confessions

bonnie

1. nesil Yazar - sakin

  1. toplam entry 3418
  2. takipçi 50
  3. puan 63866

20 mayıs 2019 minibüs'te bir kadının darp edilmesi

bonnie
korkunun yaptırdıkları olarak düşünüyorum kadının davranışını. bu ülkede koruma altına alınan kadınlar bile ölüyor. kadınlarda sisteme karşı bir güvensizlik var. iki ucu boklu değnek gibi.
umarım sistem gerçekten düzelir de kadınlar güvenecekleri, korkmayacakları, gelecekleri olabileceğini düşündükleri bir şekilde yaşamaya başlarlar.

her şey güzel olacak diyen nine

bonnie
ninemin "her şey güzel olacak diyor imamoğlu" dedikten sonra vali ve ekibinin kahkahaları ve "orayı geçelim" lafları ardından gelen bir garip durgunluk, bir soğukluk, ne yapacağını bilememek davranışları.

100 yaşında olan ninem bile her şey güzel olacak diyor. ümit etmek demek ki güzel bir duygu. çıkardığım ana fikre bakın hele.

değişik bir şerbet yaptım bir tadın

bonnie
son haftalarda beni en çok etkileyen olaylardan biri. şizofreni üzerine çok film izledim, epey de araştırmıştım vaktinde bu hastalığı. en son hakimin "pişman mısın?" sorusuna "Asla değilim. İşim yarım kaldı. Tamamlayamadım..." cevabını vermiş. burada da siyanürlü içeceği içmeyen 2 kardeşini kastediyor.

şimdi bu insan şizofrense dış dünyayı kendi hezeyanları doğrultusunda algıladığı için giriştiği eyleme karşı sorumlu değil. ancak şizofren tanısı daha önce konulmuşsa ve verilen ilaçları içip içmediği, durumunun ne halde olduğundan sağlık hekiminin sorumlu olması gerekir. böyle bir şey yoksa da benim tavsiyemdir. bu insanlar en az 3 ay, olmadı 6 ayda bir dr takibinden geçmelidir.

ben bugüne kadar 3 şizofren tanıdım. biri kamuda, biri özelde çalışıyor, diğeri de evde iş yapıyor. ve bu insanlar ilaçlarını düzenli aldıkları için onların yanında sadece ne kadar cahilim hissine kapılırsınız.

dondurmanın yanına yakışan tatlılar

bonnie
birincisi benim için çocukluğumdan kalma bir tat olan supangledir. pastaneye gittiğimizde kısaca sup derdik.zamanla "dondurma ister misiniz?" üzerine demeye başlamışlardı. böyle böyle çok sevdim. ancak günümüzde supangle de uyduruktan yapılıyor artık; hazır paket kakaolu pudinglerden.
ikinci favorim de irmik tatlısıdır. o irmik tatlısının lezzetli olması için dakikalarca kavrulması gerekir. irmik tatlısı ılındığında iki top çikolatalı dondurma ile inanılmaz güzel bir tat olur.

oyfşş. özür dilerim valla. oruç tutanlar, tutmayanlar en yakın pastaneye koşsunlar şimdi.

bosch

bonnie
ne bulaşık ne de çamaşır makinesinden memnun kaldığım firma. hele bulaşık makinesi silence plus serisi. serie 6. ayrıca bozulmaya görsün yedek parçaları oldukça pahalı.

instagram

bonnie
uzun zaman sonra zorla ve baskıyla hesap açtım. günlerce aynı şeyleri okuyup, aynı fotoğraflara baktım. sonra bir arkadaşım uyardı dedi ki sevdiğin kim varsa ünlü ünsüz takip et. ünlülerden fırat tanış aklıma geldi o an. lan 3 aydır bakıyorum bakıyorum ortada bir şey yok. anca reklam anca foto. öğrendiğim, öğrenebileceğim hiç bir şey yok. bu ne lan deyip kapattım.

direk

bonnie
annemin izmir'e ilk gidişinde köyden indim şehire gerçekliği sonucu ona buna bakarken kafasını çarptığı ve hastanelik olduğu ağaç kütüğü. hep anlatır kadın anam bunu. yolda yürürken de hep önünüze bakın deyip durur hala.
eskiden ağaç kütüklerinden olan ancak günümüzde betondan olan aydınlatma araçlarının aracı.
0 /