5 yıl sonraki kendine mektup

kozmos
temenni ve veryansınlar içerebilecek mektuptur.
*
merhaba kozmos. halletmediysen, incinin tuvaletini temizle bir defa başlamadan.
tekrar hoş geldin.
sigarayı bıraktın değil mi? istanbul'a iyice alışabildin mi bari? burayı merak ediyorsan söyliyim, yerinde olmak isterdim valla. kedilerle çevrili bir evde, bir elin yağda diğer elin sevdiceğin gerdanında bir yaşamdasın. olum harbiden cennettesin haberin yok. seni piç. neyse, yarın anayasa hukuku dersi var biraz çalışmam lazım şimdi bana müsade. ahmet yatkın'ın arabasının lastiklerini de patlamamışsındır umarım, adam bölüm başkanı oldu. aman diyim.
diko
Eski zamanin birinde antep taraflarinda bir köyde çoban ali derler bir garip yaşarmış biliyor musun 5 yıl sonraki ben. Bu garip coban nerden bulmussa bir jilet bulmuş böyle yepyeni. O zamanlar jilet bulmak zor. Dağda koyunların başında beklerken "dur len ben bi etek tıraşı olayım" demiş başlamış tiraja. Başlamış baslamasina da bu arada sürüye kurt dadaniyor. Kurt sürüden bi kuzuyu kapıyor goturuyor coban ali tirasa devam ediyor. Ardindan bir koyun bir kuzu daha derken coban ali tirası bitiriyor şöyle bir dalgaya bakıyor ve diyor ki; koyunu kuzuyu kurt kapti ama mal da mal oldu ha.
Evet 5 yil sonraki ben. Koyunu kuzuyu kurt kapti ama mal da mal oldu ha diyecegimden adim gibi eminim sana.
sos
29 yaşında, 24 yaşındaki halinden nasihat almayı düşünmüyorsun umarım... ... ... ... ... hmm... durum o derece diyorsun yani? ... ... ... puu! allah cezanı vermesin!