confessions

bonnie

1. nesil Yazar - melek gibi

  1. toplam entry 2110
  2. takipçi 42
  3. puan 41133

süt banyosu

bonnie
kuş sütü eksik olmayan kahvaltılar yapan insanlardır aynı zamanda. sanıyorum onlara burjuva deniyor. diğer türlüsü de allah akıl fikir versin insanlarıdır ki bu tip insanlardan korkmak gerek.

görgü

bonnie
bu dünyada bir kişide aradığım öncelikli ve en önemli tek özelliktir. bundan daha önceki bir entryimde bahsetmiştim ama kısaca saygı ve incelik gerektiren her türlü davranış.

görgülü insan hassas insandır.
görgülü insan kendini yetiştirmiş insandır.
görgülü insan empati yapabilme seviyesi yüksek insandır.
görgülü insan hani günümüzde çokça rastladığımız öküz insanlar var ya işte onların tam tersi ve sayısı çok az, nazik, kibar, sabırlı, duyarlı ve güzel insandır.

bu insanlar aynı zamanda kaliteli insandır. zor bulunurlar, çok değerlidirler.

bir türk gencinin ömrünü mahveden 3 şey

bonnie
çoğu sözlükte yer alan bu başlık yapılan incelemelere verilen cevaplara göre "türk genci" denilince ilginç bir şekilde sadece erkeklerin algılanması olmuş.

bu ön bilgiden sonra türk gençlerinin cinsiyet fark etmeksizin ömrünü yıpratan, bir şekilde sürekli karşısına çıkan olumsuzluklar olarak tanımlayabileceğimiz bu anketimize hoş geldiniz.

1. din
2.işsizlik
3. seks

nacizane bunlardır.

sosyalleşmese ölecek kişisi

bonnie
her tür siyasi partide aktif rol almak için girişimde bulunmaya karar vermiş teyzeler. bak parti ayırt etmiyorum. sosyalleştiklerini mi sanıyorlar, ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum ama aslında bana çok saçma geliyor. onun yerine git toplumsal her türlü dernek, vakıf, sivil toplum örgütü bunlara üye ol. yeminle daha hayırlı bu toplum için daha faydalı işler yapmış olacaksın.

yılan

bonnie
solucan görünce bile gözümde canlandırarak ve büyüterek kendi kendimi dehşete düşürme sanatı yaratmama neden olan hayvan.

çok şükür piknikten pikniğe belki bir iki defa görmüşlüğüm vardır. insanlar aleminde ise sinsiliği akla getiren sıfattır.

delri

bonnie
zengin sözlüğü ülke gündeminden uzak sanıp hayal kırıklığına uğradığını düşündüğüm yazar. "ne müreffeh, ne sakin, ne kaliteli yazarlı, ne güzel içerikli bir sözlük..." derken müreffeh, sakin, kaliteli, ve hep sanattan, bilgiden, bilimden konuşulan bir ülkede yaşadığımızı hayal etmesi çok hoşuma gitti.

üzgünüm ki "avamî popüler kültür başlıkları " bu ülkenin gündemidir ve biz uzayda değiliz.

good bye lenin

bonnie
akşam ne hayırlı evlatmışsın sen alex diye diye göz yaşları içinde izlediğim film.

2. dünya savaşı sonrası ikiye ayrılan almanya' nın sovyet etkisindeki sosyalist yönetimde olan doğu almanya' da yaşayan bir ailenin, sovyetler birliğinin çözülme sürecinde aynı kaderi yaşayarak, batıyla birleşmesi ve federal almanya' nın oluşumu sürecinde başından geçenler anlatılıyor.

sosyalist bir annenin kapitalizme geçiş sürecinde komada olması ve daha sonra çocuklarının bu durumu ona hissettirmemeye çalışmasıyla gelişen kah duygusal kah komik olaylar. müzikler de yann tiersen.

bana hissettirdikleri ise geçmişe özlem, onla yaşamak. sanki daha değerliydi o yıllar. o eşyalar, o reklam tabelaları, o evler, sokaklar.

yalıçapkını

bonnie
suavi' nin aynı adlı albümünden 1996 yılı çıkışlı şarkılarından. Söz; Sema Şentürk Müzik ise Müfit Bayraşa ait.

her dizesi ayrı değerli. hangisini yazayım;
"kalbime tünemiş kuşlar uçuştu
cam kırığı gibi doldun içime" ya da "kim vurduya gitmesin aşkıma ses ver" ya da "uçarı değilim kadir bilirim" çok güzel dizeler bunlar.

en iyisi hepsini yazalım.

suspus oldu sazendeler bu gece
hazırlan fırtına kopmak üzere
kalbime tünemiş kuşlar uçuştu
cam kırığı gibi doldun içime

eski bir madende göçük gibiyim
toprağın altında kalabilirim
kim vurduya gitmesin aşkıma ses ver
uçarı değilim kadir bilirim
kim vurduya gitmesin aşkıma ses ver
uçarı değilim kadir bilirim

yaban inciri yalı çapkınım örtpas etme aşkını
çoban aldatan çit sarmaşığım sar bana kollarını
yaban inciri yalı çapkınım örtpas etme aşkını
çoban aldatan çit sarmaşığım sar bana kollarını
0 /