confessions

masal

1. nesil Yazar - Havayı kokluyor

  1. toplam entry 93
  2. takipçi 9
  3. puan 2736

gel ey seher

masal
gerçekten kimse iyi müzik dinlemiyor mu bu sözlükte?
polad bülbüloğlu'nun sesiyle mest etti eseri. şebnem ferahla düetlisi de var.

polad abi o nasıl ses öl de ölelim ya, teşekkürler beste için.

o gözler kimi her taraf qara
bu yollar seni aparır hara
yena bu seher güneş nur yera eyler
bir teze nağıl başlar dünya
oyan ey güneş oyan
al elvan boya yoxsa bu deniz uçar
bir zülmet geca deniz qaçar
gel ey seher... gel ey seher...
es deli külek bu günü apar
o öten ömrü yeniden qaytar

insan insan

masal
başlık açık mı kapalı mı anlayamıyorum. neyse ilk entryi gibi yazıcam.

fazıl say'ın bestelediği muhiddin abdal eseri. türkçeye bağışlanmış en güzel şeylerden. ikisini de minnetle..

insan insan dedikleri
insan nedir şimdi bildim
can can deyü söylerlerdi
ben can nedir şimdi bildim

kendisinde buldu bulan
bulmadı taşrada kalan
müminin kalbinde olan
iman nedir şimdi bildim

bir kılı kırk yardıkları
birin köprü kurdukları
erenler gösterdikleri
erkan nedir şimdi bildim

sıfat ile zat olmuşum
kadr ile berat olmuşum
hak ile vuslat olmuşum
mihman nedir şimdi bildim

muhyiddin der hak kadir
görünür herşeyde hazır
ayan nedir pinhan nedir
nişan nedir şimdi bildim
yalnız size harbiden aşk olsun çocuklar.

zengin sözlük

masal
bana hayatımın şokunu yaşatıyor.

mailimde gözüme çarptı demin. biri mutlu yıllar yazmış zengin sözlükten.. zengin sözlük mü? bir girip baktım baya yazmışım okumuşum oylamışım oylanmışım mesajlaşmışım ama hayatımın kayıp zamanı gibi, hiç hatırlamıyorum. baya severek de bulunmuşum burda şimdi okuyunca. ama ne oldu nasıl oldu neden gittim neden gelmedim hiç hatırlayamıyorum. kısmi bir hafıza kaybı. bir ara sizlere hasretle kucaklamışım bile, pardon da bu ne samimiyet. her şey yolunda gibi gözüküyor. selam ediyorum yine de. güzelliklerle..

wordpress

masal
kaliteli blogların en iyi adresi. yani öyle olduğunu düşündüğüm için bloggercılık dünyasına burdan giriş yapayım dedim. deli midir divane midir bela mıdır bilmiyorum ama ne kadar zor olabilir ki. seni yenicem olum.

masal

masal
öldü belki.

insan bir arayıp sorar, moderasyona telefonumu mailimi bırakmıştım bu tip durumlar için, dünya hali. bu şakaydı da, ölmedim işte. bilgisayarımı çalıştığım şehirde bırakıp tatile gittim ve evet tatilim 3 aydı sorry. telefondan oldum olası entry yazmayı sevmem, o yüzden işime, evime ve bilgisayarıma kavuştuğum bu günlerde buralara bir miktar daha tutunmaya çalışıcam. bunlardan banane dediğinizi duyar gibiyim, ya oku ya terk et çok basit, biz böyle gördük. hepinizi hasretle kucaklıyor, kim lan bu diyenlere de aşk olsun diyorum.

zengin itiraf

masal
Yüreğim daraldı.

3 yıl boyunca sarılarak uyuduğun adamı alakasız bir zamanda alakasız bir instagram stroysinde görmek. Nasıl ya. Bakışını bile biliyorsun yine fotoğraf çekilmekten huzursuz ama gülüyor. Pizza yiyor hamurundaki un hissinden kamaştığı için parmaklarını birbirine değdirmeden tutmuş. Yeşil tişört. En çok yeşil giymeyi sever ama bu tişörtü ilk kez görüyorum Yeni almış. Benden sonra alışveriş mi yapmış yani? Doğrudur. Bir an bile geri dönmeyi düşünmedim.o da düşünmedi biliyorum. İnanılmaz temiz bitti her şey, bıçakla keser gibi, bir günü bile kavgayla gürültüyle küslükle geçmemiş olan ilişki mantıklı olan bu deyip tek celsede bitti, 8 aydır bir ölüm sessizliği.

Sosyal medya kullanmayı sevmez peki nasıl bir tesadüf onu bana getirdi. Hala geri dönmeyi düşünmüyorum. Dönmem. Ama siz de merak etmediniz mi o tişörtü nerden almış, Antalya'da haftasonu nasıl geçmiş? Eve varmış mı? Ne bileyim sözlük kim olsa merak etmez miydi. Neyse.

öğretmenlerin 4 yılda bir sınav olması

masal
Öğretmenlerin 4 yılda bir sınav olması ya da öğretmenlerin 4 yılda bir sınav olacak olması şekilde düzenlenmesi gereken başlık. Kurban olayım haber sitesi başlığı gibi değil sözlük başlığı gibi aktarın haberleri.

Öğretmenlerin performans değerlendirme sistemine girmesidir. Hakkıyla adaletiyle yapılırsa eski öğretmenleri huzursuz ve mutsuz edecekken Yeni öğretmenlere koymayacaktır. 4 yazılı 2 sözlü sınavla asil öğretmenliğe hak kazanan bir jenerasyondan bahsediyoruz. Sınav yapmazsanız sınavsızlıktan ölürüz biz valla o kadar iyi düşünmüşsünüz ki. Aşırı mantıksız bir sistem değil, word kullanmayı bilmeyen akıllı tahta açmaktan dahi bir haber öğretmen gördüm ben. Var olan Sistem mesleki gelişimi durdurmuş. Olayları içerden gördüğümden beri en çok karşı çıktığım şey bu tek düzelik, farklı ve fazladan bir iş yapma korkusu, 15 yıldır oturttuğumuz sistemle ders anlatıp gidelim bize kimse bulaşmasın arzusu. Sadece, adam kayırmacılığın kazanmayacağını, sırf kendisiyle aynı görüşte değil diye ayağını kaydırmaya çalıştıkları insanları temizlemenin kolaylaşmayacağını umduğum bir sistem olsun. Tabi böyle bir şey mümkünse.

harry potter at the sorcerer's stone

masal
Serinin ilk filmi. Yayın evi tarafından daha sonra değiştirilmiş olan İlk ismi harry potter at the philosopher's stone idi bu yüzden harry potter ve felsefe taşı olarak biliriz. Serinin ilk filmi olduğu için ilk izlediğimizde oha bundan iyisi olamaz demiştik ama 8 filmin sonunda vasat kaldı benim sıralamamda. Yine de ilk göz ağrısı.

harry potter

masal
Ara ara açıp baştan sona bitirmenin inanılmaz keyifli olduğu seri. Kimileri için bir Tutku. Yılın belli dönemlerinde harry potter'ım gelir, bu akşam da harry potter at the sorcerer's stone (harry potter philosopher's stone ) ile seriye keyifli bir giriş yaptık. İlk günkü heyecanla.

09.45 ösym kuralı

masal
Bir kuraldır. Aslında burda isyan edilen sınavın saatinin erkenliği değil, henüz sınav başlamamış olmasına rağmen kapıya gelenin içeri alınmaması. Henüz uçak kalkmamışken kapı kapandıysa uçağa alınmamak gibi. Geç kalkmak çok kötü bir şey bir sürü aksilik olabilir insanlık hali bunu anlıyorum ama bu da bir kural yani. Ne bileyim sınava kimlik getirmek gibi sınavın gününün bilmem kaç haziran olması gibi. Hangi birine taviz verebiliriz ki hangisinden başlayalım. Herhangi bir ÖSYM sınavında gözetmen salon başkanı ya da bina sorumlusu olmuşsanız bu içeri alma almama muhabettinin ordaki insanların elinde olmadığını bilirsiniz. Görevlilerin Yapacağı her şey dakika dakika ellerindeki kılavuzda yazılı. Hadi giriş 10.00da olsa yine geç kalan olacak,sınav başladıktan 15 dakika sonra da alıyoruz deseler yine olacak. Ben bu son zamanlardaki geç kalan öğrenciler ajitasyonunu pek içime sindiremiyorum açıkcası. Tekrar söylüyorum çok kötü bir durum Allah kimsenin başına vermesin ama her yerin her şeyin bir kuralı var. Yapacak da bir şey Yok.

aybüke yalçın

masal

zenginsozluk.com/foto9 haziran 2017'de Batman kozlak'ta hain teröristlerin silahlı saldırısında hayatını kaybetmiş olan öğretmen arkadaşım. Kendisini tanımıyorum ama aynı gün atanmışız. Böyle haberlere içimiz hep yanar ama ben iki kere yandım. O heyecanı o arzuyu o kadar iyi tanıyorum ki. Aybüke'den ahmet'e Mehmet'e fethi'ye öğretmenden polise doktora yitip giden canların alçak katillerine lanet olsun. Bu şerefsizliğin bu nankörlüğün, teröristin, sempatizanının, bu kavgadan nemalananın, ufacık da olsun bu pisliklere hak verenin hepsinin Allah belasını versin. Tükendik bittik kahrolun gidin artık.

eski avluda

masal
Bir Birhan keskin şiiri.

Bir çiçek açtığında
Bir eski avluda
Diyor ki;
Çalıda sarı bir çiğdemim ben
Ve senin çok eski cümlen.

Sen otursan, gitmemiş ki! olsan
Ben sana bir eski Endülüs avlusu
İstersen serin bir Portofino getirsem
Ya da Yedigöllerin yedisini birden.

Bir çiçek açtığında
Bir eski avluda
Diyor ki;

Her şey çok eksik ve neredeyse yok gibiyken
Buldum buluşturdum kendime geldim
Tek eksik sensin! İncecik, çilli bir dille
sen de gelsen.

Ben sana kırmızı kiremitli bir çatı
Begonviller ve bir mavi kapı
Ve illa amansız bir avlu getirsem.

Dünya soğur, akşam serinlerken,
Benim sensiz sevinecek bir şeyim yok.
Kılı kırk yardım, altını üstüne getirdim,
Ve işte en gümüş cümlem:

İçimi açtım sana.
İçini açmak için.

istanbul

masal
Her yol ona çıkıyor. İstanbul'da doğdum büyüdüm, ailem hala orda yaşıyor ama asla İstanbul insanı olmadım. Var gücüyle istanbuldan kaçan taraf oldum hep. Kendi özgür iradesiyle bu şehirde yaşayanlara akıl, başka seçeneği olmadığı için bu şehirde kalanlara sabır diliyorum. Umarım ölmeden bu yazı da atlarız seninle Aziz istanbul.
0 /