passengers

ooo
Jennifer Lawrence ve morpheus ikilisini gordugumuz 2016 yilinda cekilen uzay yolculugu temali film. 100 yillik derin uykuya yatirilan insanlar dunyadan koloni kurulan baska bi gezegene giderken gemide yasanan aksakliklar falan olaylar gelisir. jennifer cok guzel.
ihtiras limani
tam anlamıyla eldeki malzemenin kötü kullanımına örnek bir filmdir. enfes bir konu, çok popüler dişi bir oyuncumuz ve kaslı sempatik erkek bir oyuncumuz var neden onlara toz pembe bir aşk hikayesi yazmayalım ki sığlığına kurban gitmiştir.
uzay gemisi
uzay filmlerini seven ve farklı bir senaryo tatmak isteyenlerin izlemekten keyif alabileceği bir yapım. Türkçe'ye uzay yolcuları olarak çevrilmiştir.

filmin başlangıç kısımlarının monotonluğu eleştiriliyor ancak düşününce, senaryonun o kısmı başka türlü nasıl anlatılabilirdi onu da pek kestiremiyorum.

Filmi izlerken kendinizi defalarca 'ben olsaydım şöyle yapardım' derken bulmanız işten bile değil. Senaryo o kadar ütopik ve aynı zamanda o kadar gerçekçi ki izlediğiniz şeyin gerçekleşmeyecek bir hayal ürünü mü yoksa bundan yirmi yıl sonra yapılacak bir uzay yolculuğunun teorik planlaması mı olduğunu ayırt edemiyorsunuz.

Film sitelerinde düşük puan almış olsa da izlenmeye değer olduğunu düşünüyorum.

film hakkında daha detaylı bir inceleme için; deniz humması
peho
'hayatın bir filmde geçecek olsaydı?' diye sorulsa vereceğim cevap olurdu.

hayalini kurduğum, izlerken kendimi bulduğum ve bu hayatın benim hayatım olması gerektiğini anladığım film oldu.
filme kuru kuruya bilim kurgu gözüyle bakamadım, bana kalırsa bilim kurgudan öte bir filmdi, galiba bu yüzden kendimle özdeşleştirebildim.

etrafında yüzlerce insanın olmasındansa, seni insan hissettiren bir insanın olması. işte hayatımda aradığım hayat.