zengin sözlük

icgqhs
Bilgi En büyük Zenginliktir sloganı ile yola çıkıp, bünyesindeki yazarlara değer veren ve onların istekleri doğrultusunda şekil alan ve alacak olan sözlüktür.zira sözlüğü sözlük yapanın, yazarlar olduğunu benimseyen bir anlayışı asla unutmayacaktır.
parody
sözlükler; gündemi, dünyayı, insan yaşamına dair birçok konuyu ele alan mecralardır. sözlük kültürü bir bireyin bakış açısına, dünya görüşüne ve ilgi alanlarına önemli ölçüde katkıda bulunur. zengin sözlüğün de her alanda bizlere ciddi düzeyde katkıda bulunacağından hiç kuşkumuz yok. hoşgeldi iyi ki geldi.
berlinetta
Bugün üye olduğum sözlük. Umarım zamanla çok daha büyük ve kaliteli bir yer haline gelir. Bunları yapmak bizim gibi insanların elinde olan bir durum. Burasının bozulması dileğiyle.

Güzel yazmalar. Hayırlı olsun.
pestenkerani
Dün varlığından haberdar olduğum, gün içinde üye olduğum an ile yazmaya başladığım sözlük. Yolu açık, bahtı güzel, hazinesi Süleyman peygamber gibi zengin olsun. Bilgi sermayesi gibisi yoktur. Ne demiş ibn-i Sina: bir şişe mürekkep bir kese altından değerlidir. Hayırlı olsun, muradı güzel olsun.
kaptonur
Yeni üyesi olduğum sözlüktür. Hiç yabancılık çekmeyeceğim instelanın klonu oluşundan belli olsa da umarım moderator konusunda instelanın aynısı değildir!
neptune
başka bir interaktif sözlükte tanıdığım, çok değerli bir dostun nazik daveti ile bugün dahil olduğum sözlük. aynı platformdan, yine çok değerli bazı yazar arkadaşları görmem ile yabancılık hissiyatını hiç yaşamadığımı da ayrıca belirtmek isterim.

zenginliği daim olsun...
monster degree
Sözlük yazarlığı tecrübesi olmayanların da en az olanlar kadar iyi yazdığını gözlemlediğim sözlük. Yazım hatası da yapmıyorlar iki gözümün çiçekleri.

Yazar kadrosunun bir parçası olmaktan mutluyum.
adreanna
Gittikçe ısındığım, şu ana kadar rahatsız edici hiçbir başlık ve yazar ile karşılaşmadığım, varlığının daim ve güçlü olmasını istediğim sözlük.
Saçma nesil muhabbetlerinden, trollükten uzak; bilgi ve paylaşım esaslı bir sözlük olması dileği ile.

Küçük bir not:yazar ve entry kaygısı gütmeyin. Sırf entry sayısı çok olacak diye her türden insanı aşağılamaya yönelik içerikler, amacı tamamen sapkınlık olan ve tacizde bulunan yazarlarla karşılaşmak son isteğim. Diğer sözlükler gibi hayal kırıklığı ile veda etmek istemem buraya.
ropte
sözlükler alemine geri dönen efsane.

yıl 2010. üniversite son sınıftayım. bir gün o dönemler liseli olan bir bebeto facebook'tan yazıp: "abi bi sözlük var. yeni açıldı. gel sen de yaz." diye davet etti. icabet edip yazmaya başladım ve sözlük camiasına adım attım. senesine dolmadan kapanmıştı. ama hala daha görüştüğüm çok güzel insanlar tanımıştım. sonra başka sözlükler ve başka güzel insanlar.

şimdi taa 7 yıl sonra yeniden açılan bu güzel sözlük beni mazide güzel bir yolculuğa itti. güzel bir nostalji yaşattı. sözlükler alemindeki yeri kalıcı olsun.
keskin nisanci
bilgi en büyük zenginliktir mottosuyla yola çıktığımız ve yazar arkadaşların desteğiyle bilgi yuvası haline getireceğimize inandığımız sözlüğümüz. umuyorum her daim burada yazmaktan keyif alan insanlarla birlikte olur ve öğrenmenin yaşı yoktur sözüne uyarak her gün yeni bir şeyler öğrenmeye devam ederiz.
trolicela
İyi ki var, hep olsun...
aklımıza gelen her şeyi yazıyoruz ne güzel...

teeee sözlükler öncesinden yani baya eskiden öyle miydi, aha da buraya yazıyorum diye önce parmağımızı yalayıp, sonra duvara sürüp iz bırakıp, sağa sola yazardık ve silinirdi...
mislilac
yeni yazarı olduğum, ilk izlenimlerin olumlu olduğu sözlük. Bir yabancılık var tabi ister istemez ama alışacağız gibi dur bakalım.
mislilac
Uzun ömürlü olmasını dilediğim platform. Başlıkların erkekler üzerinden açılması acayip keyiflendirdi beni. Yemek yapmayan kadın yerine yemek yapan erkek var mesela başlıklarda. Ekşi sözlük'ten gelince bir ferahlıyorsun.
ontolojik sancilarimin merhemi
Bünyesinde bulunan yazarların ( benim dışında ) birbirini tanıdığı sözlük. Bir iddia olsa da içi boş değil. Dikkatimi çeken bir kaç profile tıklayınca takip sayısından anlamak mümkün oldu. Genelinin takipçi sayısı 20-25 arasında. Demem o ki ; ben tek siz hepiniz.
0 /