confessions

acapella

1. nesil Yazar - Çiçeği burnunda

  1. toplam entry 28
  2. takipçi 5
  3. puan 903

psi evreni

acapella
dışarıdan göç almadığı için mutluluk veren evren. bazen mahmut ve cüce sorun çıkarabiliyor ama bunlar aşılamayacak sorunlar değil, biraz tehdit ve cadılıkla çözülebilecek şeyler. onun dışında her zaman herkes birbirine hep destek, tam destek.

erol evgin

acapella
sayesinde bu gece uyuyamadığım şarkıcı.

sevgili erol evgin beyciğim,

ben uykucu bir insanım, genelde 21.30 gibi uykum gelir. bugün sayenizde biraz şarap içtim (bilsem hazırlanır rakı içerdim), biraz anı yaptım kendime, güldüm, eğlendim, evime döndüm, geçmişe gittim, anılarımı tazeledim, biraz özledim, biraz buruldum ama çok güzel şarkılar dinledim, yol şarkılarımı hazırladım, saat kaç oldu hala dinliyorum. ortaam uyudu, kardeşi uyudu. ben hala uyanık? şimdiye kadar benim çoktan rüyalar evreninde geziniyor olmam lazımdı, sizin yüzünüzden bu gece eğer uyuyabilirsem 150 rüya eksik göreceğim. yine de bir teşekkür borçlu olduğumu biliyorum ama keşke bir de ninni söyleseydiniz. evet utanmadan bir de eksik buldum.

yağmur

acapella
sözlerini de ben yazayım. vadide akmayı öğrenir umarım nehrimiz kaskatı insanların arasında.

Küçük hesaplarla geçiyor yaşam
Büyük kavgalar küçük şeyler için
Arsız ayaklar altında alın teri
Kırılgan naif elleri

Yalanlar yalanlar yalanlar
Umutların ardındaki güneş gibi gerçek
Sevilmeye muhtaçken kimileri
Kirli avuçlara düşüverecek

Yağmur Yağmur Yağmur Yağmur
Geri verecek buharlaşan sevgimizi
Yağmur Yağmur Yağmur Yağmur
Sessizce silecek kibirimizi

Vadide akmayı öğrendi nehrimiz
Kas katı insanların arasında
Sevincin resmi olacak doğa birgün
Biz genişleyip denize varınca

Yağmur Yağmur Yağmur Yağmur
Geri verecek buharlaşan sevgimizi

Yağmur Yağmur Yağmur Yağmur
Sessizce silecek kibirimizi

bazen tutkudan delirince
kapanmalı kendine
yağmurun kucağında
doymalı sessizliğe

instagram

acapella
amacıma hizmet ettiği sürece kullanmalara doyamayacağım uygulama, umarım iki, üç sene daha gideri olur, gerisini o zaman gelince düşünürüz. amacımı burada açıklamayacağım pek tabii.

the 100

acapella
üçüncü ve dördüncü sezonunda wanheda clarke'ın çok fazla ön plana çıkarıldığı dizi. ilk iki sezondaki birlik ve beraberlikleri , yeteneklerine göre daha eşit görev ve sorumluluk paylaşımları daha şıktı. son iki sezonda herkesin batırdığını wanheda topluyor resmen.

anadolu efes

acapella
hala tuttuğum takım. hala diyorum çünkü anadolu gurubu'nun takımı harcadığı para doksanlı yıllardaki efes pilsen ekolüyle biyerlerde kucaklaşabilse obradovic'li panathinaikos'tan daha fazla domine ederdik avrupa'yı.

ama bugün heurtel atsın , granger tutsun diye bakıyoruz öyle takımı. euroleague maçlarımızı ortlama 1000 , lig maçlarımızı ortalama 500 kişi seyrediyor salondan.

yine de türkiye'de basketbol bu kapağın altındadır.


zenginsozluk.com/foto

ankara

acapella
üzerinde ot bitmeyen çorak topraklarından atamız sayesinde bir orman yetiştirilen ve günümüzde o ormanda cumhuriyetin başkenti bu şehri değil de osmanlıyla özdeşleştirdiği istanbul'u tercih eden bir zatı kendisine yaptırdığı saray ile misafir etmek zorunda kalan acılı şehir.

izmir

acapella
bir ülkenin bağımsızlık savaşını düşmana ilk kurşunu sıkarak başlatıp , aynı savaşı kendi topraklarından düşmanı denize dökerek bitirmeyi başarmış dünyada başka bir örneği olamayacak şehir.

rusya

acapella
16,377,742 kilometre kare ile neredeyse asya kıtasının tüm kuzeyini kaplar.

hem bering boğazı ile abd ile hem de çin'le komşu olabilmeyi başarmak için gerçekten büyü topraklara sahip olmak gerekir.

euroleague

acapella
tıpkı nba gibi fiba'dan tamamen bağımsız bir şekilde uleb birliği tarafından işletilen avrupa kıtasının en üst seviye basketbol ligi.

son sisteminde 16 takımla başlayan regular season'da her takım deplasmanlı sistemle birbirleriyle karşılaşırlar. ilk sekiz play off oynama hakkı elder. 1-8 , 2-7 , 3-6 , 4-5 şeklinde ilk dördün saha avantajı elde ettiği ve 3 maç alanın tur atladığı play off maçlarının sonunda kalan dört takım final four denilen bir organizasyonla tek maçlı eleme usülü kozlarını paylaşır.

nba

acapella
an itibariyle abd ve kanada takımlarının yer aldığı dünyanın tek profesyonel basketbol ligidir. öyle olduğu için draft sisteminin adaletiyle birlikte dünyanın en temiz transfer protokolüne sahiptir.

avrupa , basketboldan para kazanılabilek ikinci kıta olsa da nba gibi kuralları kesin bir ligle başedemez.
0 /