huzur

klm
Tüm olumsuzluklardan uzak durma hali.

yoga yapın yoga iç huzuru yakalamak istiyorsanız.
not: istanbul'da huzuru arayan insan varsa o düşünceden kurtulsun. Bu şehir girdap gülüm.
singur
İnsan hayatında zamanla yanlışlar birikiyor, yaptığı hatalar, kendisine yapılan yanlışlar, maddi iliskiler, kırdığı insanlar vs. Bazen oturup bunun muhasebesini yaparım kendime bunları kabul ettirir, içimde sızı olan şeyleri derinlemesine düşünür ve böyle olması gerekiyormuş hâlâ yapılacak bişey varsa da yapmaya çalışırım. O günün adı huzurdur.
olacak o kadar
devran ince ince değişirken üst kattaki daireler ışıl ışıl parlayıp En güzel şekilde dizayn edilip göz kamaştırırken binanın alt katında yaşayanlara tamahkar, biat, bidatlarla bezenmiş hayatlar önerildi. Memlekete kindar ve dindar olun denildi. Soyguncuların karıları çocuklarının psikolojisi bozulduğu için ekranlarda ağlarken, alkislamamiz gerektiği öğütlendi. Aileler gittikçe modernleşti. çekirdek olmayı degil çekirdek citlemeyi tercih eder oldu. Huzuru, insanlar şeyhlerinin elini öperek cennete gitmek olarak görür oldu ya da huzur artık sadece kafede yapılan dedikodulardi. Bu lakırdı ve misaller kısaca demek ister ki sözcüğün anlamı infial içerisinde.

-2016 yılında boşanan çiftlerin sayısı 126 bin 164'dü. 2017 yılında ise 136 bin 808 kişi boşanma kararı aldı.
-2016 yılında 520 genç, 2017 yılında bin 20 gencimiz uyuşturucu kullanımından hayatını kaybetti.
-Son 5 yılda 700 bin insanımız uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için tedavi gördü.
-2017 yılında erkekler tarafından 409 kadın öldürüldü, 387 çocuk cinsel istismara maruz kaldı, 332 kadına cinsel şiddet uygulandı.
-409 kadının yüzde 39'u kocası, erkek arkadaşı, ayrıldığı erkek ya da eski kocası tarafından öldürülürken yüzde 33'ü tespit edilemeyen kişiler tarafından, yüzde 24'ü ise babası, oğlu, üvey oğlu ya da bir akrabasınca infaz edildi.
-sadece 18 ilde kadın cinayeti işlenmedi.
-Bu yıl 387 çocuk istismara uğradı. Çocuklar kaldıkları yurtlarda, okullarında öğretmenleri, okul çalışanları tarafından, evlerinde istismar edildiler. İstismara uğrayan bu çocuklar intihara kalkıştı veya intihar ettiler.
-Sağlık Bakanlığı'nın 2017 yılının mart ayı verilerine göre Türkiye'de iki yılda toplam 77 milyon 202 bin kutu anti-depresan tüketildi. Yani her 10 kişiden biri anti-depresan kullanıyor.
-Türkiye'de anti-depresan kullanımı son 9 yılda yüzde 160 oranında artarak rekor düzeye ulaştı.
Yukarıda sayilanlara maruz kalmayanlar bence sanmiyordur ki biz huzurluyuz. Belirttiğim gibi sözcük anlamını çoktan yitirdi.