confessions

keskin nisanci

1. nesil Yazar - Zengin kulüp üyesi

  1. toplam entry 1123
  2. takipçi 45
  3. puan 30434

siz hepiniz ben tek

keskin nisanci
''16 yıl önce bu ülkeye verdiği sözü tutan, yapamayacağı şeyin sözünü vermeyen bir adam çıkmıştır.''

böyle bir ifade kullanan yazar. buraya binlerce şey yazabilirim de tek bir şeyden bahsedeceğim. bu adam tarafsız ve adil olacağına namusu ve şerefi üzerine yemin etmedi mi? bir kere bile tarafsız ve adil olduğunu gördük mü? bu adam bir gün zengin olursam bilin ki haram yemişimdir demedi mi? böyle bir at gözlüğü olmaz ya.

24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

keskin nisanci
açılan sandık sayısının şu saat itibariyle hala yüzde 100 olmamasını kim nasıl açıklayacak bilemiyorum. saat 21:30'da seçimi bitirdiler ama sandıklar hala bitmedi, evet belki sonuç bu saatten sonra değişmez ama ortada pis şeylerin döndüğü belli. referandumda yapılan yine yapıldı. oylar ilk açıklandığında yüzde yüksekken sandıklar açıldıkça oylar düştü ve bir noktada sabitlendi. yani kimse bunun normal olduğunu iddia edemez.

24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

keskin nisanci
akpliler kutlama yapıyor, erdoğan zafer konuşması yaptı ama chp cenahı seçim ikinci tura kaldı diyorlar. şimdi kime inanalım. adilseçim sitesinde de erdoğan yüzde 52'den yüksek görünüyor, cayır cayır açılan sandıklar zaman ilerledikçe yavaş yavaş açılmaya başlandı. çok garip şeyler oluyor, bakalım sonunda ne olacak.

seçim yasakları

keskin nisanci
ysk tarafından belirlenen ve seçim zamanı uyulması zorunlu olan kurallar gibi saçma bir tanım yaptıktan sonra söze başlayalım. sonuçların açıklanmaya başlanması için yasağın kalkmasını bekliyoruz. gerçi akp cenahında yasağı delen delene ama kimsenin ceza aldığını görmedik.

ilk sonuçlar anadolu ajansı tarafından verileceği için erdoğan ve akp lehine yüksek oy oranı gösterip spekülasyon yapmaya çalışabilirler kimse buna kanmasın.

edit: 18:45'te yasak kalkıyormuş.

ttnet

keskin nisanci
güneydoğu anadolu bölgesi'nde kesilen iss. gerçi tan olarak nerelerde kesik bilemiyorum. yani insanların haberleşmesinden korkuyorlar, bir noktada haklılar benim de gizlemek zorunda kalacağım aşağılık şeyler olsaydı ben de aynı yola başvururdum.

cemil meriç

keskin nisanci
''Doğrudan tarafım, ezilenlerden tarafım. Hakkından mahrum edilenlerden tarafım. Tarafsız olmak bu demektir aslında. Yoksa, hiçbir şey tarafsız değildir. Yalandır tarafsızlık ve bir yerde namussuzluktur. Nasıl tarafsız olunabilir? Birbirinin boğazına sarılmış bir dünyada, insanın insanı öldürdüğü dünyada tarafsızlık ne demek? Mazlumların yanındayım elbette. Zalimlerin yanında değilim hiçbir zaman.''

millet ittifakındaki mantık hatası

keskin nisanci
olmayan mantık hatası ve çelişkilidir.

olayı şöyle ele almak lazım, eğer millet ittifakı çatı aday formülünde uzlaşsaydı erdoğan ilk turda seçimi kazanırdı. çünkü ekmeleddin ihsanoğlu örneğinde bu yaşandı. çatı adayı herkesi memnun etmeyebilir ve dolayısıyla insanlar çekimser kalabilirlerdi ki bu da erdoğan'ın işine gelirdi. şimdi her parti kendi adayıyla seçime katılıyor, eğer seçim ikinci tura kalırsa ittifak üyeleri seçimde en çok alan ittifak partisinin etrafında birleşecekler.

selahattin demirtaş'ın alacağı oy yüzdesi

keskin nisanci
yüzde 10'un altında kalacağını düşündüğüm oran. chp kuvvetli bir aday ile seçime giriyor, fire vereceklerini sanmıyorum ki demirtaş, hdpliler dışında bir tek chp seçmeninden oy alma ihtimali olan bir adaydı. ayrıca ben hdp'nin de seçim barajının altında kalma ihtimalinin olduğunu düşünüyorum. bu sefer kimse hdp'nin mecliste olup olmamasını takmayacak. hdp'nin de kendi seçmenleriyle barajı geçebileceğini düşünmüyorum. fox tayfası bile bu sefer hdp'yi pek takmadı. tabi hdp'nin baraj altında kalması akp'ye yarayacak ki o da ayrı bir başlık konusu.

la casa de papel

keskin nisanci
izlenebilirliği olan bir dizi ama bizim gibi sherlock ile yatıp kalkanlar için biraz çerez. dizi aslında güzel başladı ama ipuçlarını verirken çok basite kaçmışlar. spoiler vermek istemiyorum bu yüzden bahsetmeyeceğim, izleyenler görmüştür zaten. şunu kabul ediyorum dizi başladığında beklentimi yükselttiler ama sonradan diziden soğuttular.

bir istanbul trajedisi

keskin nisanci
(bkz:#77698)

şöyle bir entry kaleme almış yazar arkadaş.

öncelikle şunu söylemeliyim ki yazdıkları en kaba tabirle ölümü gösterip sıtmaya razı etmek. kimse akp'den önce ülke güllük gülistanlık demedi ki zaten, burada 16 yıldır tek başına iktidar olan bir partiden bahsediyoruz ve dediğim gibi 2018 senesinde yol yaptık oy verin diyen bir zihniyetten bahsediyoruz. sanki ülkenin tek derdi yolmuş, köprüymüş, tünelmiş gibi bahsedilmesinden bahsediyoruz.

bülent ecevit'in başbakan olduğu üçlü koalisyon zamanında sadece telekom özelleştirilse dış borcumuzun tamamı kapanıyordu ama ecevit ve koalisyon ortakları özelleştirmeyi reddetti. akp cenahı ise tam tersine kar eden kurumları yok pahasına yandaşlarına peşkeş çekti. bunları iyi analiz etmek lazım. nerdeyse elimizde satacak bir şey kalmadı ama ama hala dünya kadar borcumuz var ve el kapılarında para dileniyoruz.

2018 senesinde yol yaptık diyerek oy istemek

keskin nisanci
16 yıldır tek başına iktidar olan parti mensuplarının yaptığı hareket

neymiş yol yapmışlar da köprü yapmışlar da tünel yapmışlar da vs. ekonomi çökmüş, işsizlik başını almış gitmiş, adalet sistemi yerle yeksan olmuş, toplum olabildiğince kutuplaşmış bunları konuşan yok ama biz yol yaptık bize oy verin. ya sene 2018 tabi ki yol da yapılacak, tunel de yapılacak. bunlar zaten zaruret.

zürriyet

keskin nisanci
soy, nesil, çocuk anlamalarına gelen ifade.

tayyip erdoğan, zamanında devlet bahçeli için zürriyetsiz demişti ama gel gör ki şimdi devlet bahçeli kendine zürriyetsiz diyen kişi için oy istiyor.

bursa'da ayakları kesik şekilde bulunan kedi

keskin nisanci
bursa'nın yıldırım ilçesinde bir kedi yavrusu ayakları kesik şekilde ölü bulunmuş.

ne oluyor bu insanlara anlamıyorum, ülkede sanki canilik salgını kol geziyor, hangi yana baksan bir canilik var. yazık gerçekten sanki dünyanın en büyük tımarhanesinde yaşıyoruz.

http://www.google.com.tr/amp/s/www.ntv.com.tr/amp/turkiye/bursada-ayaklari-kesilmis-kedi-yavrusu-bulundu,DbXklQ8EaECXX515c9yQjA

azrailin regl donemi

keskin nisanci
düşüncelerine katılmıyorum ama saygı duyuyorum. benim anlatmak istediğim şu; olayın öznesinden bağımsız olarak kişinin kendisinin hayata bakışı. yani öznenin feminen, ahmet, ayşe vs. olması bir şeyi değiştirmez, insan adil ve eşitlikçi olmalı. kişinin kendisi hayata ve insanlara karşı adil olmazsa kimseden adalet ve eşitlik beklememeli. barışın ve huzurun olduğu bir dünyada yaşamayı hepimiz istiyoruz ve bunu istemek en büyük hakkımız ama her ne olursa olsun adil olmayı bırakmamalıyız. önyargılarımız ya da insani ilişkilerimiz olaylara bakışımızı ve değerlendirmelerimizi etkilerse doğru çözümlere ulaşamayız.

feminen

keskin nisanci
tartışmaların büyük çoğunluğunda haksız olan olan yazar ve evet tartışmaların büyük çoğunluğunu bu arkadaş çıkarıyor, bununla ilgili hiçbir sıkıntımız yok ama sıkıntımız linç kültürü. bu sözlükte ne zaman bir tartışma olsa arkadaş ayağına herkes bir tarafın üstüne çullanıyor. insan elbette ki böyle anlarda arkadaşının yanında olduğunu göstermek ister ama kişi sayısı fazlalaşınca ister istemez bu bir lince dönüşüyor. burada empati yapmak önemli, size yapılmasını istemediğiniz hareketi siz de başkasına yapmayacaksınız. insan her koşulda adil olmak zorundadır ve eşitlik anlayışını kişilere göre belirlememelidir.

murat karayılan ve cemil bayık yakalandı iddası

keskin nisanci
kuvvetle muhtemel seçim malzemesi olarak ortaya atılan iddia, doğru olmasını isteriz elbet ama ben pek sanmıyorum. bir de bu ülkenin içişleri bakanı yok mu neden açıklamayı erdoğan yapıyor? sorunun cevabı bizi yazının başına götürüyor, seçim malzemesi olarak kullanmak için. tıpkı seçime bir hafta kala kandilin bombalanması gibi, tıpkı uzun zamandır hiçbir hareketin olmadığı Münbiç'te hareketlenmenin başlaması gibi.

gözler kalbin aynasıdır

keskin nisanci
sözleri ve müziği selami şahin'e ait olan güzel şarkı ama emel sayın yorumunu dinliyorum.

Gönül bir aşk yuvasıdır,
Ümit aşkın rüyasıdır.
Seviyorsan hayır deme
Gözler kalbin aynasıdır.

Gözler kalbin aynasıdır.
Yalan nedir bilmez onlar.
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.

Şiir gibi, roman gibi
Okuyorum ben aşkını.
Öylece bak gözlerime,
Çevirme hiç bakışını.

Gözler kalbin aynasıdır.
Yalan nedir bilmez onlar.
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.

Yağmur gibi damla damla
Seven gözler konuşurlar.
Gözden kalbe bir yol gider,
Ayrılanlar kavuşurlar.

Gözler kalbin aynasıdır.
Yalan nedir bilmez onlar.
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.

0 /