confessions

parody

1. nesil Yazar - Bu saatte olur mu insanı

  1. toplam entry 469
  2. takipçi 29
  3. puan 14940

mabel matiz

parody
"Satmam, bu dert benim! Hem ağam, hem paşam! Öğrenirim onunla kendimi. Direnenler yaşar." şarkı sözleriyle ve ayrıca tüm şarkılarıyla, sözleriyle, şarkılarının tatlı tınısıyla içimize güzelce dokunan sanatçı.

donut

parody
amerika'da kahve ile eşliğinde güne başlanan yiyecek. amerikalı polislerin bir elinde donut diğerinde kola, kahve olduğu görüntüler gözünüzün önünde canlanmıyorsa eser miktarda amerikan filmi, dizisi izlemenizi öneririm.

düşünememek

parody
Daha fenası düşünmek istememek. Düşündükçe içerisinden çıkılamayan koca bir boşluğa düşmek... Bu sebeple psikolojideki bastırma mekanizması ile daima düşünceyi öteleme farklı şeyler düşünme eğilimi.

apartmanda öğrenci evi olması

parody
Öğrenci evi samimiyettir. Apartmana neşe katar. Komşuların yoklaması gereken, bu yoklamayı açlık ekseninde yapması gereken evlerdir. Bu öğrenciler aç mı tok mu kollamaları gerekir. Bu konuda çok hassasım, bizzat yaşadığım için o öğrenci evi yokluğunu. Özen gösterilmesi gereken bir konu.

Öğrenci evlerini sevin lan koruyun. insafsızlar. Öyle şirin başka bir ev var mı? Patates kızartmasının, sahanda yumurtanın, peynirin ana yemek hâline geldiği evlerdir... Sıcak çorba kokusu tütmez ah ulan.

covid 19

parody
Yakamızı bırakmayan hede. Ne melun bir şey çıktın sen. Her tarafımızı sardın. Bir twitte çin'i haritadan silsinler yazmışlardı, haksız da değiller. Şimdi bir de sars çıktı başımıza.

hafta sonu

parody
haftanın bütün yorgunluğunu atmaya çalıştığımız, bazıları için iki günden bazıları içinse tek günden oluşan tatil. sinemaların, avm'lerin ve toplu taşıma araçlarının hınca hınç dolup taştığı zamanlardır.
0 /