confessions

hahed

1. nesil Yazar - Geleceği parlak

  1. toplam entry 85
  2. takipçi 3
  3. puan 1167

vatikan müzesi

hahed
papa ıı. julius , 16. yüzyılın başlarında kurduğu hristiyanlık tarihine ait eserlerin bulunduğu dünyanın en büyük müzelerinden biridir. dünyanın en ünlü klasik heykelleri ve rönesans sanatının en önemli başyapıtlarından bazıları da dahil olmak üzere, yüzyıllar boyunca popes tarafından toplanan muazzam koleksiyondan eserler serginlenmektedir. ayrıca müze de 70binden fazla eser bulunmakta bunun yanı sıra 640 çalışanı bulunuyor. ayrıca yılda 6 milyondan fazla insan ziyaret ediyormuş.

hiv

hahed
son şeklini muhtemelen kongo demokratik cumhuriyeti' nde almış virüs. son şekilden kasıt insandan insana bulaşabilen ve pandemi yapabilen şeklinden bahsediyorum. bu salgının seksenlerin başında başladığını ve hiv' in on ile yirmi yıla kadar uzayabilen bir pencere dönemi olduğunu düşünürsek virüs bu formu kazanmasını sağlayan mutasyon ve mutasyonları geçirmeye altmışlardan itibaren başlamış olmalı.

yalancı

hahed
detaylara önem veren insanlar tarafindan her zaman afise edilmeye mahkum olan insan türü. oturup tüm detaylari gözden gecirip onlari anlattikarina göre modifiye edebilenleri de bulunur bunlarin ama her zaman bir aciklari olacaktir ve hic beklemedikleri bir anda faka basacaklardir. o kadar acinacak halde olurlar ki, cesaret edip yüzlerine vuramazsiniz, birakir gidersiniz kendi dünyalarinda yasarlar, kendi dünyalarinda size bir rol verirler, yalanlarla süslü hikayelerinde/kurgularinda sebep-sonuc iliskileri kurup bir de size büyük laflar ederler, hayat hakkinda ahkam kesip sizi yargilarlar. bununla bitmez yaptiklari, arada bir denemek istersiniz, sizi gercekten enayi yerine koyamadigindan haberleri var mi diye test edersiniz. bir kac saniye icinde terbiyesizlik kat sayilarinda yüksek level olanlarinin büyük bir piskinlikle hala oyunlara devam ettigini görürsünüz. deger verdiginiz bir insansa iciniz cok burkulur, ses edemezsiniz binlerce kez neden dersiniz ve bir gün sessizce cekip gitmek zorunda birakilirsiniz.

internette para kazanma

hahed
türkiye de son 3, 5 yıldır herkesin hayali olan kazanç şekli. bir zamanlar ben de lan hazır öğrenciyiz 7/24 oyun oyun nereye kadar girip bari 2, 3 kuruş kazanalım diye heves ederek internetten para kazanma konulu bi araştırma yaptım. anket doldurma, makale yazma, içerik hazırlama, up/down yapma gibi işlere giriştim. istikrarlı çalışırsanız illa ki bi şekilde kazanacak yol bulursunuz aklında yapacak hiç fikri olmayanlar için de şöyle detaylı bilgi veren bir site var: internetten para kazanmak

mum

hahed
kokulu, kokusuz dekoratif hatta yenilebileni bile bulunan parafin, donyağı ya da bunlara benzer, yavaş yanan bir maddenin, genellikle pamuktan yapılan bir fitilin üzerine döküldükten sonra katılaştırılması yöntemiyle hazırlanan, genellikle silindir biçimindeki ışık kaynağıdır.

10 yıl öncesine kadar elektrik kesintisi için kullanılan mum artık romantik ortam hazırlama işlevi görüyor. en kötü stresle dolduğum zaman yakıyorum kokulusundan alıp gitarı elime sönene kadar çalıp söylüyorum. lavanta ve mimoza aromalı olanları mükemmel. tavsiye isteyenlere mum

tütsü

hahed
uzun zamandan sonra lavanta, gül ve sandal kokusu siparişi verdim.

amber aromalo ve lavanta için güzel diyorlar bu yüzden deneme amaçı hepsini aldım.

ev duman altı oldu ama oldukça hoşuma gitti, bağımlı oldum galiba..

klasik müzik ile beraber güzel ağlanacak ortam yapıyor lakin, reiki yaparken adapte olmak ve telekinezi telepati gibi konularda koku konsantre için gayet faydalı. bir de evde sigara kokusundan yemek kokusuna ne varsa hepsini bastırıyor. nerden aldığımı nerde bulacağını soran arkadaşlar için link : tütsü

tekne turu

hahed
bugün itibariyle muğla da tecrübe edindiğim muazzam keyfli olay. ilik bir aksamda, mumkunse bulutsuz bir havada yapilani makbul olandır. (bkz:sedir adası ) (bkz:ince kum) (bkz:kandilli koyu) (bkz:zeytinli koyu) (bkz:lacivert koy) (bkz:gelibolu adası) (bkz:su altı mağaraları) (bkz:asarcık koyu)(bkz:akbük) (bkz:akvaryum koyu)(bkz:deniz kızı heykeli)gibi muhteşem yerleri görme imkanınız oluyor benim için inanızlam güzel bir tekne turuydu. akyaka tekne turu gayet hoş yapmayı düşünenlere tavsiye ederim.

paintball

hahed
uzun zaman sonra yeniden oynadığım gazlı paintball silahı ve boyalı mermilerle oynanan mükemmel keyf veren oyun. ilk oynadığım zaman parkurun saçma sapan olması nedeniyle keyf almamıştım bugün müthiş keyf aldım parkur muazzamdı istanbul avrupa yakasında olan ve oynamayı düşünenler için kesinlikle tavsiye ettiğim mekan: https://www.avrasyapaintball.com/

arif susam

hahed
ibo show'daki mozart solosu unutulmazdır. ümit abi halk benim kendi bestelerimi de sevdi, kasetlerimi aldı, arif anca tavernada çaldı modunda bir ayar verince kendsine, pianonun başında geçip mozart çalmaya başladı, sonra da ümit bunu çalsın mesleği bırakırım dedi. çalamadı tabi adam.

ibo showda mozart çalıyoruz, topkapıdaki piano konserinin önünde din elden gidiyor diye namaz kılıyoruz. güzel oluyor yeminlen.

youtube

hahed
ülkemizde binlerce kişinin kanal açarak gelir sağladığı video izleme platformu. ben de bunlardan biridir öyle ahım şahım bir geliri yok tabi çok büyük bir kanal değilseniz. eğer youtube girip ben de para kazanacam diye hevesleniyorsanız en az bin aboneye ben 4bin saat izlenmeye sahip olmanız gerekmektedir. tabi bunu yeni açılan bi kanal ile aylar sonra anca sağlayabilirsiniz. bir diğer yöntem ise https://youtubehizmeti.com/ bu tarz bi siteden izlenme ve abone alarak kanalınızı adsenseye daha erken bağlar aylarca beklemezsiniz.

ahlat ağacı

hahed
nuri bilge ceylan'ın en samimi filmi. film kitap gibiydi açıkçası. diyaloglar, bir zamanlar “sinan” olmuş herkes için tanıdıktı. görsel olarak bir kış uykusu ve bir zamanlar anadolu'da değildi ancak yine de özenle çekilmiş özel sahneler vardı. ama filmin esas etkileyici kısmı taşra entelektüelinin sorunları, mücadelesi, yetersizliği değildi. film baba-oğul gerilimini çok iyi anlatmıştı. 30 yaşına geldim ve her geçen gün baba-oğul gerilimimizi babam lehine bozulduğunu görüyorum. babama her geçen gün daha çok hak veriyor, bir evlat olarak onun için çok az şey yaptığımı düşünüyorum. filmin sonunda babamı gözlerim dolu dolu özlemle andım. sanırım filmi de bu yüzden çok samimi buldum.
0 /