kırmızı et

avni
ülkemizdeki fiyatıyla dünya fiyatları kıyaslandığında son 10 yıldır tam bir uçurum gözleniyor. çözümü ithalatta gören zihniyet çözüm üretmek yerine yerli üretimi,üreticiyi iyiden iyiye baltalıyor. 10 yıldır et ve süt kurumu eliyle ithalata ayrılan kaynaklara yazık. ama kime anlatıyorsun. lafta yol yaptık, köprü yaptık. millette yolla, köprüyle karnını doyuruyor zaar.
bilgi babında güncel dünya fiyatları ortalaması 4.5 abd doları. sözüm ona fiyat dengelemek için ithalat yapan et ve süt kurumu fiyatı bile 7 abd doları seviyelerinde.
blackandwhitememories
En önemli hayvansal protein kaynağı olarak bilinir. Ayrıca mangalların ana malzemesidir, olmazsa olmazıdır. Balığı da çok severim ama kırmızı etin yeri hep ayrı olmuştur. Dikkat ederseniz beyaz et yerine balık dedim çünkü beyaz et olarak bir tek balığı severim.
avni
fiyatları hakkında yaklaşık bir yıl önce yazdıklarım aynen geçerli. yani hala dünya ortalama fiyatlarının çok üzerinde bir fiyata sahip ülkemizde.
neden iktidar bu konuda bir şey yapamıyor? yoksa yapmıyor mu?
ucuz besmelesiz hayvan kesim ithalatına ve canlı hayvan ithalatına rağmen fiyatların düşmemesi ya iktidarın basiretsizliği yani iş bilmezliği ya da kasıtlı olarak birilerini zenginleştirmek adına düşmemesine göz yummasıdır... başka izahı yok.