confessions

kozmos

1. nesil Yazar - gerçekçi

  1. toplam entry 2533
  2. takipçi 59
  3. puan 35515

bilal çakmak

kozmos
facebook arkadaşları ruh dünyasının yansıması gibi. seni sike sike terbiye ederler hapiste umarım. adını unutana kadar sikerler, ciğerlerine kadar değdirirler umarım suratsız piç.

zengin sözlük

kozmos
güzel insanlar barındıran sözlük. çekirdek kadro diye tabir ettiğim 8-9 güzel yazar var, birebir sohbette de bulunduğum kişiler. yönetim tarafından, yazarların başlattığı kampanyalara destek verilmeli. zira yazarların yazma kampanyası başlattığı başka sözlük görmedim yazmaya başladım başlayalı. bu kadroyu yönetim korumalı, desteklemeli, sevmeli, pamuklara sarmalı. aksini iddia eden her kimse arazi olmalı, işi bırakmalı, hatay sınırından suriyeye geçiş yapmalı, kendi üzerine kızgın yağ falan dökmeli.

orospu çocuğu

kozmos
türkiye sokaklarına leblebi gibi saçılmış bir insan türü.ayrıca dikkat edin, türkiye'deki bu tür insanlar genelde hacı hoca, namuslu veya dindar, erkek veya terbiyeli hanımefendi takılan tiplerdir..

''Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, Bilin ki en namussuzu o' dur''

tatanka

kozmos
necip fazıl gibi bir yıkığa üstat diyenlerin yazdığı şiirlerden haberi yok zaar...
ulan, ne günler ya...

üstad kadın bacağına ayrı bir sevgi beslerdi, ah üstadım, tüten bacalar, evler ve odalar... ve o uzun, süt bacaklar, bacaklar..
link

ak parti seçmeni

kozmos
profil, çoğunluktan yola çıkarak, zerre miktarda dahi farklı düşünceye tahammül, saygı barındırmayan insanlardır. genelleme, doğası itibariyle yanlışlanabilir bir olgu. ancak göz var, nizan var. görünen köy de klavuz istemez. gidin bakalım ak parti seçmeni insanlarla sohbet edin, 81 il ayırt etmeden. göreceksiniz ki bu parti seçmeni, bu ülkenin başına gelmiş ve gelebilecek en tehlikeli şeylerdendir.. her şey bir yana, kafa yapısı hasebince..

21. yy'da sarayda yaşayan insanların olması

kozmos
bir gün hz. ali'nin taraftarlarının yoğun olduğu küfe'den, bir arap, devesiyle şam'a gelmiş. şam sokaklarında dolaşırken biri ona yanaşmış:
- ver o dişi deveyi bana! demiş. tartışma büyümüş, küfe'den gelen adam, "bu deve benimdir, üstelik dişi değil, erkektir" diye itiraz etmişse de anlaşamamışlar. konu muaviye'ye yansımış.
halk meydanda toplanmış... muaviye, küfe'den gelenle şam'da deveye sahip çıkan yerliyi dinledikten sonra, kararını açıklamış:
- bu dişi deve şamlınındır!
sonra toplananlara dönmüş ve sormuş:
- ey cemaat, bu dişi deve kimindir?
cemaat hep birlikte bağırmış:
- şamlınındır!
küfeli şaşkın bir vaziyette devesinin ardından bakakalırken, muaviye onu yanına çağırmış:
- ey küfeli, dinle! sen de ben de biliyoruz ki, bu deve senindir ve dişi değil, erkektir. ama sen küfe'ye dönünce gördüklerini ali'ye anlat ve de ki: "ey ali, muaviye'nin, dişi deveyi erkekten ayırt edemeyen, o ne derse evet diyen 10 bin adamı var! ayağını denk al!"

her gün 10 entry giriyoruz kampanyası

kozmos
kampanyaya katılıyor olmanın yanı sıra, favlamaktan çekinilmemesini de tenzih ediyorum. yani nasıl bir burun kıvırmaktır bu kardeşim, artıladıgına göre okudun demektir. 20 tane artı veriyorsan minimum 3-4 tanesini de favlaman gerekir kafadan. hiçbiri hoşuna gitmediyse zaten baştan artılamazsın. 20 kere artıladığına göre de illa ki 3-4 tane favlarsın. favlanmıyor ama. neden bunu söyledim zira favlanmak, okunduğunu düşündürür yazara. bir değer göstergesidir. bak ben bunu okudum artıladım ve beğendim, güzel yazmışsın kıvamında yazısız bir sözleşme gibidir. elinizi korkak alıştırmayın. zira zengin sözlük bu lükse sahip değil...

numaralı giriniz bir kez artı oylandı

kozmos
zengin sözlükte yağmur gibi yağan bildirim. kişi seri üretime geçmiş gibi artılıyor. adeta bayramlarda alınmış bir toplu mesajın hüznüne sahip.
bilirsin o mesajı seninle birlikte 94 kişiye de göndermiştir yollayan. sana özel bir şey yoktur. soğuk ve duygusuz bir mesajdır sadece. içinde ne kadar ''Sevgi'' ''kelebek'' kelimeleri olan bir mesaj da olsa, toplu mesajdır...

bir kere de okuduğunuzu gösterir şekilde favlayın kardeşim. fav merakından değil, fava 10 hayat boyu doymuş biriyim. fav, okunulduğu hissiyatına daha yakın zira...

elinizi korkak alıştırmayın, elinizle birlikte gözlerinizi ve beyninizi de. bir temenninin yanı sıra, istirhamdır bu kendi iyiliğiniz adına..

faust

kozmos
hiçliğe erişmiş(!), bencil biri...
''felsefeyi, hukukçuluğu ve tıbbı
ve ne yazık ki ilahiyatı da
tümüyle inceledim, tutkulu bir çabayla.
işte durmuşum burada, zavallı ahmak gibi!
ve bildiklerim farklı değil önceden öğrendiklerimden;
ve görüyorum, bilemeyeceğimizi hiçbir şeyi!
parçalıyor bu adeta yüreğimi.''

dostoyevski vs tolstoy

kozmos
rus edebiyatının yarıp aşmış, adeta gökyüzüne kazığı çakmış da kökleşmiş iki isminin kıyasıdır.
tolstoy diyorum. kumara hayır diyorum, bohem ve serseri hayat toplam faydayı, kar maksimizasyonunu düşürür diyorum. ekmeği bölüşmek diyorum. üzerine bol gelen elitizmi dışlıyorum. dostoyevski seni çok ama çok seviyorum ama oyum tolstoya karşim.

arkadaşlık

kozmos
sevgililik denen dipsiz kuyuya ve oraya atlayanlara acıyarak bakmaktır. acımadan geçirilmeyen tek bir saniyenin bile olmamasıdır onlara, oralara. kıymetli, nadir bir hediyedir. kendi adıma artık biri ile sevgili olmak için ön koşul, haricen biri ile sevgili olmamak için fazlasıyla yeterli bir sebeptir.

ukdem olsun

kozmos
ukde bırakırken girdi girme yerinde çıkan uyarı şeysi. bu da benim ukdem olsun, al şunu cebine koy genç adamsın, yavrum alsana şunu, hadi genç adamsın, hadi hadi..
0 /