confessions

keskin nisanci

1. nesil Yazar - Alırım bir dal insanı

  1. toplam entry 1161
  2. takipçi 46
  3. puan 31165

tıp ve mühendislik okuyanların zeki sanılması

keskin nisanci
olayı sadece tıp ve mühendislik bağlamında sınırlamsmak gerekiyor, toplumda genel olarak üniversite okuyanların zeki olduğu yönünde bir kanı var. hatta çoğu insan göre dersteki başarı ile zeka doğru orantılı ki bana göre bu tam bir saçmalık. dahilerin okuldan atılmaları mevzularına girmeme gerek bile yok. üstelik zeka denen şey tek bir kalıba sokulacak bir şey değil.

kars'ta eşeklere uygulanan vahşet

keskin nisanci
kars'ta iki çoban başlarına poşet geçirdikleri eşekleri bayıltana kadar sopa ile dövmüşler. yanlarındaki kişilerden biri de olayı videoya çekmiş.

bu insan görünümlü yaratıklar nasıl bu kadar canileşebiliyorlar anlamıyorum. bu hasta ruhlu yaratıklar yüzünden hepimizin psikolojisi bozuldu.


https://m.mynet.com/kars-ta-buyuk-vahset-basina-poset-gecirdikleri-esekleri-muzik-esliginde-sopayla-bayiltana-kadar-dovduler-yasam-4289542

24 temmuz 2018 yunanistan'da yaşanan orman yangını

keskin nisanci
yunanistan'nın başkenti atina'ya bağlı attika beldesinde yaşanan orman yangınında 50 civarı insanın hayatını kaybettiği yüzlerce insanın da yaralandığı açıklandı. iki bölgede aynı anda başlayan yangınların şiddetli ve yön değiştiren rüzgarlar yüzünden büyüdüğü belirtiliyor.

yaradan insana ölümün de hayırlısını nasip etsin. yangında hayatlarını kaybedenlerin yaradan taksiratlarını affetsin, yaralıları acil şifalar versin. yunan halkının başı sağ olsun.

mesut özil

keskin nisanci
"kazanınca alman, kaybedince göçmen diyorlar, türklüğüme saygı duymuyorlar."

bu ifadeler çok şey anlatıyor. almanya bir önceki dünya kupasında şampiyon olunca mesut Özil kahraman olmuştu ama son dünya şampiyonasında almanya gruplarda elenince hedef tahtasına mesut Özil ve ilkay gündoğan kondu. bu kabul edilecek bir şey değil, aynı ırkçılığı isveç milli takımında oynayan jimmy durmaz da yaşadı ama ona isveç'te üst düzey devlet yetkilileri dahil birçok kişi sahip çıktı. mesut Özil milli takımı bırakma konusunda haklı, karşı karşıya kaldığı muameleyi hak etmedi. ben bir türk milliyetçisi olarak mesut Özil'in alman milli takımını seçmesini hiç sorgulamadım, neticede orada doğup büyüdüğü için o kültüre kendini daha yakın hissetmesi gayet normal ama işte bize ırkçı diyen gerçek ırkçılar yüzünden bugün zor durumda kaldı.

meral akşener

keskin nisanci
twitter'de yaptığı açıklamaya göre parti tüzüğünün kendisine verdiği yetkiyi kullanarak seçimli genel kurul kararı almış ve de kendisinin başkan adayı olmayacağını belirtmiş.

ben bu karara üzüldüm açıkçası, yani seçim sonrası suskun kalması hoşuma gitmedi ama başkanlığı bırakması olacak şey değil ama o da haklı, ilk girdiği seçimde yüzde 10'a yakın oy alan bir partinin bu kadar aşağılanması ve başarısız adledilmesi kasıtlı bir durum. kadın mhp başkan adayı olduğu günden beri sürekli fetocu ithamlarına maruz kalıyor. ya bu kadın bugün çıkmadı ki ortaya yıllardır herkes tanıyor. yok kendisi fetocu, kocası komünist, çocuğu da geziciymiş. yazıklar olsun bu ülkeye ya, kadın olması bir tarafa ülke siyasi tarihinin en cesur insanlarından birini resmen siyasetten el çektirdiler.

anıtkabir'e gidip atatürk'e hakaret eden kadın

keskin nisanci
isminin safiye inci olduğu öğrenilen canlı. anıtkabir'e gidip gazi mustafa kemal atatürk hakkında aşağılık ifadeler kullanmış. tam bir kanı bozuk, tepki alınca sevmesem anıtkabir'e gitmezdim gibi kelâmlarla geri vites yapmış ama yemezler. savcılık kadın hakkında soruşturma başlatmış, gerçi erdoğan'ı övmüş herhangi bir ceza gelir mi bilmiyorum.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/ataturke-hakaret-eden-s-i-hakkinda-sorusturma-baslatildi-2532631/

adnan oktar

keskin nisanci
benim bu adam ile ilgili anlamadığım nokta neden operasyon yapmak için bu kadar beklediler? bu adam bir anda ortaya çıkmadı ki yıllardır herkesin gözünün önünde yapıyor her şeyi. üstelik anlatılanlar çok çirkin böyle bir kişiye bu zamana kadar bir şey yapılmaması tuhaf. akp'lilerin kullandığı bir tabir var manidar zamanlama hakikaten de operasyonun zamanlaması mandar. aklıma cem uzan operasyonu geliyor. acaba sıradaki hedef kim, toplumda süleymancılar olarak bilinen cemaata operasyon yapılacağı konuşuluyor, bu saatten sonra her şeyi beklemek lazım.

bedelli askerlik

keskin nisanci
nihayet çıkıyor daha doğrusu birilerinin hükumete baskısı sonra çıkarılıyor. torba yasaya konması düşünülen tasarıya göre yaş sınırı 25 düşürülmüş ve ücreti de 15 bin tl olacak. bedelli askerlik yapacakların 25 gün askerlik yapmaları sözkonusu.

sosyal medyada rahat olun bedelli askerliği çıkaracağız diyenler sonunda dediklerini yaptılar. yaş sınırı da ensesi kalın birilerinin çocukları için düşürülmüştür.

seçimden önce Afrin operasyonu kozunu kullanmak için bedelli askerlik gündemimizde yok diyorlardı, seçim geçince alelacele bedelli askerliği çıkarıyorlar.

2018 fifa dünya kupası

keskin nisanci
az önce biten final maçı ile sona eren organizasyon.

turnuvanın şampiyonu finalde hırvatistan'ı 4-2 mağlup eden fransa oldu. belçika turnuvayı 3. olarak tamamlarken, ingiltere 4. oldu. son dünya şampiyonu almanya gruplarda turnuvaya veda etti ki bu turnuvanın en büyük sürpriziydi. yine son avrupa şampiyonu portekiz de 2. turda evinin yolunu tuttu.

genel olarak fena bir organizasyon değildi ama brezilya, arjantin, almanya, portekiz gibi favori sayılan ülkelerin hiçbirinin yarı final dahi görememesi turnuvaya ilgiyi azalttı.

15 temmuz anma törenleri

keskin nisanci
başlığın ilk yazısında 15 temmuz'un neden bu kadar şatafatlı hale getirildiğinin sebebini açıklamıştım amaç yeni bir çanakkale destanı yaratmak ve adı anma günü ama ne hikmetse şarkılı türkülü kutlamalar yapılacak. hangi anma töreninde şarkılı türkülü kutlama yapıldı acaba? o gece 251 kişi hayatını kaybetti, bari onlara biraz saygınız olsun.

srebrenista katliamı

keskin nisanci
aslında bir soykırım hareketi de tarihe katliam olarak düşen olay. bugün katliamın 23. yıl dönümü.

"Srebrenitsa Katliamı ya da Srebrenitsa Soykırımı 1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı (Hırvatistan Savaşı ve Bosna Savaşı)'nda Sırp Cumhuriyeti Ordusu'nun Srebrenitsa'ya karşı giriştiği Krivaya '95 Harekâtı esnasında Temmuz 1995'te yaşanan ve en az 8.372 Boşnak'ın Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kentinde general Ratko Mladiç komutasindaki ağır silahlarla donatılmış Bosna Sırp ordusu tarafından öldürülmesine verilen addır. Katliamda bir kısım kadın ve küçük yaşta çocuğun da öldürüldüğü, belgelerle kanıtlanmıştır. Bosna Sırp ordusunun dışında katliama “Akrepler” olarak tanınan Sırbistan özel güvenlik güçleri de katılmıştır. Birleşmiş Milletler Srebrenitsa'yı güvenli bölge ilan etmiş olmasına karşın 400 silahlı Hollanda barış gücü askerinin varlığı katliamı önlememiştir."

tekirdağ'daki tren kazasına yayın yasağı getirilme

keskin nisanci
akp hükümeti yine her zaman yaptığını yaptı ve toplumu yakından ilgilendiren bir olayda yayın yasağı uygulamasına gitti. kim bilir yine neyi örtmeye çalışıyorlar. meydanlarda bas bas bilmem ne kadar tren yolu yaptık diye atıp tutuyorlardı, ilk kazada yayın yasağına başvurdular. bırakın insanlar özgürce haber alabilsin, belki hâlâ yakınlarından haber alamayan insanlar vardır.

bana dokunmayan yılan bin yaşasın demek

keskin nisanci
akıllara martin niemöller'in şu sözünü getiren durum.

"önce sosyalistleri topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü ben sosyalist değildim.
sonra sendikacıları topladılar, sesimi çıkarmadım, çünkü sendikacı değildim.
sonra yahudileri topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü yahudi değildim.
sonra beni almaya geldiler; benim için sesini çıkaracak kimse kalmamıştı."

başbağlar katliamı

keskin nisanci
bundan 25 sene önce 5 temmuz 1993'de yaşanan elim hadise.

erzincan'ın kemah ilçesi'ne başbağlar köyü'nde 33 insan vahşice katledildi. 33 rakamı önemli çünkü bu olaydan sadece üç gün önce sivas'ta madımak oteli'nde 33 sol görüşlü ve alevi insan vahşice katledildi ki başbağlar katliamı'nı yapanlar madımak'ın intikamını aldık diyorlarmış. bu iki olayda da pkkli baran kod adlı bir teröristten bahsedilmektedir. bu veriler gösteriyor ki kesinlikle bu iki olay arasında bağlantı var.

başbağlar katliamı önce pkknın üzerine yıkıldı ama apo denen bebek katili önce bunu reddetti ama sonra ne olduysa benden habersiz ekiplerimizden biri yapmış olabilir diyerek bir nevi suçlamayı kabul etti.

hem madımak olayında hem de başbağlar olayında asıl failler hiç yakalanamadı.

3 temmuz 2018 kılıçdaroğlu muharrem ince görüşmesi

keskin nisanci
bugün cereyan eden hadise.

cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinden sonra chp'de yaşananlara bakarak yakın zamanda bir kongre görebileceğimizi belirtmiştim. görüşmeden sonra muharrem ince kongre isteğini kemal kılıçdaroğlu'na söylediğini belirtti. muharrem ince eğer chp yönetimi kongre kararı almazsa parti örgütlerinin devreye gireceğini söyledi.

rüzgarı arkasına alan muharrem ince'den böyle bir hareket bekliyorduk zaten ki muharrem ince chp yönetiminin kendisine ihanet ettiğini de düşünüyor.

şahsi fikrim bariz şekilde kaybettiği bir seçimden sonra hâlâ başarılıyız martavallari okuyan kılıçdaroğlu yerine muharrem ince'nin chp'nin başına geçmesi ama ben bir chp'li değilim, kendileri partileri için en uygun kişiyi genel başkan yapacaklardır diye umuyorum.
0 /