confessions

nickotine

1. nesil Yazar - Alıştı gibi sanki

  1. toplam entry 278
  2. takipçi 12
  3. puan 4622

mesut özil

nickotine
oha lan hakkında giri yok enteresan. neyse türk asıllı alman vatandaşı milli alman futbolcu. tayyip erdoğanla resim çektirdiği için almanlarca ciddi tacize uğradı ve tam da bugün alman milli takımını bıraktığını açıkladı.

ali koç biraz zorlarsa fenerbahçe orta sahasına ilaç olabilir ama transferi hala türk takımları için aşırı pahalı olacaktır.

insodin

nickotine
aktif maddesi metamizol olan ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaç ya da tip 1 diyabetikler için kısa süreli etkili insulin ya da farmokolojik olarak mutlaka değerlendirilmesi gereken bir isim.

etimolojik olarak kökeni nordik inançlı fakat müslim ülke orjinlilerin insallah der gibi odine şükretmelerinden gelir.

carpe diem

nickotine

Carpe diem, Latin edebiyatının ünlü isimlerinden Augustus döneminin en önemli Romalı şairi olan Horatius'un bir dizesinde geçen 'gününü gün et', 'zamanın tadını çakar' ya da en popüler anlamıyla 'günü yakala' gibi anlamlara gelmektedir. 'Karpe diyem' diye okunmaktadır. 

Carpe diem sözündeki en önemli mesaj, gelecek hakkında endişelenmek yerine şu anın, şimdinin, yaşanılan anın tadını çıkarmak ve değerine vurgu yapmaktır. 19'uncu yüzyıl başlarında Romantizm akımının önde gelen isimlerinden biri olan Byron'ın yapıtlarında da sık sık bu söze rastlamak mümkündür. Bazı Hristiyan manzumelerinde ise 'günü anlamlı yaşa' manasında bir anlamı da vardır ve insanların bedenlerini uykuya hazırlamak yerine aslında ruhlarını ölüme hazırlamaları gerektiğine dikkat çekmek gibi üstü kapalı bir uyarı da barındırır.

Carpe diem'in özellikle yaklaşik 30 yıldır belki de çok daha fazla duymamızın en önemli sebeplerinden biri de 'Ölü Ozanlar Derneği' adlı filmdir. Peter Weir yönetmenliğinde çekilen film ve orijinal ismi 'Dead Poets Society' olan film 1989 yılında çekilmiştir. En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü'nü almıştır. Başrolünde 2014 yılında yaşamını yitiren dünyaca ünlü aktör Robin Williams yer almaktadır. Carpe diem lafı, filmde oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Filmdeki "Sadece bir hayatınız var ve şimdi yapamayacaksınız ne zaman yapacaksınız?" ifadeleri ile şimdiki zamanın önemine dikkat çekilmiş, anın değerinin bilinip bilinmediğine ve şimdiye göre hareket edilmesinin gerekliliğine vurgu yapılmıştır.mahmut

nickotine
bir psi evreni karakteri.

muzip, eğlenceli ve çakal bir tiptir. ağustos böceği gibi gününü gün etmeyi iyi bilir. çevresindekileri sadece eğlencelik bir arkadaş olarak görür. dert dinlemeyi, ciddi ilişkileri sevmez. carpe diem bir karakterdir.

double x

nickotine
bir dc super kahramanı ismi gibi olsa da değil.

double x gücü simgeler. o ikinci x kromozomu o canlıyı daha dirençli daha üretken hale sokar.

doğa ona bu üstünlüğü verdiği için de xy de anlık aptal kas gücü yüzünden onu ötelemek, baskılamak istemiştir.

bu istek önce geleneklere, oradan mitlere sonra da dinlere geçmiş. krallar, imparatorlar, generaller hep xy olmuş.

anlık bakışta güçlü olan y gözükse de asıl güç x'te saklıdır.

kar yağarken dinlenecek şarkılar

nickotine
(bkz:kiss from a rose)

There used to be a graying tower alone on the sea.
You became the light on the dark side of me.
Love remained a drug that's the high and not the pill.

But did you know,
That when it snows,
My eyes become large
And the light that you shine can be seen.

There is so much a man can tell you, so much he can say.
You remain my power, my pleasure, my pain, baby.
To me you're like a growing addiction that I can't deny.
Won't you tell me is that healthy, baby?

But did you know,
That when it snows,
My eyes become large
And the light that you shine can be seen.
0 /