uzak mesafe ilişkisi

ihtiras limani
öpmelerin, sarılmaların, dokunmaların olmadığı, yerini yazıların, seslerin, fotoğrafların aldığı ilişki türü. eskiden insanlar tanışır daha sonra uzaklaşmak zorunda kalırlar ve ilişki devam ederdi. bu ilişki de buradan doğmuştu denebilir. oysa artık ilişkiler uzaklarda başlıyor, uzaklarda gelişiyor. uzaklardan öpüşülüyor, seviliyor, sevişiliyor.
blackandwhitememories
Hayatta bir kez denenmesi gereken ilişki türü.

Deneysel bir ilişkiymiş gibi kulağa geliyor ama bu olay bir kere başıma geldi ve hiç sevmedim. Öpsen öpemiyorsan, sarılmak sitesen sarılamıyorsun hadi bunları geçtin bir derdi olduğunda omuz olamıyorsun. Ne saçma bir iişkiymiş. Hayır nereden nasıl bulaştım onu da bilmiyorum ama itiraf edeyim bittiğinde çok rahatladım. En güzeli omuz omuza, yanak yanağa. Yanağı al al olan tombiş hanımlar eklesin.
klm
yaşamakta olduğum ilişki türü.

Evet çok zor hatta bazen neden böyle bir şeye kalkıştım diyor insan kendi kendine ama gönül bu akada bokada konuyor.

Not: şuan Ankaraya sevgilimi görmek için yollara düştüm.
kaptonur
Bulaşılmaması gereken ikişki türüdür. Sevgi sınır tanımaz adı altındaki safsatalara kesinlikle itibar etmeyiniz! Uzak mesafe ilişki yaşayacağınıza telefonunuzla ilişkiye girmeniz sizin için daha yeğ olur.
khemri
bir defa denediğim ilişki türü. öyle şehir falanda değil adam başka ülkede skype,facetime falan bir yere kadar olmuyor yani.
hastavilla
iki kişinin arasındaki mesafenin uzak olduğu ilişki türüdür. bir de mesafe olarak yakın olup birbirlerine uzak olanları vardır. ayrıca uzak ya da yakın genel olarak bir ilişkiye uzak olanlar da vardır. mevzudan haberi bile yoktur. belki işsizdir, belki meteliksizdir, belki tipsizdir, belki benimdir.
ontolojik sancilarimin merhemi
şehvetten uzak saf bir aşkla karşındakine bağlanmak. onun dış görünüşünden tamamen bağımsız sendeki aşk da güzel lakin yorucu. sürekli konuşmak yorucu. konuşmak, ilişkide ispat gibi sürekli ispat şart sanki. uzak ilişkinin kaderi bu. ne yapılırsa yapılsın göz göze gelmeden olmuyor ki. susmamak zorunda olmak bu tür ilişkiyi zorluyor. ya gerçi reelde de saygı ve dürüstlük, sevgi ile beraber basitçe yürümüyor. bu çok can sıkıcı. dürüstlük can yakacak şekilde saygısızca kullanılabiliyor. ya da tamamen saygısızca. tutku geliyor saygıyı bir kenara fırlatıyor falan filan. ne biliyim ilişki söz konusu olunca temelinde alışveriş yatan bir şey her haliyle karışık olmaya pek müsait. anlamak namümkün.
sultanahmet
gormeden sevemeyenler icin sorun olusturan iliskidir. tabiki insan sevdigini gormek ister ama goremiyor diye sevmekten vazgececekse zaten pek de muhim bir iliski icinde degildir. mesafeler sadece rakamlardan ibaret, nerde olursak olalim sevelim sevilelim.
ihtiras limani
Sorunların en zor çözüldüğü ilişki türü. Ufacık bir öpmeye sarılmaya, mimiğe bakan şeyler büyür de büyür. Taraflar hareket halinde olmak zorundadır, yerinde durağan şekilde her şeyin yolunda gitmesini bekleyen ilişkiyi zorlaştırır. Çünkü iletişim düzlemi sürekli farklılaşır.

En boktanı da ruh hallerinin ve yaşamın izafi bir şekilde iki yerde bambaşka akmasıdır. Ahengi sağlamak için kendini yansıtmak önemli.
monster degree
Zordur, sürdürmek için çok büyük fedakârlıklarda bulunmak gerekir.

Tüm ilişkilerini oldu olası uzak mesafeden yaşamış biri için bu fedakârlıklar ilişkilerin 'default'larıdır. Sonra biri çıkar; ona her istendiğinde el ele dolaşmanın, sarılarak film izlemenin, özlendiği an öpüp koklamanın nasıl bir lüks olduğunu öğretir. Bu saatten sonra bir uzak mesafe ilişkisi daha yaşasın bakalım yaşayabiliyorsa.
ontolojik sancilarimin merhemi
hayallerin gerçeklere egemen olmaya çalıştığı ilişki türüdür. hayal olmaksızın biçimsizdir. hayalleri dolduran bir gerçekliğin ve gerçekleri boş vermeyen bir hayalin ortak ürünü... güzeldir, hoştur, temizdir ve zordur.
ihtiras limani
shakespeare'in ünlü " beğendiğini bedenlere hayal ettiğiniz ruhları koyup adına aşk diyorsunuz" sözündeki hayal ettiğin ruhu bulunca ilişkiye çevirip devam etme olayı. en azından uzaktan, yazılı ve sesli iletişime dayalı olarak ilerleyenleri için.
lifelife
Aşırı zordur dener gibi oldum kesinlikle eğer 2 tarafta birbirlerini iyi tanımıyorsa veya akıl karıştıracak faktörler mevcutsa (yeni edinilen arkadaş gibi) hiç denemeyin derim. Üzülmeye değmez dostlar.
mars yolcusu
Gereksiz birçok cümlenin size eşlik edeceği bir ilişki türü.
Kapana sıkışmışlık hissi; söylemenin aslında o söylediğin şeyi gerçekleştirmek kadar güzel olmadığını fark etmenin dayanılmaz sancısı.
İyi gelen şeylerin bir adım daha öte de; "imkansız" "zamansız" gibi olgulara meyil ettiğini fark etmek, dokunmanın konuşmaktan daha iyi geldiği yeniden-defalarca insana anlatan, sinirlendiren, koparan, bir daha mı? -asla'lara insana sevk eden, bir uzak mesafe bağı.
kozmos
''sevgili'' olarak, uzak mesafeden başlamışsa, her halükarda bitecektir. arkadaş olarak başlayıp sevgili olunca uzak girmişse araya yine bitecektir, arkadaş olun, kardeş kardeş oturun oturduğunuz yerde. öğrenin, merakınızı kamçılayın sürekli. bilgiyi sevin, bilgiyi seveni sevin. bilgece sevin. diğer türlüsü çılgınlık. başkasını ve kendini üzmek neden hep çok çekici geliyor ki.. bu da ufaktan seks gibi saçma.
hak yeme hell yeah
Destanlar yazabileceğim bir ilişki türü. Ama yukarıda yazılanlar gibi 'kesin biter, bel bağlamayın' gibi şeylere bakıp üzülmemek lazım. Eğer hatun kişisi yurtdışında yaşıyorsa gayet yürütülebilir bir ilişki türü ahaha.

Eski ilişkimde sevgilim olacak hatun kişisi ile komşu illerde yaşıyorduk, ki birlikte olduğumuz zaman neredeyse, 1 yıldan biraz fazlaydı. Bir kere bile gerçeğe taşıyamamıştık. Hatta bu ilişki öyle bir ilişkiydi ki kız bana telefon numarasını vermemişti ahahah. Hâlâ düşünür gülerim. Telefon numarasını bilmediğim bir kadınla bir yıl boyu sevgili oldum.

Neyse efendim. Öyle veya böyle Türkiye'deki kadınlar bırakın uzaktan olanına yakından olan ilişkiye bile uygun değil. Her şeyden ötesi aileye karşı koşulsuz bir itaat var. Hatırlarım, hatunun yanına gitmek için çırpınırdım. Karşılığında ise hep bir şekilde ertlenirdim.


Gelgelelim bir gün bodrum sahillerinde gezerken rastladım şimdiki sevgilime. İki gün sonra ülkesine döndü. O ülkesindeyken başladı ilişkimiz. Bir hafta geçmedi yanıma geldi. Bir hafta geçmedi yanına gittim. İki ay sonunda ailelerimiz karşılıklı rakı içiyordu.

Demem o ki aşk biraz cesaret ve fedakarlık işi. Uzak mesafe ilişkisi ise biraz daha fazla cesaret ve fedakarlık işi. Ruhunda biraz özgürlük, biraz cesaret ve size karşı koşulsuz sevgi olan biriyle sonuna kadar yürür.