zengin sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bonnie
tesadüfe bakın ki sözlüğe tam 3 yıl önce bugün girmişim. daha önce şöyle bir yazı yazmıştım sözlüklerde yazmak ile ilgili; " sözlüklerde yazmak
yıllar öncesi sadece ekşi sözlük var sanırdım. meğerse bir ton sözlük varmış. ordan oraya derken bu sözlük zannediyorum 7. sözlüğüm olabilir. kimisi kapandı kimisinde artı ve fava doydum kimisinden soğudum.

şöyle bir baktığımda ne yapıyorum neden yapıyorum diye düşündüm sözlüklere yazmakla. yıllar geçmiş. beğenilmek mi, duygularını dökmek mi, yeni birileriyle tanışmak mı, aidiyet mi, yalnızlık mı, reel hayatta anlaşılamamak mı? sebebi her ne olursa olsun harcadığım zaman ve emek bana bir şeyler öğretiyor elbette ama çok şeyler de götürüyor. sürekli bilgisayar başında olmak, kim ne yazmış diye merak etmek, daha fazla yazma isteği, ortamı canlandırabileceğine inanmayı düşünmek vb. reel hayattan çok fazla anı kaçırmama neden oluyor.

işte bu nedenle bulunduğum bu sanal ortamlarda kendi kendime attığım kulaçlardan yoruldum. 2020 de reel hayata döneceğim. böyle bir hedef koydum ki o 1 ocak 2020 belki güzel günlere gebe olur."

bu gece kendime verdiğim sözü gecikmeli de olsa tuttuğum zaman olacak. öncelikle sözlerim yönetime; 3600 küsur entryi tek tek silmem günlerimi ve gecelerimi aldı. bir yazara nasıl ki en güzel şekilde hoş geldin diyebiliyorsan en güzel şekilde güle güle demelisiniz. işkence çektirerek değil.

okurlarım, eğer gerçekleri yansıtıyorsa tabi 350-400 kişiye ulaşmış bir ara. buna da sevindim. kimse okumuyor diyordum oysa.

efendim ben öğretmen ve memur sözlük'ten sonderella, instella'dan denizin köpüğü kalın sağlıcakla.

oh be, rahatladım.


miyesmikcih
Öyle kaçmak yok bonnie. Bak ben sık sık sözlüklere girip bakıyorum ne yazdın kaç oldu sildiklerim.
Hatta köpüğe de tekrar kaydoldum çaylak olarak ama anlattığım son olay nedeniyle yine hafıza resetlendi sen kaldın hocam.