confessions

acapella

1. nesil Yazar - Çiçeği burnunda

  1. toplam entry 21
  2. takipçi 4
  3. puan 635

instagram

acapella
amacıma hizmet ettiği sürece kullanmalara doyamayacağım uygulama, umarım iki, üç sene daha gideri olur, gerisini o zaman gelince düşünürüz. amacımı burada açıklamayacağım pek tabii.

the 100

acapella
üçüncü ve dördüncü sezonunda wanheda clarke'ın çok fazla ön plana çıkarıldığı dizi. ilk iki sezondaki birlik ve beraberlikleri , yeteneklerine göre daha eşit görev ve sorumluluk paylaşımları daha şıktı. son iki sezonda herkesin batırdığını wanheda topluyor resmen.

anadolu efes

acapella
hala tuttuğum takım. hala diyorum çünkü anadolu gurubu'nun takımı harcadığı para doksanlı yıllardaki efes pilsen ekolüyle biyerlerde kucaklaşabilse obradovic'li panathinaikos'tan daha fazla domine ederdik avrupa'yı.

ama bugün heurtel atsın , granger tutsun diye bakıyoruz öyle takımı. euroleague maçlarımızı ortlama 1000 , lig maçlarımızı ortalama 500 kişi seyrediyor salondan.

yine de türkiye'de basketbol bu kapağın altındadır.

ankara

acapella
üzerinde ot bitmeyen çorak topraklarından atamız sayesinde bir orman yetiştirilen ve günümüzde o ormanda cumhuriyetin başkenti bu şehri değil de osmanlıyla özdeşleştirdiği istanbul'u tercih eden bir zatı kendisine yaptırdığı saray ile misafir etmek zorunda kalan acılı şehir.

izmir

acapella
bir ülkenin bağımsızlık savaşını düşmana ilk kurşunu sıkarak başlatıp , aynı savaşı kendi topraklarından düşmanı denize dökerek bitirmeyi başarmış dünyada başka bir örneği olamayacak şehir.

rusya

acapella
16,377,742 kilometre kare ile neredeyse asya kıtasının tüm kuzeyini kaplar.

hem bering boğazı ile abd ile hem de çin'le komşu olabilmeyi başarmak için gerçekten büyü topraklara sahip olmak gerekir.

euroleague

acapella
tıpkı nba gibi fiba'dan tamamen bağımsız bir şekilde uleb birliği tarafından işletilen avrupa kıtasının en üst seviye basketbol ligi.

son sisteminde 16 takımla başlayan regular season'da her takım deplasmanlı sistemle birbirleriyle karşılaşırlar. ilk sekiz play off oynama hakkı elder. 1-8 , 2-7 , 3-6 , 4-5 şeklinde ilk dördün saha avantajı elde ettiği ve 3 maç alanın tur atladığı play off maçlarının sonunda kalan dört takım final four denilen bir organizasyonla tek maçlı eleme usülü kozlarını paylaşır.

nba

acapella
an itibariyle abd ve kanada takımlarının yer aldığı dünyanın tek profesyonel basketbol ligidir. öyle olduğu için draft sisteminin adaletiyle birlikte dünyanın en temiz transfer protokolüne sahiptir.

avrupa , basketboldan para kazanılabilek ikinci kıta olsa da nba gibi kuralları kesin bir ligle başedemez.