sanal alemde en büyük ateist benim deme çabası

keskin nisanci
bunun modası geçti diye biliyordum, yani evet birkaç yıl öncesine kadar modaydı bu olay ve kitaptaki en eski hatun düşürme taktiklerinden biriydi ama dediğim gibi modası geçti bence bunun.
leonidass
her dönem bu gibi şahısa özel durumlardan nemalanmak isteyenlerin başlattığı kampanya.
bi bitmediler ki azıcık mantıklı konuşalım.
miyesmikcih
mezurayla mı ölüyorlar büyüklüğünü diye merak ettiğim olay.
yeni kimlikler çıkarken ısrarla soruyorlar islam mı yazalım diye soruyorlar. ateist olduğunu söyleyenler acaba ne yazdırıyor ve ölenler hangi mezarlığa gömülüyor.
ahkam kestiğimi benim din hanemde ne yazıdığını soranları duyar gibiyim.
keskin nisanci
bugüne kadar sanal ortamda insanları cihad'a davet eden ya da islam bayraktarlığı yapan kimseyi görmedim, kimsenin müslümanlık çok güzel gelsene dediğini görmedim ve ateistlere faşizanca şeyler yapıldığını görmedim ama sabah akşam dine sallayanları çok gördüm, işin komik tarafı ateist olduğunu iddia edip, sabah akşam din muhabbeti yapanları da çok gördüm. hem dinlerin varlığına inanmıyorlar hem de ağızlarından din düşmüyor. madem din yok, olmadığını iddia ettiğiniz şeyleri konuşmak çelişki değil midir?

insanlar reel hayatlarında neler yaşıyorlar bilemem, belki gerçekten kendilerini baskı altında hissediyorlar, eyvallah ama sanal alemde iletişim halinde oldukları kişiler bizleriz ve biz kimsenin inancına ya da inançsızlığına müdahale etmiyoruz ve burada dindarlar aptal gibi gösterildiğinde muhatap da bizleriz. bir inanca sahip olduğumuz için en aşağılık iftiralara ve hakaretlere maruz kalmayı reddiyoruz.

kimse dine ve değerlerine saldırmadığı sürece biz kimseye dini övmeye ya da savunmaya çalışmayız. saygı karşılıklı olacaksa eyvallah ama tek taraflı saygıyı kimse beklemesin.
davy jones

Biz var ya bizzz!


Sahsen teistlerin, fiilen soylemese de kendi baskici goruslerini ateistleri empoze edisini ne yapacagiz? Ulke siyasal islamcilik ile yonetilip, yozlasmaya goturuluyor. Bilim artik geri plana atilmis durumda. Neredeyse her turlu imkanlar, fasiliteler, dindar kesim icin tahsis ediliyor. Bugun bu haldeysek, bilime-ilime yatirim yapmak yerine diyanete para harciyorsak bunu "en buyuk musluman benim" deme cabasindaki "muslumanlar" yapiyor. "En buyuk ateist benim" deme cabasi, bunun yaninda fasa fiso kaliyor.