confessions

zengin sozlugun fakir yazari

1. nesil Yazar - Buraları sevdi

  1. toplam entry 642
  2. takipçi 34
  3. puan 9857

michael keaton

zengin sozlugun fakir yazari
gerçek ismi Michael John Douglas olan inanmak zor olsa da 67 yıl önce dünyaya gelmiş Amerikalı aktör.


öyle doğru projeler seçiyor ki adını gördün mü gözüm kapalı atlıyorum filmlerine. Ayrıca dürüsttür de ev almıştım para lazımdı batman ol dediler oldum demiştir bir keresinde. Hem dc'de hem mcu'da yer alan oyunculardan birisidir aynı zamanda.

izmit belediyesi

zengin sozlugun fakir yazari
sadece belediye binasından ibaret bir oluşumdur. İzmit'deki her şey Kocaeli büyükşehir belediyesi tabelası altında yapılır. Merkez ilçe belediyesi olarak İzmit belediyesinin, yer tarifi haricinde ne işe yaradığını bilmiyorum. ilk girideki olaylar için kurulmuş olabilir.

astroloji

zengin sozlugun fakir yazari
----------------------------------wikipedia tanım ---------------
Astroloji, göksel cisimlerin ve astronomik fenomenlerin, insan karakteri ve kaderi üzerine etkilerinin olduğu önermesini konu alan, bilimsel gerçekliğe sahip olmayan sözdebilim. Yunanca yıldız anlamına gelen 'astro' ve bilgi anlamına gelen 'logos' kelimelerinden türemiştir.
------------------------- wikipedia tanım--------------------

ilk duyduğum andan beri dünya üzerinde oluşturulmuş en saçma ürün olarak görüyorum bunu. Yani ortaya atanlar ve bu sektörü büyütenler bence jobs'dan da zuckerberg'den de musk'dan da hatta tesla'dan da newton'dan da einstein'dan da daha ön plana çıkarılmalıdırlar.

milyarlarca nöronsal bağdan oluşan bir beyni, bir olumsuzluk karşısında sadece gezegen sağa gitti diye öyle olduğuna ikna edebilmek newton'un yaptığından daha zor bir iştir. o yüzden ilk ortaya atanlar bulunup oscar, emmy, grammy, altın portakal, altın koza, altın palmiye, nobel vs. ne varsa toplayıp verilmeli.

ben bu topluma ait değilim

zengin sozlugun fakir yazari
şiddete, kaosa, kalp kırmaya, gruplaşmaya, hak yemeye bu kadar meyilli bir toplumun parçası değilim. çevremde konuşacak insan kalmasa da, kimseyle 5 dakikadan fazla vakit geçiremesem de, yobaz ve garip diye yaftalansamda bu toplumun bir parçası olmayacağım. siz birbirinizi yiyebilirsiniz ben bukowski'yi yad edeceğim.

zengin itiraf

zengin sozlugun fakir yazari
her şeyi bırakıp askere gidesim var. Terhis belgesini aldıktan sonra da böyük böyük şehirlere koşmaktansa iki inekle fındık bahçelerinin arasına dönmeyi planlıyorum. iki inek parası biriktirip bir de bakımlarını yapmayı öğrendiğim an gerçekleştireceğim.

the kindergarten teacher

zengin sozlugun fakir yazari
Sara Colangelo'nun senaryosunu Nadav Lapid ile beraber yazıp yönettiği 2018 yapımı filmin başrolünde Maggie Gyllenhaal yer alıyor.

netflix yapımı olmasına rağmen netflix'in saçma sapan yayın politikası yüzünden izlemek için korsan siteleri bekledikten sonra bugün izleyebildim. çok başarılı, final sahnesiyle böğrünüze öküz oturtan bir film ama baş rollerin cinsiyetleri değişse daha çok ses getirirdi.

Yönetimi, hikayesi, oyunculuğu bir yana kostüm ve makyajı apayrı bir yana koyulmalı. kostüm ve makyaj ekibi harika bir iş çıkarmış.


imdb

chicago bulls

zengin sozlugun fakir yazari
-----------wikipedia tanımı-------
Chicago Bulls Chicago, Illinois'te bulunan NBA takımıdır. Doğu Konferansı'nın Merkez Grubu'nda oynamaktadır. Boğalar olarak da bilinen takım 26 Ocak 1966 tarihinde kurulmuştur. İç saha maçlarını etkiliyici atmosferi nedeniyle tımarhane lakabını almış United Center salonunda oynamaktadır.
------------wikipedia tanımı -----------


6 nba şampiyonluğu bulunan takım birçokları için mj'den ibarettir ama benim için nba'i ilk takip ettiğim yıllar olan 2010/2011 yıllarında derick rose, carlos boozer, joakim noah, luol deng, taj gibson, kyle korver ve ömer aşık'lı kadrosuyla harikalar yaratan çılgın takımdır. özellikle rosu'un ele avuca sığmayan oyunuyla nba'i ve basketbolu izlemeyi sevdiren takımdır.

görülmüş en saçma rüya

zengin sozlugun fakir yazari
stephen hawking ile guitar hero'da takılırken Christoph Waltz çay servisi yapmıştı. ne oluyok amq diye geri çekilirken yan odada jamie foxx ile samuel jackson'ı güreşirken bulmuştum. bir yere kadar anlaşılabilir çünkü django'yu izleyip yatmıştım ama hawking ne arıyordu veya hawking'le guitar hero'da ne arıyorduk onu bunca yıldır hala anlayamadım.

zengin sözlük yazarlarının günlük ritüelleri

zengin sozlugun fakir yazari
13.00 kalk.... duş... kahvaltı....kahve........aileyle hoşbeş......kahve....ödevleri kontrol et... bilgisayarı aç.... tarayıcıyı arkaplana al.... müziği aç..... okumaya başla......makale...zengin sözlüğe göz at....ekşiye göz at.....makale...makale....tez...bildiri.....makale.... okumayı bitir.... kaynakça notlarından yeni araştırmalara bak..... kahve.... araştırmalara göz gezdir..... sözlüklere bir şeyler karala.... işine dön yazmaya başla..... kahve.... takip ettiğin dizileri kontrol et- bölüm düşmüşse izle.... kahve.... saat 08.00 oldu hadi sorgula-hayal kur-uyu.


haftanın bir günü tatil, iki günü okul ve iş. bunlar dışında 4 günün ritüeli bu şekilde. Allah standarttan ayırıp rölantimizi bozmasın.

aklımıza takılan ismini bilmediğimiz şarkılar

zengin sozlugun fakir yazari
derdime derman olacak birisi kesin çıkar diye umuyorum. Az önce en güzel ibranice şarkılar başlığını gördüğüm an aklıma düştü ama düşen kısımda adı yoktu. Bir sözlükte kesin paylaştım ama orası burasımıydı bakıcam. Şöyle buğulu bir sese sahip bir abla söylüyordu. Ağıt diyende vardı ilahi diyende hayır ne alakası var bu şarkıdır diyeni de vardı öyle bir müzikti. Türkçe müzik dinlemiyorsunuz zaten şunu da bir düşünün size zahmet.


Edit: Fall'un destekleriyle bulunan şarkıyı görmek için (bkz:en güzel ibranice şarkılar)

özel okul

zengin sozlugun fakir yazari
sos güzel bir noktaya değinmiş bu yatırımlar eğitim kurumu değil ticarethanedir. eğitimin en büyük kanserlerinden birisidir. her ticarethanede olduğu gibi ağzı çok iyi laf yapan bir pazarlamacıyla çalışırlar. o pazarlamacı müşteriyi ikna eder böylece eğitim için uygun çevre sunma imkanı ortaya çıkar. Ailelerin okula bakışı değiştiği için okul aile dayanışması artar bu da çocuğun eğitimine pozitif katkı sağlar.

Bugün türkiye'nin en iyi kolejlerinde görev yapan öğretmenlerin hepsi boğaziçili, odtülü değildir. Açık öğretim mezunu veya 3 aylık formasyon mezunu insanlar öğretmen sıfatıyla bu kurumlarda görev yaparlar. Fakat kurum adının getirdiği pozitif ön yargıdan faydalanarak aileyi bastırmayı başarırlar. Çocuğu ve eğitimciyi rahat bırakan bir ortamda başarı kaçınılmazdır. eğitim materyali farklı olsa da hedef ve içerikler devlet kurumuyla aynıdır hiçbir öğrenci laptopdan dinlediği için sin45'i cos60'a daha iyi bölemez veya türkiye'nin özel konumunun sonuçları tepegözle farklı ezberletilemez ama eğitimin her öğesinin bütünleştiği durumlarda başarı kaçınılmaz olur.

yani özel okulun tek artısı uygun eğitim ortamı sağlamasıdır.
0 /