kelebek

klm
ömürlerinin 1 gün olduğu iddia edilen narin uçabilen canlı.

akıllara Muhammed Ali'nin sözü gelir. " kelebek gibi uçar arı gibi sokarım "
monodi
kanatları ne kadar güzelse, suratı da o kadar çirkin olan canlı. ciddiyim denk gelirseniz suratına bir bakın, hakkındaki fikirleriniz değişecektir.
ontolojik sancilarimin merhemi
hafifçe yırtılmış kanatları, zamanın yorgunluğunu taşırken bile renkleri hala canlı. kelebeğin kısacık ömründe demlenebilecek bir yasemin çayı kordan kızıla dönmüş bir çaydanlığın içinde. enteresan bir hikayenin en önemli ayrıntısı.
tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Kelebek, Henri Charriere tarafından 1968 yılında yayımlanan ve yazarının başından geçenleri anlatan otobiyografik romandır. Hiç işlemediği bir suçtan müebbet kürek mahkûmu olan Henri Charriere isimli Kelebek lakaplı Fransız vatandaşının mahkûmluğu sırasında yaşadığı olayları anlattığı kitaptır.

Vikipedi bilgisi.

Henri abimiz tarafından bence gereksiz uzatılan, biraz da zorlama gibi gözüken ama bitirip baktığınızda ulan be! Dedirten kitap. Shawshank redemption filminin sonundaki o “remember red! Hope is a good thing, Maybe the best of things and no good things ever die” repliği ile uyuşan bir kitap. En çıkmazlarda bile çabalamanın gerekliliğini anlatıyor diyebiliriz.
ruhunusatanzengin
bir zamanların popüler irc serverlarında mirc programının türk scripti klavye ile birlikte sohbet odalarına bağlanılırdı. İstisnasız interneti olan her evde 98-2005 yılına kadar popülerliğini korumuştur.