confessions

kirklarelili lili

2. nesil Yazar - Hevesli

  1. toplam entry 50
  2. takipçi 3
  3. puan 2380

annenin ölmesi

kirklarelili lili
Eksik kalmaktır sanırım. Yani bendeki tanımı bu.

Bir 11 kasım sabahı,öyle kayıp gitti ellerimden. Eksikliğini hissetmen geçen bir gün bile olmadı. Sevdiklerim konusunda hep paranoyak, hep baskıcı bir ruh hastasına dönüştüm.

Her huysuzlugumun acıdan olduğunu kimseye anlatamadım

zengin sözlük

kirklarelili lili
kendimi de dahil ederek söylüyorum ki ikinci nesil yazarların çoğu boş.özür dilerim bunu dediğim için ama durum bu.Sözlüğe katkımız neredeyse hiç.

Taylan ve Azo ikilisi gibi bir efsaneyi gördü bu gözler. Onlar Zengin sözlük kırlarında cirit atarken arkamıza yaslanır kahkahalara boğulurduk biz de. Ciddiyetle yazdıklarını okurken tüylerimiz diken diken olurdu.

Nasıl bir değişim içine girildi bilmiyorum ama kesinlikle gidilen yol yol değil.

zengin sözlük

kirklarelili lili
Bu sözlükte çok kısa bir süredir varım. Ama şunu çok iyi gördüm ki burada insanlar çok kırılgan. Bir iki haftadır sessiz sessiz okudum sözlükten gidiyorum diyenleri, gidenleri, problem yaşayanları. Ve inanın bana hiçbir anlam veremedim.

Sözlük diye bir şey yok güzel kardeşim. Sözlüğün kimseyi kaçırdığı yok. Sözlük bir kağıt. Kağıda anonimler olarak dolduruyoruz işte bir şeyler. Kağıt kaçırmıyor kimseyi. Bir yazarla problem yaşıyorsun ve gidiyorsun, sen gitmesen diğeri gidiyor.

Yazmak istersen yaz, yazmak istemezsen yazma. Gitmek istersen git. Kimse buraya zorla adam alıp, zorla adam kovmadı bildiğim kadarıyla.

Yok adam kaçırıyormuş sözlük, yok instela'da zengin sözlük battı yazıyorlarmış. Ne yazıldığına cidden bakmadım bile. Ama instela dönsün de kendisine baksın batan bir gemi arıyorsa.

Sözlükten herhangi bir yazarla veya sözlük yönetimi ile ters düşüp de sözlüğü terk etmek çok garip. He, gitmek istiyorum dersin o ayrı ama kendi isteğinle gitmek varken tamamen sanal kişilerle ters düşüp gitmek tuhaf.

Zengin sözlük yazar bakımından sayıca az bir oluşum. İnsanların giderken bu kadar büyük tepkiler koymasının sebebi de bence bu. İnstela konusuna gelince; yazarların birbiriyle ve yönetimle yaptığı kavgalar buradakilere rahmet okutur cinsten. Ama kimse gitmiyor. Neden? İnstela'nın daha fazla getirisi var çünkü. Konuşulacak daha fazla kişi, yazısını okuyacağın ve senin yazını okuyacak daha fazla kişi var. E haliyle orada problem yaşayan insanlar kalmayı tercih ederken burada ilk sorunda çantalarını alıp gidiyorlar.

Ekşi sözlük'te yazıyorum. İnstela, itü sözlükken orada da yazardım. Zengin sözlük ilk kurulduğu zamanlar ekşi sözlükte başlığı açılmış ve hatta zengin sözlük reklamı yapıldığında yazarlar uçurulmuştu. O zamandan beri ara ara takip ederdim zengin sözlük'ü.

Ve inanın instela'da yazarlar ve yönetimle yıllardır didişen yazarlar buradaki ilk problemde sözlüğü direkt terk etti. Burayı terk edenler hâlâ orada yönetimle ve yazarlarla kavga etmeye devam ediyor.


Uzun lafın kısası: u.l ^^ bırakın artık bu sözlük battı, bu sözlük bana bunu yaptı demeyi. Çok çocukça çünkü. Şu yazarla kavga ettim, yönetimle ters düştüğüm için gittim falan deyin ama sözlük insanları kaçırdı falan demeyin. Kimse kimseye kışt demedi. Zengin sözlük'ün tek suçu sayıca az olduğu için insanlar kendilerini çok büyüttü kendi gözlerinde.

Dediğim gibi burası sadece bir sayfa kağıt. Yazıp yazmamak sana kalmış. Ama şunu cidden anlayın artık, kağıt kimseyi kaçırmaz. Bir yazarla ya da yazarlarla Sorun yaşayıp giden insan hatayı kağıtta aramasın. Çünkü hatay Türkiye'de bir ildir. ^^

Tanım: bir sözlük.

zengin sözlük roman

kirklarelili lili
yüzbaşı lili yeni bir istihbarat almıştı. Otomat mafyası geçen haftalardaki baskının intikamını almak için yorgan mafyasına saldıracaktı. Yorgan mafyası ise gabar dağında azo ve binbaşı fio'nun saldırısı sonucu gabar'dan cudi'ye doğru geri çekilmek zorunda kalmıştı. Asteğmen taylan ise ortalarda yoktu. Telsizlere ve dumanca mesajlara cevap vermiyordu. Nerede olduğu büyük merak konusuydu...

sigara

kirklarelili lili
ciğerlerimi elime vermesine çok az kalan bağımlılık yapıcı madde. Nerden bulaştım da onsuz yapamaz oldum merak ediyorum. Başladığım günü bile hatırlamıyorum. Onunla doğmuşum gibi.

kova burcu erkeği

kirklarelili lili
bu burca sahip erkekler ikiye ayrılıyor. ya aşırı konuşkan, ya aşırı içe kapanık. ya dünyanın en umursamaz adamı, ya aşırı takıntılı. ya sinir bozucu derecede kaba, ya da kabalık yapmaktan korkacak kadar naif.

kova burcu olup da ortalarda olan bir insan görmedim.

zengin sözlük roman

kirklarelili lili
Muhabere subayı yüzbaşı lili binbaşı fiorabella'ya mesajı ulaştırmıştı.

P aslı bir değirmen
O lgunlaştımı çamdan düşen bitkiler
L akin ağlarım hep dağ başındaki derede
O zaman anlarsın güzelim halimi
N e dedim ki bu kadar alınırsın
E diyelerim yok ki vereyim sana
Z alimsin sen ah zalim
K aderimsin ama dikenli bir gül
Ö yle olsun gene de bin şükür
Y a beni sevki güleyim
D emezmisin bir düşün
E y allahım bu yunuz burada
Y arabbim sen kurtar
İ yi kullarını yolla
M anolya sokak

Fiorabella dudağının sol tarafıyla hafif bir tebessüm ederek ' tahmin ettiğim gibi ' dedi ve telsizine sarıldı. ve bağlı olduğu birimlere polonezköy'e gitme emri verdi. Manolya sokak'ta Asteğmen Taylan 40 kişilik bir birimle koca bir boş fabrika alanını kuşatmıştı. Yorgan mafyasını çökertmek için artık sadece bir adım kalmıştı. fiorabella'nın gönderdiği destek birlikle birlikte taylan'ın yüzündeki belli etmek istemediği endişe; yerini güven duygusuna bırakmıştı.

yüzbaşı lili 45 kişiyle taylan'ın yanında siper aldı. Taylan, alaycı bir tebessümle:

- Sizi binbaşı fiorabella mı yolldı?

Yüzbaşı lili:

- evet.

Taylan: İçeride 250 adam var ve sadece 45 kişi mi yolladı? Beni bu kadar sevdiğini bilmezdim(!)

O anda taylan'ın telsizinde fiorabella'nın sesi belirdi.

- Hayır asteğmenim. Tam olarak bu kadar seviyorum. Daha fazla sevseydim daha çok asker sevk ederdim.

Anlaşılan o ki fiorabella taylan'ın üzerine dinleme cihazı yerleştirmişti. Taylan histerik bir şekilde gülüyordu...

Taylan gülüşünü bir anda kesti. Ortalığa bir ölüm sessizliği hakim oldu. o sırada birliğin keskin nişancısı keskin nişancı üzerine kamuflajını alarak siper aldı. tüm askerler silahlarına sarıldı ve binbaşı fiorabella'nın ateş emrini beklemeye başladı.

merak

kirklarelili lili
Sinir sistemini çökerten duygu.

Hele sevgi beslediğiniz birinin hayatından endişe ediyorsanız of. Nefes alışverişlerinizi kontrol edemez hale getirir. İyi olduğuna dair ufacık bir işaret bile omuzlarınızdan onlarca kilo yük alır.

zengin sözlük roman

kirklarelili lili
taylan ve fiorabella nın taktikleri ile yorgan mafyasına bir adım daha yaklaşılmıştı. Taylan bir ajan gibi sesini programla değişitirerek bir video yayınladı. yorgan mafyasına askerlerin bulunduğu binayı söyledi. bu yayından 30 dakika sonra yorgan mafyası, söylenen binadaki herkesi kurşuna dizmişti. Lakin bir sorun vardı. Taylan'ın söylediği bina aslında askerlerin değil otomat mafyasının karargahıydı ve bu yayını sadece istanbul bağcılar'da yaşayanlar izleyebilirdi. Taylan böylece hem yorgan mafyasının yerini tespit etti hem de uzun süredir şehirde terör estiren otomat mafyasına büyük bir darbe indirmiş oldu.
0 /