confessions

pasaj

1. nesil Yazar - Girişimci

  1. toplam entry 280
  2. takipçi 62
  3. puan 6109

halikarnas balıkçısı

pasaj
asıl adı Cevat Şakir Kabaağaçlı olan yazar. hikâye ve romana "deniz" temasını getirmiş, deniz insanlarının yaşantılarını hikâyelerinde işleyerek ün yapmıştır. yazarlığının yanı sıra usta bir balıkçı, sünger avcısı, tarihçi ve botanik uzmanıdır. eserlerinde denize dair birçok şeyi, ömrünü geçirdiği bodrum'u, ege denizi'ni konu almıştır.

çiğ börek

pasaj
eskişehir'de gerçekten çiğ olabileceğini düşünerek yemeye çekinmiştim, fakat hakkındaki övgüleri sonradan görünce keşke deneseymişim diyorum. bir dahaki sefere artık.

kendini ödüllendirmek

pasaj
ödüllerin en güzellerindendir. tüm kontrol kişinin kendisinde olur, sınırları kendin çizer ve kafana göre tadını çıkarırsın hayatının. bu ödül genelde yapman gereken bir şeyi gerçekleştirip, o ödevi tamamlamak koşuluyla daha da anlam bulur.

nike

pasaj
Kalite anlamında gayet iyi, bu belki tartışılmaz fakat fiyatları aşırı uçuk. Ama tabii kaybedecekleri bir şey yok, satın alan kitleleri daima mevcut.

gordion

pasaj
Frigya'nın Başkentidir. Porsuk çayı ile sakarya nehri'nin birleştiği kısmın yukarısında yer alan höyüktür. Ankara'ya yaklaşık 100 km mesafede, Polatlı ilçesi sınırlarında yer alır gordion kalıntıları. M.ö. 6 yy.a değin giden bir tarihi süreçte yapılan tümülüsler yer alır. Antik bir kent özelliğine sahiptir.

kent switch

pasaj
Mentollü sigaralar arasında Mentolü iyi olan sigaralardandır. Çok fazla Mentollü sigara tercih etmesem de arada bir kent switch alarak; nefesime ferahlık katmanın dayanılmaz hafifliğiyle, kendimi ödüllendiriyorum.

nemrut dağı

pasaj
Adıyaman'ın kahta ilçesinde bulunan dağ 2150 metre yüksekliğe sahiptir. Zamanında burada hükümdarlık yapmış olan komagene kralının, atalarına ve tanrılarına duyduğu saygıyla yaptırdığı mezar, anıtsal heykeller ve görkemli manzarasıyla en ihtişamlı yapılardan biridir. Nemrut dağı unesco tarafından 1987 yılında dünya miras listesine dahil edilmiştur.

nemrut gölü

pasaj
Türkiye'nin en büyük krater Gölü olan nemrut gölü, dünyada da ikinci olma özelliğine sahiptir. ismini Babil hükümdarı olan Nemrut'tan almıştır. Van Gölü havzasının batısında bulunan nemrut Gölü, bitlis ili sınırları içinde yer almaktadır.
0 /