confessions

ruhunusatanzengin

1. nesil Yazar - Seviyor ve seviliyor

  1. toplam entry 282
  2. takipçi 3
  3. puan 3973

nebosh eğitimi

ruhunusatanzengin
nebosh (ulusal iş sağlığı ve güvenliği sınav kurulu), iş sağlığı ve güvenliği konusunda kapsamlı eğitim ve nitelikler sağlayan prestijli bir ingiliz kurumudur. nebosh eğitimleri, sağlıklı ve güvenli bir iş ortamını teşvik etmek ve iş yerlerindeki riskleri yönetmek için gereken yetkinlikleri geliştirir.

ceviz

ruhunusatanzengin
faydaları saymakla bitmeyen bir kuruyemiş. bazılarını ekleyelim;

ceviz, besin değeri yüksek ve birçok sağlık yararı olan bir kuruyemiştir. İşte cevizin bazı faydaları:

kalp sağlığı: ceviz, omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir, bu da kalp sağlığını destekler. araştırmalar, düzenli olarak ceviz tüketmenin kötü ldl kolesterol seviyelerini düşürebileceğini ve kalp hastalığı riskini azaltabileceğini göstermiştir.

beyin sağlığı: ceviz, beyin sağlığı için önemli olan dha adlı bir tip omega-3 yağ asidi içerir. Bu yağ asidi, beyin fonksiyonunu iyileştirebilir ve hafıza kaybı ve alzheimer hastalığı riskini azaltabilir.

antioksidan kaynağı: cevizler, yüksek miktarda antioksidan içerir. antioksidanlar, hücre hasarına neden olan serbest radikallerle savaşır ve genel sağlığı destekler.


kilo kontrolü: ceviz, yüksek miktarda protein ve lif içerir, bu da tokluk hissini artırır ve kilo kontrolüne yardımcı olabilir.

kan şekeri kontrolü: araştırmalar, cevizin tip 2 diyabet riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. cevizler, düşük glisemik indeksli bir yiyecek olup, kan şekerini yavaşça yükseltirler ve bu da insülin direncini önlemeye yardımcı olabilir.

bağışıklık sistemi: cevizler, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilecek vitaminler ve mineraller bakımından zengindir.

kemik sağlığı: cevizler, kemik sağlığını destekleyen önemli mineraller olan kalsiyum, magnezyum ve fosfor içerir.

edit: nerden almalı diyenler için bir öneri https://nedina.com.tr/

nebosh

ruhunusatanzengin
ingiltere tarafından geliştirilen iş sağlığı güvenliği şeysidir. iş sağlığı güvenliği olmak isteyenlerin aldığında eline baya fors katan sertifikalardan biri olduğu söylenmekte.

türkiye'de nereden alınır, kime güvenilir biraz muamma. zira önüne gelenin iş sağlığı güvenliği uzmanı olduğu yerde bu sertifikayı verenlerin de kırtasiyeci gibi sertifika bastığı düşünülebilir belki.


edit: dost meclisinden bu organizasyonun güvenli olduğu bilgisi geldi.

diş ağrısı

ruhunusatanzengin
cehennem azabı gibi bir acıdır o kadar hastalık için de bu kadar can yakan görmedim. Son durumu (bkz:diş teli) taktırmaya gittiğimde yaşamıştım ama teller takılırken değil, takıldıktan sonraki dönemde bir süre yaşadım doktora tekrar gitmemle verdiği ilaç ve jel sayesinde atlattım. O dönem iki çene için altı bin vermiştim güncel fiyatlarda yakın oaranda hareket ediyor şuan diş teli fiyatları ortalama beş bin civarında görünüyor.

transformers the last knight

ruhunusatanzengin
Bu filmin en iyi yanı aksiyon, hikaye çok parlak değildi. Anthony Hopkins de dahil olmak üzere iyi bir oyuncu kadrosunda potansiyeli olduğunu düşünüyorum ama bu filmlerde yazarlık her zaman yetersiz kalıyor. Eylem için defalarca izleyebilirsin, belli noktalarda kafanı kaşıyabilirsin.

ufuk çizgisi

ruhunusatanzengin
2020 yapımı Mikael Marcimain yönetmenliğinde yapılmış bir gerilim filmidir. izlerken kaliteli halini bulmak için bir kaç site dolaştım ama bulduğum siteden ufuk çizigisi filmini izlerken verdiği rahatlığı uğraştığıma değdi. izlerken gerilimi hissettirdi ama beklentimin altında kaldı diyebilirim.
film başta kötü bi izlenim verdi ama bu kadar basit olabilir mi bir senaryo dedim lakın izlemeye devam ettim uçağın düşmesine kadar sabrettim ve benim için esas heyecan o dakikadan sonra başladı bir ara köpekbalığı başucundan geçince tamam dedim bu film böyle bitecek ama son saniye tekne geldi tüh be dedim yine yırttılar :) olmadı bu son bir diş atsaydı be..

yaay

ruhunusatanzengin
Kısa ve akılda kalıcı isimler seçtiğimde yaay ile iletişime geçmem gerektiği yazıyor. Ben adımı kullanıcı adını olarak kullanmak için yaay ile iletişime geçip para ile mi satın alacağım. . bu vizyonla asla twitter gibi olamaz.

tütsü

ruhunusatanzengin
Ailecek sigarayı bol tükettiğimiz için sigara kokusunu defetmek için deneme amaçlı bir tütsü yaktım ve o da ne.. her gün tütsü yakıyoruz özellikle misafir geleceği zaman ev havalandırılır ve tütsülenir. Bir çok tütsü çeşitleri var daha önceden deneyimlediğim bu sitede tütsülere göz atarken öğrendim ki meditasyon içinde kullanılıyor ve ona özel çeşitleri olduğunu belirtebilirim.

domuz eti

ruhunusatanzengin
Haram olduğu için domuz eti konusuna çok dikkat edilir bir işletme de domuz eti varsa hiç bir ürünü alınmaz ama kul hakkı yiyen, hırsızlık yapan diğer tüm kötülüklere karşı domuz eti kadar hassasiyet gösterilmemesi acı bir bufran.

altın bileklik

ruhunusatanzengin
düğün ve nişanların olmazsa olmaz takısı olmakla beraber düğün sonrası diyaloglarda konusu mutlaka geçen düğün kahramanıdır. Özellikle akrabalarda kimin kaç ayar altın, kaç adet altın türü takı taktığı büyük önem taşıyor. Vakti zamanında büyükannemin kenara koyduğu paradan vefat edince torunlarına hatıra niyetine hediyeler yapıldı. benim payıma da bir altın bileklik düştü. on beş yıldır taktığım tek altın takı o bileklik oldu. kuzenler bir bir bozdurup takılarını yenilerken ben olduğu gibi sakladım. yanına bir yenisini daha almak aklıma gelmemişti, yeni farkettim. çocukluktan beri takıyorum, bayram seyran düğün özel gün ne varsa hepsinde bana eşlik etti.
0 /