confessions

pasaj

1. nesil Yazar - Seviyor ve seviliyor

  1. toplam entry 163
  2. takipçi 56
  3. puan 3905

taksicilerin uber saldırıları

pasaj
Taksicilerin ubere yönelik kaba, saldırgan eylemleri. Son zamanda giderek artıyor. Uber araçlarına Kurşunlu ve müşterilerine yönelik saldırıları şu anda gündemde ve twitter gündemini yoğun şekilde meşgul ediyor. Sanırım taksiciler sosyal medyanın etkileri konusunda bir hayli bilinçsizler. Sosyal medya sayesinde taksi kullanımı gittikçe azalmaya ve taksici esnafı kan ağlamaya başlayacak gibi görünüyor.

kaset

pasaj
radyo gibi cihazlarda çalınmaya ve ses kaydetmeye yarayan alet. şimdilerde o bantlı eski kasetlerin yerini alan birçok teknolojik ortam depolama cihaz ve alanları olduğu için haliyle eskilerde kalmış, nostaljiye karışmıştır.

cinayet ben oldum cinayet

pasaj
Behzat ç'nin en iyi sahneleri arasına girebilecek bir sahnedir. Akbabuş cinayete olan düşkünlüğü, bağlılığı ile âdeta insanı duygulandırıyor. Böyle diziler artık yok; fakat form değiştirerek yapılan güzel yapıtlar var. Polisiye alanında beklentimizi yükselten ve bitince beklentimizin yok olduğu dizidir.

overlok makinesi ayağınıza geldi

pasaj
"Hanımların dikkatine! Overlok makinesi ayağınıza geldi. Halı, kilim, yolluk, paspas kenarına, halıfleks kenarına overlok çekilir. Beş dakikada yapılır, hemen teslim edilir."

Söylemleriyle, halıcılık ve overlok mesleğine Türkiye'nin 81 ilinde Eşzamanlı olarak aynı slogan ile sektörde büyük bir vizyon kazandırılmış, kurumsal anlamda ülke çapında yürütülen Arge çalışmalarıyla bu başarılar somut bir şekilde desteklenmiş ve ülkenin gurur kaynağı olmuştur.

çalar saat

pasaj
Sabahları yatağımızdan uyanmak adına normal insanlar olarak geceden kurduğumuz, mekanik bir düzeneğe sahip olan saat. Geç uyunmuş günün sabahına nefretle uyanmaya sebep olur.

Uykunuz ağırsa çalar saat seçiminizi yüksek ses çıkaranlardan yana kullanmanızda fayda vardır. Tüm ev halkını, konu komşuyu uyandırma potansiyeline sahip bu saatler size ben uyanıyorsam kimse uyumasın rahatlığını da sağlayacaktır.

orkun ışıtmak

pasaj
bence diğer youtuberlar gibi içi boş anlamsız videolardan öte gayet başarılı, belli bir seviyede video içerikleri üreten youtuber. elbette eğlence anlayışı olarak farklı tarzda konuları da ele alıyor, bu youtube dünyasında kaçınılmaz bir durum. tekerlekli sandalye ile bir gün geçirmek videosundan sonra yine yayınladığı bu video ile, toplumsal farkındalık konusuna müthiş bir katkıda bulunmuş ve insanların biraz olsun bilinçlenmesini sağlama noktasında adım atmıştır.

röportaj adam

pasaj
gerçek haberlerden ilginç kesitleri seçerek, haber kısmına kendini başarılı şekilde montaj yapan adamdır. oldukça iyi, gerek montajı gerekse tepkilerini çok başarılı bir şekilde kullanıyor. birkaç videosu:zengin sözlük

pasaj
bilginin en büyük zenginlik olduğunu, kendine motto edinerek henüz girişte hedeflerini ve farklılığını belli eden sözlük. sözlüğün, yazarların sayesinde mevcudiyetini sürdüreceğine dair sarsılmaz inançları ve eylemleri de yaptıkları işin ciddiyetini açık bir şekilde göstermektedir.

bambu

pasaj
Geniş zengin balkonlarını yahut bahçelerini süsleyen koltuk ve masa şeklinde oturma gruplarını çağrıştırır bende. Tabii ki bambu bitkisini sevmeli, doğayı korumalı, seviliyorsun şirin şey.

kült

pasaj
Eski Türklerde inanç manasına gelmektedir. Aynı zamanda kült, eserlerde de kullanılan bir kavramdır. Eserlerde karşımıza kabul edilmiş, beğenilen ve kendini ispatlamış manasında kullanıldığını sanıyorum, zira yusuf atılgan gibi postmodern edebiyatın usta yazarının eserleri de kült şeklinde nitelendirilmektedir. Buradan vardım bu kanıya, daha farklı anlamlar içeriyorsa beni zenginleştirin.

21 aralık

pasaj
En uzun gecelerden birindeyiz. Muhteşem bir etki yaratıyor insanda. Gece uzun, âdeta her şeyi sığdırmalık bir gece. Fakat gel gör ki müzik eşliğinde uyumaya çalışıyorum.
0 /