confessions

kaptonur

1. nesil Yazar - ilginç

  1. toplam entry 1307
  2. takipçi 103
  3. puan 38417

kaptonur

kaptonur
Yine yine yine denizlere açılan yazar.

Bu sefer çok zor oldu sözlük neden böyle oldu anlamadım. Bu gelişim koydu bana sanki yıllardır burdaymışım da hiç gitmemişim gibi :/

hasan sabbah

kaptonur
Anlatılan çoğu hurafenin dışında zamanının en güçlü liderlerinden. Selçuklu veziri nizamülmülk'ü öldürten ve zamanın güçlü liderlerinden Selahaddin eyyübi'ye bile geri adım attıran bir adamdır. Kalesinin arka bahçesindeki cennet bahçesi hikayeleri hasan sabbah'ın ölümünden 200 yıl sonra alamut kalesine gelen marco polo'nun götünden uydurduğu hikayelerdendir. Hasan sabbah güçlü ve akıllı bir liderdir. İnsanları kendine inandırmak için haşhaş kullanmış olabilir onunla ilgili kesin bir şey demiyorum ama sırf inandırmak için cennet vaadetti, yok arka bahçeye çapa yaptırdı hatunları oraya doldurdu demek saçma. İnsanları kendine inandırmak için haşhaşa veya cennete gerek yok (direkt olarak). İnanmazsanız şimdiki hükmete bakabilirsiniz. Herkes haşhaş içiyorsa bilemem.

yazarların zengin sözlüğe geliş hikayeleri

kaptonur
Bir gün lanet olası instela'da boğulurken moderatörlerinden birinin yazar bir arkadaşa egoistçe yazdığını gördüm. Daha sonra yorumları okumaya başladım ve yazarın haklı olduğunu, Konuyu anladığımda da yazar arkadaşın sözlük kurduğunu ve instela moderatörünün o yüzden salça olduğunu gördüm. Hemen kendisine sözlüğüne katılmak istediğini söyledim ve geldim. O kim miydi? Tabiki de dhxjshjdjd. Siz anladınız kim olduğunu.

van allen kuşağı

kaptonur
Dünya çevresini belli aralıklarla çevreleyen radyoaktif bölgeler. Uzaya fırlatılan roketler Van allen kuşaklarını geçemezler bu bir gerçektir. Bu yüzden roketlerin rotası bu kuşakların dışından çizilmektedir.

ersan juan

kaptonur
Akla hayale gelmeyecek şeyleri araştıran ve bazen uçan bir adam. Yaptığı belgesel tadındaki şeyleri youtube kanalında yayınlanmaktadır. İzlemesi keyif veriyor ama beyin yakıyor.

çakırkeyif

kaptonur
Sargoşlukla ayık olmanın arasında bir yerde olan durum. İnsanın en çok düşündüğü andır belki de.

Bugün bir şey düşündüm hafif Çakır keyifken. Gemide 8 tane gürcü personel var ve ben 1 tanen bile gürcüce kelimesi öğrenememişim. Bunun sebebi adamların Türkçe bilmesi. Olsun lan adamlara sabah kendi dilleriyle günaydın desem nolur ki amk. Mutlu olurlar lan. Kendimi emperyalist yavşaklar gibi hissettim şu an bundan sonra adamlara gürcüce bir şeyler diyecem amk vicdanım rahat değil pek!

chalcis

kaptonur
Yunanistan'ın bir şehri.

Yunanistan'da garip bir hava var lan Yunanistan huzurlu bir ülke. Bu zamana kadar Türk olduğumu bilip bana kötü gözlerle bakılmayam ülke ayrıca. Düşmanlık insanın kalbinde, milliyetinde değil. Ayrıca milliyetçiliğin kimseye mutluluk getirmediğini daha önce yazdım zaten. Yunan ve Türk düşman değil dost olmalıdır. Bu kadar birbirine benzeyen bir millet olamaz. Yunanistan bizim hristiyan halimiz gibi amk. Siyasi mevzular yüzünden Yunanistan'a kin gütmeyin halkı öyle değil. Aşırı milliyetçiler haricinde. Kaldı di onlar Türkiye'de de var. Chalkis mi? Küçük olmasa da sahil kasabası işte ama çok güzel diğer şehirleri gibi. Gezilip görülmeye değer. Kalamarı da süper yapıyor hınzırlar tavsiye ederim.

itf

kaptonur
Denizcilik şirketlerinin adını duyduğunda lord voldemort muamelesi çektiği kuruluştur. Allahtan korkmazlar bunlardan korktukları kadar. Amını evveliyatını siktiğimin Türk armatörleri! Belli bir kısmını tenzih ederim.
0 /