internette para kazanma

hahed
türkiye de son 3, 5 yıldır herkesin hayali olan kazanç şekli. bir zamanlar ben de lan hazır öğrenciyiz 7/24 oyun oyun nereye kadar girip bari 2, 3 kuruş kazanalım diye heves ederek internetten para kazanma konulu bi araştırma yaptım. anket doldurma, makale yazma, içerik hazırlama, up/down yapma gibi işlere giriştim. istikrarlı çalışırsanız illa ki bi şekilde kazanacak yol bulursunuz aklında yapacak hiç fikri olmayanlar için de şöyle detaylı bilgi veren bir site var: internetten para kazanmak
kozmos
öteden beri bu işe 'hayal' gözüyle bakıyorum. belki eski kafalıyım, ya da kafam ermiyor diye bu şekilde geçiştiriyorum bilmiyorum fakat bu işte de muhakkak diğer işlerde olduğu gibi disiplin ve süreklilik şarttır diye tahmin ediyorum.
sos
birkaç farklı yolu vardır ama her yol da istikrar gerektirir. alakasız olacak ama yemeksepeti.com ceo'su röportajında 2000 yılında kurduğumuz siteden ilk geliri 2008'de elde ettik diyor. düşünün artık 8 yıl cebe hiç para girmemiş. fakat mükafatını fazlasıyla aldı. şirketi sattı. tekrar ceo oldu. valla ben 8 yıl sabredemezdim.

gelelim para kazanma yollarına.
1) youtube: her türlü AVi, MPG, WMV, MPEG, MOV, FLV, MP4 formatındaki fikrinizi, eyleminizi, icraatinizi yükleyebilirsiniz. videolarınızda yayınlanan reklamlardan gelir elde edersiniz. fakat ben bu şerefsiz youtube'a pek güvenmiyorum.
2) web sitesi: oluşturup her türlü fikrinizi paylaşabilirsiniz. google reklamlarını web sitenizin sağında solunda yayınlatarak para kazanabilirsiniz. burada kilit nokta insanların sizi google aracılığıyla bulabilmesidir. arama sonuçlarında çıkabilmenizdir. aksi takdirde yeterli tıklanmayı elde edemediğiniz için google reklamları alamazsınız. güncel konulara değinmek çok önemli.
3) dosya upload: elinizde binlerce kişi tarafından indirilecek dosyalar varsa turbobit.net sitesine ve türevlerine upload edebilirsiniz. turbobit en güvenli dosya paylaşım sitesi. kazandığınız parayı payza veya yandex money aracılığı ile alabiliyorsunuz. 1000 indirme başına 1tl'den biraz fazla para veriyor.
4) clixsense: sitesine üye olup. gerek karşınıza çıkan anketleri gerekse e-posta adresinize gelen anketleri doldurarak yılda 30-40 tl kazanabilirsiniz. evet yılda... iyi bir anketçi olursanız daha fazla da kazanabilirsiniz. mesela aylık geliriniz ne sorusuna 1000 tl derseniz doğrudan elerler. 5000 tl falan diyin. hatta 10.000... fakat verdiğiniz cevaplar birbiriyle uyuşsun. yoksa kandırmalıkçılık ve mızıkçılık yaptığınız için clixsense kovar. e-postanıza anket gelirse doldurup geçin. çünkü zaten kazanacağınız para geçireceğiniz vakte değmeyecek. fazla vakit harcamayın.
5) bir yol daha vardı ya unuttum.