barış pınarı harekatı

turuncu gemi
pek değerli kadın bir sosyoloğumuzun da dediği gibi george orwell yaşasaydı erdoğan'ı ayakta alkışlardı. 1984 romanının evrenindeki barış bakanlığını anımsattı bana bu herekat ismi.
zira artık insanın başta kendine sonra soyut somut, iyi kötü her şeye yabancılaştığı bu sistemde normal hal budur. zaten artık ohal'de de değiliz. hal normal haldir.

savaş-barıştır
özgürlük-köleliktir....
esdemirei
9 Ekim 2019 tarihinden beridir Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen operasyon. Pek askeri-siyasi muhabbetlere giren biri değilimdir. Ancak Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Barlas bu operasyon için kamu hizmetlerine yapılan zamlarla fonlandığı ifadelerini kullanmış. Açıkçası bu zamlarla çok aşırı gelişmiş girişimler gözükmesi gerekirken boşuna ABD'ye gidip gelmekten, siyasi tempoyu ayakta tutacak kafa tutmalarından ve kendi keyfi harcamalarından bu girişimleri göremiyoruz. Sonumuz hayırlı olsun demekten başka bir şey elimden gelmiyor.
hak yeme hell yeah
Atatürk'ün ordusunun, abd ve İsrail desteği ile devlet kurma hayali kuranları hallaç pamuğuna çevirdiği operasyon.

Akp'yi günahım kadar sevmem. Lakin yiğidi öldür hakkını yeme diye bir laf vardır ki kuzey suriye'de abd baskısını kırmak diplomatik açıdan bir zaferdir. Tekrar ediyorum, yiğidi öldür hakkını yeme.

Bir de bu operasyon akp'nin oy almak için yaptığı bir operasyon değildir. Tsk'nın Suriye iç savaşı başlamadan önce bile talep ettiği bir operasyondur. Askerliği Şırnak'ta yaptık hayırlısı ile. O sınırları gören adamlar daha iyi bilir.

Neyse bir de en komiği nedir biliyor musunuz? Anti emperyalist fikir üzerine kurulu olduğunu savunan bir güruhun şu an 'abd bizi sattı, yetiş ya us air force' diye ağlamasıdır. Hahah nasıl gidiyor abd silahları ile devrim gençler?

Avrupa'nın abd'nin tehditlerinden de zerre korkmayın. Sebep başka olsaydı sizi anlardım ama söz konusu ordumuz olunca türk ırkı her türlü çileyi çeker.

İsterlerse bombalasınlar, isterlerse ekonomimizi bitirsinler, isterlerse yine ekmek kuyruklarında sürünelim. Ne olursa olsun, ama ne olursa olsun size o terör devletini kurdurtmayacağız, amerikan destekli anti emperyalist kertenkeleler sizi...

miyesmikcih
barış pınarı tutmadı, bir dahaki harekat (pardon operasyon hatta savaş) yerine barış deresi koyalım olayın adını.
neler olduğunun farkında bile değil ahali. alnını secdeye koyandan söz ediyor biri, yahu biz müslümanlığı alanımızı secdeye getirmeyi onlardan öğrendik. bu durumda dua kime yarayacak?
savaşı operasyonu dahi sindiremedik, ne olduğunu idrak edemedik. 32 km içeri giriyoruz derken suriye ordusu kobani'ye girdi, yakında tüm bölgeyi tekrar egemenliği altına alacak.
3 ay içinde olan hadiselere bakınca insan yuh diyor.
istanbul, ankara, izmir yerel seçimlerinde hezimete uğrayan iktidar partisi terör ve teroristlerden medet umarak apo'nun mektubuna ve osman öcalan'ın televizyon programı olumlu sonuç vermeyince tüm hıncını kürtlerden çıkararak kan pınarı savaşına başvurdu.
pınar da kurudu. bir de ülke olarak aşağılanarak, çocuk gibi dalga geçilerek. bank asya ve eski dosyalar önüne gelince bıçakla kesilir gibi savaş kesildi. yoksul mehmetçik ve memolara yazık ettik. parası olmayanlar şehit oldu.