rusya

putintin
2016 yılında Ermenistan'a 300 adet anti-tank füzesi sattığını BM'ye bildiren ülke.

zenginsozluk.com/foto
2014 yılında da Azerbaycan ile 4 milyar dolarlık silah anlaşması yapmışlardı. Ruslar Birbirlerini düşman gören iki ülkeye de silah satıyor.
putintin
(bkz:#20770) nolu entry'de Rusya'nın iki düşman ülke olan Azerbaycan ve Ermenistan'a silah sattığını belirtmiştim. Rusya bu defa da Ermenistan ile ortak Ordu kurma kararı almış. Amaç Rusya veya Ermenistan'a silahlı saldırıyı 'tek komuta, tek fikir ve tek plana göre' püskürtmekmiş. Böylece iki ülkenin kara sınırlarının korunması, hava ve uzay sınırlarının ortaklaşa korunması ve her iki ülkenin bölgedeki kritik öneme sahip tesislerinin hava savunmasını sağlanacakmış. Rusya Devlet Duması, Ermenistan'la ortak orduyu onayladı.

Rusya sınırlarını genişletmeye devam ediyor. Ermenistan federasyona dahil bir ülke konumuna düştü. Ruslar Ukrayna'dan da zorla Kırım'ı ve Donbass bölgesini aldı ki savaş hala devam ediyor. rus destekli Novorossiya Federal Devleti ile Ukrayna arasında çatışmalar sürüyor...


zenginsozluk.com/foto
portakal suyu
tarih boyunca olduğu gibi yeniden saldırgan ve yayılmacı dış politikalar yürütmeye başlayan devlet. altyapı ve teknoloji yerine orduya yatırım yapıyorlar.