confessions

kozmos

1. nesil Yazar - ortalamanın üstü

  1. toplam entry 1747
  2. takipçi 51
  3. puan 25222

rabbişkom

kozmos
tanım; rabbim kelimesinin mutasyona uğramış hali.

bir insana ya da kitleye ait milli, dini, felsefi ya da şahsa ait herhangi başka değerlerle doğrudan ya da dolaylı şekilde dalga geçmek, kendine ait fikirleriyle dalga geçen karşı grubun kafasıyla hareket etmeye benziyor. yani ateistseniz veya eşcinselseniz bağnaz biri tarafından dışlanmak, hor görülmek veya en azından can sıkan cümlelere maruz kalmaya benziyor.
insan kendine yapılmasını istemediği bir muameleyi başkasına yapıyorsa, aslında belki de yapılmasını istiyordur o muameleyi, kim bilir.

chp'nin kendi kemik kadrosu ve sevenleri dışında oy veya empati kazanamamasınına benzetilebilecek bir durum.
rakibe göre hamle yapıyor, ancak ya tamamen rakip gibi, ya tamamen alakasız biri gibi hamle yapıyor. suya yazı yazıyor yani. empati kazanayım derken antipati kazanması da cabası.

ilişkisi olan kadına ısrarla yazan erkek

kozmos
testosteron sebebincedir.

büyük balık küçük balığı yutar kardeşim. dünya üzerinde henüz namus, ahlak, anayasa, aile mahkemesi gibi kavramlar yokken yani birkaç bin yıl önce sağlıklı ortam hakimken durum böyleydi ve kendine ait olanı korumak gerekliydi. koruyamayınca gözünün önünde senin pastanı yiyorlardı.
doğal seçilim işler abicim, sana ait olana sahip çık, koru, kendinden ve eşinden/partnerinden emin ol, sonra konuşalım bunu. yoksa sikerler ahlakı.

her şey seks, üreme ve grubun güçlenmesi üstüne kurulu, tekrar söylüyorum, her şey. azıcık düşünme, irdeleme ve sorgulama yetisine sahip insan görmeli bunu.

ne yani, her şey fizik kurallarına, biyolojiye, bilime, akla uygun olacaktı da ilişkiler konusu kenarda mı tutulacaktı? yok yaa.

iki tane gökdelen dikildi, para icat edildi diye evrimsel miraslar, hormonlar, içgüdüler çöpe atılamaz. atılamıyor yani.

tahammül

kozmos
önceden de aynı başlıkta dediğim gibi, tahammül, sabır ile karıştırılmamalı. sabır, sabra değecek insana gösterilir, değer de. ancak tahammül mecburiyetten ötürü gösterdiğimiz bir reaktif tepkidir. tahammül geliştikçe kemale erme durumuna pek inanmam, olsa olsa cinnet geçirip facia yaşatılır. bam teli var her insanın. ince ayarlarla oynamak çelik halat gibi sinirlere de gebe bırakabilir ancak genelde 1. oluyor.

çocuklarla girilen komik diyaloglar

kozmos
Geçen sene yaz aylarında lise çağında kafa olarak da fazlasıyla lise çağında olan kuzenimle parkta içiyorduk. İçiyorduk derken bira işte amk. Neyse, hava da açık ve güzeldi yıldızlar görünüyordu. Neyse ben bi ara yıldızlara kitlendim ve kuzenime dönüp şöyle bişey sordum;
“Sana bişey sorcam lan yusuf, yıldız olsan
Napardın?”
“31 çekmezdim herhalde.” Dedi.
Zaten böyle bir Cevap beklememek hata idi sanırım.

allah allah kontesi kim sikti

kozmos
İlk duyulduğu anki heyecanı yaratmayan fıkradır.

temel parasızlıktan kıvranırken orhan pamuk'un yeni kitabının reklamlarını, tanıtımlarını görüp "lan bende kitap yazarım nesi var sanki?” Diyerek kitap yazmaya yeltenmiş. Ama önce bir yayınevine gitmiş.

Editör temeli pek iplememiş ama temel çok ısrar edince editör “tamam...” demiş.
Kitabın yayınevi için para kazandırması adına romanda seks, din, aşk, asalet gibi kavramlara değinilmesini istemiş editör.

Sonrasında temel harıl harıl kitabını yazmaya koyulmuş. Aylarca yememiş, içmemiş, uykusundan feragat etmiş ve yazmış.

Yazması bitince editörü bulup durumu anlatmış... editör kitabın adını sorunca “kontesi kim sikti?” Demiş temel...
Editör “ama burda din faktörü nerede?” Demiş temele.

Temel tekrar inzivaya çekilip kitaba devam etmiş ve din öğesini de eklemiş sonunda.

Çıkınca editörün yanına gitmiş ama yeni bir editör gelmiş karşısına. Temel yeni editörün karşısına geçip durumu anlatmış ve editör “ne bu, sen kimsin, peki adı ne?” Demiş, temel de emin şekilde; “allah allah kontesi kim sikti?...”

türkiye'ye format atmak

kozmos
Patlayan bombalar, sürekli gergin halde olan siyasetin günlük hayata yansıması, yasaklar, kutuplaştırıcı dil, at izinin it izine karışması, yaşam standartlarının Avrupa ülkelerinin sürekli altında olması, insana değer kavramının yok olması, hayvana ve çocuklara şiddet, tecavüz kültürü(!), bağnaz zihniyet... gibi konuları düşünürken “Artık köklü değişikliklerin zamanı geldi” diyerek akla gelmiş seçenektir.
Format atılsın Ancak sistem dosyalarını saklamak kaydıyla, atatürk'e, inkılaplara ve akla gelebilecek bazı muteber kişi ve olaylara dokunulmamalı. Kalan ne varsa silinip süpürülmeli.

eczacıbaşı'nın konuyu değiştir reklamı

kozmos
İksv'nin ana destekçisi olan eczacıbaşı sponsorluğunda çekilmiş, adeta türk insanını özet geçen bir reklam serisidir.
- - - spoiler - - -
Konuyu değiştir!” 2017 yılında ana destekçisi olduğumuz “İKSV Kültür Sanat Kart” ile daha fazla gencin İKSV etkinliklerine katılımına katkıda bulunduğumuz için mutluyuz. 2018 yılında da 1.000 üniversite öğrencisine tüm İKSV etkinliklerinde geçerli 250 TL değerinde Kültür Sanat Kart hediye ediyoruz. Başvuru için: tıklayınız...
- - - spoiler - - -


ümit kocasakal

kozmos
Cumhuriyet halk partisi'nin forvet oyuncularından, teknik direktörlük de yakışır valla. Kemal bey gerçekten değerli bir insan, üslubu ile bile gıpta edilecek biri ancak Türk siyasetinde kemal beyin kuşağından insanlara yavaş yavaş yer kalmamaya başladı.

Rakibe göre hamle yapılması gerekir. Tavrı ve üslubu da ümit kocasakalın güzel bir tercih olduğunu gösteriyor. Umarım seçilir. Zaten kemal bey ile aralarında sorun olmaz diye düşünüyorum. Adam adaylığını Destekler bile.

purenetics

kozmos
Tarih tekerrür eder sözünü doğrulayan.
3. Reich'de lebensborn diye bir olay vardı. Ari ırkı korumak için soylu kimseler veya yüksek rütbeli askerler ciddi kontrollerden geçirilmiş alman kadınlarıyla çiftleştirilirdi. Devletin pezevenklik yapması bir bakıma. Ancak tek fark keyfilik pek yok, maksat ırkı korumak.

Doğan çocuklara da savaş çocukları/savaş bebekleri denirdi.
0 /