confessions

parody

1. nesil Yazar - arkadaş canlısı

  1. toplam entry 439
  2. takipçi 28
  3. puan 11976

şaşkınbakkal

parody
İstanbul'da bir semt. Semte adını veren dönemin hayli ün yapmış bir bakkalı.

1932 yılında o dönem yerleşim yerlerine oldukça uzak bir bölgede manav dükkânı açtığından dolayı "bu bakkal şaşırmış" diye eleştirilen Ahmet Koşar'ın bakkalı, bu semte ismini vermesinin yanı sıra ayrıca bölgenin ilk telefonlu manavı olarak da biliniyordu.

Anadolu Yakası'nın en eski semtlerinden biri olan Şaşkınbakkal'a adını veren "şaşkın bakkal" Ahmet Koşar'ın hikâyesi 1932 senesinde kıraç toprakların olduğu Bağdat Caddesi'nde kendisine kiraladığı bahçe içerisinde sebze-meyve satışlarıyla başlar.
Barış manço'nun "Ahmet Bey'in ceketi" şarkısında da bahsettiği şaşkınbakkal Ahmet Koşar'dır.

model

parody
farklı bir alternatif rock grubuydu dağıldı; fakat bundan sonrasında fatma turgut grubun eksikliğini yaşatmayacaktır diye düşünüyorum.

berrak tüzünataç

parody
türk sinema ve dizi oyuncusu. son zamanda burs verdiği öğrencinin son bursunu aldıktan sonra kendisini bloklamasıyla gündeme geldi. daha sonra çocuk video aracılığıyla açıklama yaparak kendisinin engellemediğini, sevgilisinin kıskandığı için engellediğini ifade ederek özür diledi. berrak tüzünataç'ı kıskanan sevgiliden uzak dur aga. berrak tüzünataç senin sevgiliye bakmaz zaten.

yalın

parody
"zalim" şarkısıyla tanıdığımız ve yıllardır birkaç popüler kaygıyla yapılan şarkısını göz önünde bulundurmazsak kalitesinden ödün vermeyen sanatçı.
0 /