confessions

bonnie

1. nesil Yazar - sevinçli

  1. toplam entry 2586
  2. takipçi 45
  3. puan 47265

miyesmikcih

bonnie
bir sözlükte kendisiyle tanıştık. laf lafı açtı. günlerce sohbet ettiğimiz oldu bazen de günlerce hal hatır soramadığımız zamanlar. o kadar meşgulduk ki. o sağlığıyla ben işimle ilgileniyordum çünkü. beni kırmadı. buraya da geldi.

sözlük camiasında gerçekten dost arkadaş bulmak bin bir rastlantı ve tesadüfe dayanır. nasıl denk geldi bilmiyorum ama iyi ki seni tanımışım. değerli bir insansın benim için.

zengin sözlük

bonnie
şu an yazmayan pek çok yazarı bünyesinde barındıran sözlük. kırgınlıklar, küslükler sözlükten çok, yazmak isteyen yazarlara zarar veriyor. çoğumuzun pek çok sözlükte hesabı var. yani bize yer mi yok? ama burada bir aile olmuş gibiydik. sanıyorum yanılmışım.

valla ne diyim bir sözlük el birliğiyle nasıl batırılır veya batar. yöneticisinden tut ego sahibi yazarlara kadar, şarkı türkü atarken ondan bile vazgeçen yazarlarına kadar bunu başardınız. hepinizi kutlarım.

benden bu kadar. kışın ilk kar yağdığında ki buraya nedense pek kar yağmıyor artık, elimde ev yapımı şarapla entry gireceğim sözlük. söz.

kalın sağlıcakla. sizin bonnie' niz.

izel çelik ercan

bonnie
1991 yılında çıkardıkları bir albüm sonrası dağılmış olan grup. özledim albümleri ile 90 larda oldukça popülerdiler.

dönelim o yıllara şöyle bir: özledim. valla izlerken danslar, kıyafetler, hal ve hareketler. ne bileyim çok değişik geliyor insana.

araba tutması

bonnie
"araç içinde giderken gözler bir hareket fark eder fakat iç kulak bu hareketi vücudumuz yapmadığı için onaylamaz. Bu anlaşmazlık durumunu ise taşıt tutması şeklinde adlandırılır."

sanki çocuklarda daha sık rastlanan bir durum. neyse ki bir dünya ilacı var artık. tabii kimilerinde etkili olduğunu düşünmüyorum. ben küçükken otobüslerde resmen kusma poşeti dağıtırdı muavin.

muhlama

bonnie
tereyağ, peynir ve mısır unu ile yapılan bir karadeniz yemeği. karadeniz'de yemedim. istanbul' da yedim. bu nedenle ona göre anlatıcam. böyle çatala bir lokma ekmek koyup sonra buna banarsanız. o peynir çatalınızda uzar uzar. siz de dolayıp durursunuz. ben çok beğendim. zaten benim beğenmediğim çok az yiyecek var:(

sumak

bonnie
kuru soğanı tuzla ovduktan sonra sumak ve zeytinyağı ile karıştırarak ister böyle tüketebilir ister ise çoban salatası yapılabilir. çok lezzetli oluyor.

portakal

bonnie
kışın kabuklarını rendeleyip yazın keklerde, pastalarda kullanılan meyve. ben hiç yapmadım ama yapan çok. geçen markette hala sıkmalık, eski portakal vardı. neden yapayım? ancak nasıl koruyabildiklerini anlayabilmiş değilim.

momo

bonnie
şu sıralar gündemde olan ve mavi balina oyunu ile benzerlikleri olan tehlikeli bir oyun. whatsapp kızı momo kimdir veya nedir sorusu reddit'te şöyle tanımlanmış:
""İspanyolca konuşulan ülkelerden birinden bir kişi, Instagram'dan bir fotoğraf keserek bununla bir WhatsApp kullanıcısı yarattı. Bu numara yayıldı ve temasa geçenlere rahatsız edici fotoğraflar gelmeye başladı. Bazıları Momo'nun kişisel bilgilerine ulaştığını da söylüyor."

voces inocentes

bonnie
2005 meksika yapımı film el salvador' da 80' li yıllarda ordu ile köylüler arasında başlayan iç savaş sırasında çocukların durumunun anlatıldığı film. çocuklar 12 yaşına geldiğinde zorla ya askere alınıyorlar ya da gerillaya katılmak zorunda kalıyorlar.

bir çocuğun gözünden anlatılan, gerçek olaylardan esinlenen filmi çok beğendim. yaşanan acıları parmakla gözünüze sokmadan, abartmadan, duygu sömürüsü yapmadan akıcı ve doğal şekilde anlatıyor. tavsiye ederim.

ingilizce adı innocent voices

aşk yeniden

bonnie
murathan mungan şiiridir.

Aşk yeniden
Akdenizin tuzu gibi
Aşk yeniden
Rüzgârlı bir akşam vakti
Aşk yeniden
Karanlıkta bir gül açarken

Aşk yeniden
Ürperen sahiller gibi
Aşk yeniden
Kumsalların deliliği
Aşk yeniden
Bir masal gibi gülümserken

Gözlerim doluyor
Aşkımın şiddetinden
Ağlamak istiyorum
Yıldızlar tutuşurken
Gecelerin şehvetinden
Kendimden taşıyorum

Aşk yeniden
Bitti artık bu son derken
Aşk yeniden
Aynı sularda yüzerken
Aşk yeniden
Rüya gibi bir yaz geçerken

Aşk yeniden
Unutulmuş yemin gibi
Aşk yeniden
Hem tanıdık, hem yepyeni
Aşk yeniden
Kendini yarattı kendinden

eski fotoğraflara bakmak

bonnie
çekmece temizliği ve düzenlenmesi sırasında ele geçen fotoğrafların kişide yarattığı hainlik duygusu ile hüzünlere, gülümsemelere neden olan duyguları yaşatır insana.

bunlar burada olmamalı der insan önce ama belki sadece bir üst çekmeceye alır.

bundan dolayı ayda bir kere bakmaya karar verdim. her şey boşuna diyerek rahatlayabilmek için belki de.

beta

bonnie
bir ayakkabı firması. deri olan ürünleri, özellikle babetleri ile tercih edilen bir firma. ne kullandıysam memnun kaldım. çantası, babetleri. botları hariç. yüzde yüz deri olmasına rağmen ayaklarımı hiç ısıtmadı.
0 /