muhabbet kuşunun evden kaçması

azrailin regl donemi
dün yaşanmıştır. üzücü bir durum. en az ölmesi kadar etkiliyor insanı. aç mıdır, ölmüş müdür yoksa kargalara yem mi olmuştur sorular yer bitirir adamı. ha bir de yavşağın tekinin yakalayıp evine götürmesi de var.

kız kardeşim 2 ay önce aldı adını da "minnak" koydu. eğiteyim dedim izin vermedi. öylece kafeste çıldırttı adamı. ulan erkek adama minnak denir mi? adam da delirdi tabi "erkeğim olum ben ne minnak'ı lan?" demiştir kesin. balkon açık, odayı da açmış, kafesinden çıkardığı anda balkona kaçmış. oradan da karşımızdaki parka doğru uçmuş. "freeedooooom" diyerek uçmuştur kesin. kafesini balkona koyduk belki tanır da gelir yanına diye ama yok. daha da geleceğini sanmıyorum.

sözlük.. bu bir dramdır.


arka dortluyu dagitmayan hoca
Eğittiğiniz zaman çok zor olan bir eylemdir.ya da benim cici kuşşşşşşşş çok akıllı.
Şöyle 2 örnek vereyim:
1) yukarıdaki odama kuşumu bırakmış dışarı çıkmıştım babam da odama gelip bütün pencereleri ve kapıyı açmış 1 saat falan her yer açık ama Benim kuşum pencerede beni bekliyor.
2) arkadaşlarla 101 oynamaya gitmişiz babamda balkonda sandalye alırken kuşun kafesine çarpmış kafes açılmış benim kuş mutfağa annemin yanına gitmiş.

Babamın kuşa komplo kurduğu çok açık ama cici kuşşşşşşşş beni bırakmıyor,bırakmasında.
Hayvanları sevmek insanları sevmekten daha güzel geliyor artık bana.