olgun insan

bonnie
zor bulunur ve yaşla da ilgisi yoktur pek. yaşın büyüklüğü pozitif katkı sağlasa da genç yaşta olup bu gruba giren değerli insanlar da vardır. hatta ben bazılarına sorarım sen kaç yaşındasın ya diye.

olgun insan öfkesini kontrol altına almayı başarabilen, empati kavramını anlamış, kişiyle değil işiyle uğraşan, vasat laf sokma, incitme, intikam alma derdinde olmayan insanlardır.

zordur ama olmak için şöyle bir silkinip arınabilmek gerek elbette. çok isterim elbette; kolay değil öyle egolarından sıyrılabilmek.
rene
Olgunluk yaşla olur tıpkı meyvelerdeki gibi. Doğal sürecinde böyledir. Bu demek değildir ki her yaşını almış insan olgulaşmıştır. Bazen ne oluyor meyvelerde, bozuluyor veya böcekler talan ediyor olgunlaşıyor bal oluyor, yenmiyor veya dalından yere düşüp çürüyor. İşte öyle bir durum bu. Gencim ama olgunum tam oturmamış ama gelecek vadeden bir olgunlaşma sürecinin başladığına dalalettir. Olgun insanın yolculuğu yaşanmışlıkla sürer gider. Yaşanmışlık içinde zaman gerekir. Zaman da yaşı doğurur.