişilere telefonumu veriyordum sonra bir baktım cümle alemde telefonum var, neyse ki numarayı değiştirmemle son buldu bu eziyet.
neyse harbiden çok kötü bir sistem.

düzelteceğiz, inanın bize. ve öyle bir düzelecek ki Whatsapp'ı kullanmaya gerek duymayacaksınız.
arkadaşlarınıza, sevgilinize ve hatta ailenizin üyelerine bile zengin sözlük'e üye ol oradan mesajlaşalım diyeceksiniz.
bunu yapacağız!

gerçek kesit

icgqhs
Çoğu bölümünü resmen korku filmi kıvamında izlerdim. Herkesin tanıdığı ama adını bilmediği o sarı bıyıklı adamı istanbul içinde canlı gördüm yine korktum. Hep izlerken kokardim. Ne saçmaymış izleme zorla mi izlettiler bana ya?

cnr expo

icgqhs
Fuarcılığın ülkemizde modern bir kimlik kazanması ve küresel vizyonda söz sahibi olması amacıyla 1985 yılından bu yana fuarcılık alanında hizmet veriyoruz.

Türkiye'nin iç ve dış ticaretinin artırılması amacıyla 50'ın üzerinde sektörün temsilcilerini hedef pazar alıcılarıyla buluşturduğumuz fuarlarımız, her yıl binlerce katılımcıyı yüzbinlerce ziyaretçi ile bir araya getirmektedir.

150.000 m² kapalı ve 120.000m² açık alanı ve 8 salonuyla iş dünyasının tercihi CNREXPO, uluslararası standartlarda, fuarcılığın dünya normlarına uygun olarak tüm sektörlere hizmet veriyor.

Evteks, Avrasya Boat Show, AYMOD, AYSAF, Paintistanbul, Texbridge, EDT EXPO ve Natural Stone gibi kendi kulvarlarında dünyaca ünlü fuarların adresi konumundaki CNREXPO dünyasının yeniliklerini siz de keşfedin!

Avrasya'nın en büyük uluslararası fuar merkezi
Türkiye'nin yabancı vizyona ve uluslararası rekorlara sahip tek fuar kuruluşu
31 yıllık güçlü deneyim
750'den fazla başarılı organizasyon
100.000'den fazla katılımcı
2.500.000'dan fazla ziyaretçi
500 kişilik uzman ekip
150.000 m2 kapalı sergi alanı
Yılda 50 fuara ev sahipliği
7.500 araçlık elektronik otopark sistemi (1kapalı ve 2 açık dev otopark)
CCTV kontrollü özel güvenlik
Tarihçe
2004 - 11.08.2004 tarihi itibariyle 17 şirketi içinde bulunduran CNR Holding A.Ş. kurulmuştur.
2000 - 5, 6, 7 ve 8. Hall'lar hizmete girmiştir.
1998 - 3. ve 4. Hall'lar hizmete girmiştir.
1997 - 2. Hall hizmete girmiştir.
1993 - CNR EXPO, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) tarafından ihaleye sunulan alanın CNR tarafından kiralanmasıyla, tek bir salon olarak hayata geçirilmiştir.
1985 - CNR Uluslar arası Fuarcılık ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur.devasa alanı olan fuar merkezi, zeminden geçen elektrik kabloları yüzünden erkenden yorulur ve diz ağrısı çekersiniz. ayrıca o kadar güzel hazırlanır ki bu fuar alanı ne kadar gezdiğinizi anlamazsınız. bir kez telefonuma adım sayar programını çalıştırmıştım ve 20 bin adımdan bahsetti o an hemen durdum ve oturdum. 20 bin adım kim ben kim.

istanbul uluslararası ev tekstil fuarı

icgqhs
Bu yıl, tazelik, yenilik, uyanış ve buluşma temaları ile konseptlendirilen ve baharın her dokunuşunun hissedileceği EVTEKS, sadece kendi coğrafyasına değil, dünyaya da daha güçlü hazırlanıyor.


Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan EVTEKS - 24. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS), CNR EXPO Yeşilköy'de CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSİAD) iş birliğinde 24-28 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek. EVTEKS, 1.000'den fazla markayı dünyanın dört bir yanından 150 bin ziyaretçiyle buluşturucak.


Doğadan ve bahardan esinlerek, özellikle gelecek sezon tasarımları ve dünyada ev tekstili sektöründeki yenilikçi ürünleri ziyaretçilerle buluşturacak olan EVTEKS, 2018 yılını Nisan Etkisi ile karşıladı. Bu yıl, tazelik, yenilik, uyanış ve buluşma temaları ile konseptlendirilen ve baharın her dokunuşunun hissedileceği EVTEKS, sadece kendi coğrafyasına değil, dünyaya da daha güçlü hazırlanıyor.


EVTEKS NİSAN, doğayı örnek alarak ev tekstilinde tasarım trendi açısından dünyaya yön veren uyanışı, gelecek sezonun ürün ve tasarımlarını sunmayı, dünya ev tekstili oyuncularını yenilikte buluşturmayı hedefliyor.


Her yıl olduğu gibi dünyaca tanınan trend sunum firması Nelly Rodi'nin EVTEKS 2018 için moda trend araştırmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Araştırma ve analiz sonrasında, ev tekstilinde 2019'un moda trendlerinin ilk uygulanmış örnekleri EVTEKS'te görücüye çıkarılacak.


her yıl mutlaka katıldığım fuardır, ramazan dolayısıyla bu yıl nisan ayına alınmış durumda. normalde 19-23 mayıs tarihleri arasında yapılırdı.
fuarı gezmek isteyen sektör dışında olanlar için ücretsiz davetiye ayarlayabilirim.

sekiz köşe kasket

icgqhs
elazığ iline ait bir değerdir.
8 köşenin de ayrı ayrı anlamları mevcuttur.Eski bir 8 köşe şapka ustası olan Ahmet Denk, yok olmaya yüz tutan 8 köşe şapka ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, son demlerini yaşayan mesleklerini değerlendirdi. Denk, “1960 yılında bu sanata çırak olarak başladım. Tam 27 yıl bu işle uğraştım. 1987 yılında mesleği bıraktım. Bu sanatın son ustasından biri olan arkadaşım rahatsızlandığı için ona yardıma geldim. Elazığ'da bu sanatla uğraşan usta sayısı sadece dört. Bu ustalardan üçü 75, diğeri ise 60 yaşında. Bu ustaların ölmesiyle birlikte meslek de ölecek. Şu anda bu değeri sadece bu dört usta yaşatmaya çalışmaktadır. 8 köşe şapka Elazığ'a ait bir değerdir. Bu şapka tamamen elde işlenir. Çok emek harcanır. Fabrikalar bunu yapamaz. Eskiden şapkaya olan talep çok fazlaydı. Bu talebe bağlı olarak bu işi öğrenmek isteyenlerin sayısı da çoktu. Şapka 1970'li yıllardan önce şalvar ve ceketle giyilirdi. Elazığ'da erkekler şapkasız sokağa çıkmazdı. 1970 yılından sonra külah serbest olunca şapka değer kaybetmeye başladı. Şu anda Elazığ'dan neredeyse talep gelmiyor. Ancak il dışında yaşayan Elazığlılar memleket hasretini dindirmek ve eş dostlarına göstermek için bu şapkayı sipariş ediyorlar. Bu sayı da haftada 15-20'yi geçmiyor. Yani anlayacağınız bu meslek ölmüş bir meslektir. Son ustalarımız artık para kazanmak için değil mesleğin ömrünü uzatmak için uğraşıyor.”

e-devlet miras sorgulama

icgqhs
Bir yakınınızdan miras kalıp kalmadığını öğrenmenin artık yeni bir yolu var. E-Devlet üzerinden 'E-devlet Miras Sorgulama' hizmeti devreye giriyor.
Soyağacı' ve 'Şehit' bilgisi sorgulama uygulaması başlatan e-Devlet, bu kez de sistem üzerinden 'Mirasçılık Belgesi' hizmeti vermeye başlıyor.

6 Mart'tan itibaren verilmeye başlanacak hizmetle ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için 'Mirasçılık Belgesi Verilmesi' talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirildi.
0 /