confessions

keskin nisanci

1. nesil Yazar - gerçekçi

  1. toplam entry 1348
  2. takipçi 45
  3. puan 35186

van'ın bahçeşehir ilçesinde yasanan çığ felaketi

keskin nisanci
van'ın bahçeşehir ilçesinde dün bir minibüsün üzerine çığ düşmüştü, kar altında kalan insanları kurtarmak için bölgeye giden ekiplerin üzerine de çığ düştü ve maalesef içlerinde jandarma, korucu ve itafiyecilerin de bulunduğu 26 kişi hayatını kaybetti. felakette hayatını kaybedenlerin mekanları cennet olsun, ülkemizin başı sağ olsun. yaralılara da yaradan acil şifalar versin.

daha elazığ depreminin yıkımını atlatamamışken yaşanan bu ikinci hadise hepten bizi yasa boğdu. hem elazığ için hem de van için ihmaller zinciri var diyerek hayatlarını kaybedenlerin aziz hatıralarına saygısızlık yapmak istemiyorum ama yaşanan bu olaylar karşısında da artık ne diyeceğimi bilemiyorum.

2020

keskin nisanci
dahil olmamıza sadece aşağı yukarı 3 saat kalan yıl.

bütün zengin sözlük ailesinin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum, umuyorum 2020'de ve sonraki tüm yıllarda hayat sizden yana durur, herkese mutlu ve huzurlu yıl ve yıllar diliyorum.

fatih'te 4 kardeşin intihar etmesi

keskin nisanci
istanbul'un fatih ilçesinde aynı evde yaşayan 4 kardeş siyanür içerek hayatlarına son vermişler. kardeşlerin uzun süredir maddi açıdan zor durumda olduklari ve en son da elektrik faturasını ödeyemedikleri için elektriklerinin kesildiği öğrenildi.

şimdi buraya buna sebep olanlarla ilgili binlerce küfür, hakaret yazabilirim ama ne değişecek giden dört kişi dönecek mi geri? ülkenin durumu harap ekonomi iflas etmiş, geçim sıkıntısı almış başını gidiyor ama bazı satılık kalemler yüzünden her şey güllük gülistanlık gibi gösteriliyor ama umudum artık halkın da neyin ne olduğunu görmesi ve bu kahpe devranın değişmesi.

yahudileri ve hristiyanları dost edinmeyin

keskin nisanci
öncelikle afişte kendini müslüman olarak görmeyenleri bağlayan bir durum yok, her insan istediği herkesle dost olabilir, müslümanlara gelecek olursak gayet doğru bir söz, tarihin hiçbir döneminde müslümanlar yahudilerden ve hıristiyanlardan dostluk görmemiş, bilakis sürekli müslümanlara saldırmışlardır. gelişen dünyada mecburen tüm milletlerle iletişim kurmak gerekiyor ama bu onlarla dost olmamızı gerektirmiyor. ayrıca bir müslüman olarak ben ümmetçilik anlayışını da pek benimsemiyorum, hele hele araplar gibi döneklerle dost olunmasına kesinlikle karşıyım.

fc st. pauli

keskin nisanci
almanya 2. liginde mücadele eden bir futbol kulübü.

bu beş para etmez insan müsveddeleriyle dolu kulübü neden sözlükte konuştuğumuza gelecek olursak, bu takımda forma giyen türk oyuncu enver cenk şahin barış pınarı harekat'na destek amaçlı bir paylaşım yapmış, fc st pauli kulübü enver cenk şahin'i spora siyaset karıştırıyor gerekçesiyle kadrodışı bıraktı, aynı kulüp taraftarları dün ligde oynadıkları maçta tribünlere kürdistan bayrağı denen paçavraları aşmışlar. bu ne şimdi hem oyuncuyu spora siyaset karıştırıyor diye cezalandiracaksiniz hem de dibine kadar spora siyaseti bulastiracaksiniz, en basit tabirle ikiyüzlülüktür ama zaten avrupanın büyük bölümünde bu düşünce hakim, utanmadan türkler, kürtleri öldürüyor diyorlar, bu bir savaş diyorlar, ateşkes filan diyorlar. ateşkesin ne olduğunu bilmediklerini sanmıyorum, dertleri olayı manipüle etmek, yoksa nerde görülmüş terörle mücadele için ateşkes tabirinin kullanıldığı.

ekrem imamoğlu'nu ikinci atatürk olarak görüyoruz

keskin nisanci
iyi bok yiyorsunuz demenin farz olduğu kişi ya da kişilere ait beyanat. memlekette erdoğan'ın kutsallaştırıldığı yetmedi şimdi de imamoğlu'nun ata'ya benzetilmesine başlandı. hiçbir konuda de geti tutturamiyoruz. ekrem imamoğlu chp adına önemli bir figür ve daha önce de belirttiğim gibi chp'nin lideri olma potansiyeline de sahip ama o kadar işte, kalkıp imamoğlu'nu mustafa kemal'e benzetmek aptalliktan başka bir şey değil.

recep tayyip erdoğan'ın bebek katilinin mektubuna sarılması

keskin nisanci
bebek katili apo avukatları aracılığıyla bir mektup yayınlamış ve kürtlerin ibb seçiminde tarafsız kalmalarını istemiş. bunu duyan tayyip mektubun her yerde okunması için talimat vermiş sanırım. yazıklar olsun bu ülkeye ki oy uğruna bebek katilinden medet umar hale gelenler yönetiyor ülkeyi. yaradan kimseyi makam için koltuk için şerefinden, haysiyetinden, onurundan, şahsiyetinden taviz vermeyi göze alacak hale düşürmesin.

futbolda hükumet etkisini yitirdi

keskin nisanci
hangi ülkede yaşıyorsunuz ya da siyaseti nasıl izliyorsunuz bir türlü anlamadım. galatasaray, istanbul'u kazanabilmek adına şampiyon yapıldı. başakşehir şampiyon olsaydı bu akp adına kötü bir imaj olurdu. yani tam tersine galatsaray'ın şampiyon yapılmasıyla futbolda hükümetin etkisinin arttığı alenen görüldü.

mansur yavaş

keskin nisanci
mansur yavaş'a sağ kesimden oy gelmeseydi seçimi kazanamazdı, bunu inkar etmek kimseye bir şey kazandırmaz ve de unutmadan ülkücü eşittir mhp'li diye bir denklem yok.

ve unutmadan o dinci faşist, öteki ülkücü faşist söylemleriyle kendi faşistliklerini gizlemeye çalışanları tebessüm ederek izliyorum, neticede yardıma muhtaç kimseler bunlar, dışlamamak lazım.

17 mayıs 2019 fenerbahçe beko anadolu efes maçı

keskin nisanci
öncelikle maçı iyi oynayıp kazanan anadolu efes'i tebrik ederim, şampiyon gibi oynadılar. takımım fenerbahçe beko'ya da kocaman bir tebrik, hem üst üste beşinci kez final four'da oynama başarısı gösterdiler hem de Euroleague normal sezonu ilk sırada tamamladılar.

anadolu efes'e final maçında başarılar diliyorum, umuyorum kupanın bir kez daha ülkemize gelmesini sağlarlar.

soykırım devam ediyor hala

keskin nisanci
yalanın, şerefsizliğin, ihanetin prim yaptığı bir dönemde hiç de şaşırılmayacak bir yazı. ermeni lobisinin uşakları sürekli faaller ama paralı köpekler soykırımı ispatlayın diyince bir anda ortadan kaybolmuyorlar.

ayrıca çocukları müslümanlığa davet edin kabul etmezlerse öldürebilirsiniz ayetini görmek istiyorum. tamam anladık islam'dan ve müslümanlardan nefret ediyorsunuz, bu durum zerre şeyimde değil de iftira atacaksanız orada duracaksınız.

fener ol

keskin nisanci
bazı kişiler bazı şeyleri anlamıyor mu yoksa anlamamış numarası mı yapıyor anlamadım. bu kampanya ali koç'a para toplamak için yapılmıyor, fenerbahçe'nin bu ayın sonuna kadar 65 milyon euro borç ödemesi gerekiyor. ali koç'un bu parayı kendisinin vermesi mümkün değil, uefa buna izin vermiyor. bu sadece fenerbahçe'ye has bir durum da değil ayrıca, avrupa'daki hiçbir kulübün sahibi ya da başkanı cebinden kulübe para veremiyor. birilerine laf atmadan önce neyin ne olduğuna bakmak gerekiyor.
0 /