diyanet'in telefonun değil eşinin yüzüne bak videosu

esdemirei

diyanet işleri başkanlığının 2019 yılı mevlidi nebi haftası olarak seçtiği “peygamberimiz ve aile” temasına ilişkin yayınlattığı bir video klibinde geçen bir slogan.

Videoda başörtülü bir kadın eşine çay ve kek ikram ediyor. Eşi bu gelenleri akıllı telefonla ilgilendiği için görmediği gibi eşinin yüzüne bakmıyor. Kadın da akıllı telefonundan attığı mesajla eşinin dikkatini çekiyor ve sohbetlerine koyuluyorlar.

Videodaki absürtlüklerden en dikkat çekeni, din mensuplarını sadece başörtülü sanılması gibi bir düşüncede göstertmesi.
bozuk saat
basortulu hanım (check)
moder dizayn edilip islami sembolle donatılmıș ev (check)
erkek otururken kadının hizmeti (check)

müslümanlığa hoș geldiniz...

șașırdığım nokta yüzükler sol parmaktaydı. hayret

bence kadın 'az kalk da is gör yazmalıydı' senaryonun öncesini bilmiyorum ama net yemegi baștan sona kadın hazırlayıp kurup kaldırıp bulașıkları halledip bi de eșine hizmet ediyordur.

edit: ayrıca adamın telefona bakarken gülüșlerinin eșinden gelen mesajla solması dikkatlerden kaçmadı
azrailin regl donemi
beyni teknolojik aletlerin esiri olmuş insanlar için güzel bir sosyal mesaj olmuş. fakat kadının hizmeti götümüze aman işte gözümüze sokulmuş. böyle kadın varsa getir bana turşusunu kurayım da eskimesin lan. ayrıca türbanlı kadınlar evde, özel olan o dört duvar arasında da mı bu şekilde geziyor. tabii ki hayır! en sekis kıyafetleriyle geziyorlar olum siz kimi kandırıyorsunuz asdfgb

hmmm demek ki türbanlı fantezisi yapıyorlar. bu video işin giriş kısmı olmalı. kesin o kek yendikten sonra korkunçlu şeyler yaşandı ama videonun devamı açıklama kısmında asdfgh

diyanet tüüü sana lan! resmen konulu film çekmişsiniz.
esdemirei

Bahsi geçen videoyla ilgili Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın “Bir hanım kardeşimiz eşine bir çay getiriyor. Gördüğünüz üzere onun kendisiyle ilgilenmediğinden yakınıyor. Farkındalık uyandırmak için, eşler birbirine daha sıcak davransınlar, daha yakın olsunlar, aile olsunlar, aile mutluluklarını göstersinler diye böyle bir kısa film yaptık. Bir dakika bile değil. Buna tahammül edemeyen kesimler var, biliyor musunuz? Böyle bir şey olur mu diye meclise önerge veriliyor. Böyle bir şey niye olmasın? Ya bizim medeniyetimizde, bizim geleneğimizde eşler birbirine hizmet etmeyecek mi? Kadın, kocasına bir çay, bir kek getirmiş. Buna tahammül edemiyorlar. 'Getirmeyecekmiş' efendim. Böyle bir şey olur mu? Bizim medeniyetimizde kadın görevini, erkek görevini yapacak. Dolayısıyla aile bağları, işte bu şekilde yok edilmeye çalışılıyor. Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler, sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor, bağlarımızı zayıflatmaya çalışıyor, kötülükleri artırmaya çalışıyor. O açıdan ne olur, çocuklarımıza sahip çıkalım, gençlerimize sahip çıkalım” ifadelerini kullandığı bir video klibi.