köpek

mechul amca
öyle bir hayvan düşünün ki;
doğuştan insanlara karşı karşılıksız sevgi ile yaratılan,
ona övgüler söylediğinizde anlayıp sevinen,
kızdığınızda hatasını anlayıp özür dilercesine telafi etmeye çalışan,
ilgilenmediğinizde veya çok istediği bir şeyi yapmadığınızda küsen ama gönlünü alması çok ama çok kolay olan (ismini söyleyip gülümsemek bile yetebiliyor).

ihanet etmeyeceğine canı gönülden inandığım insan dostu bir hayvan.

yeri gelmişken buradan köpek severlere / köpek sever olduğunu düşünenlere bir şey söylemek istiyorum..

lütfen bakamayacağınız, bir süre sonra bakmak istemeyeceğiniz veyahut yaşlandı diye bakmayacağınız köpekleri sahiplenmeyin, satın almayın.
halihazırda bakmakta olduğunuz köpeğin yavrularına siz bakmayacaksanız üretmeyin. köpeğim bir kerecik olsun anne, babalık duygusunu yaşasın diye düşünüyorsanız bu yanlış. çünkü anneleri yavrular büyüdükten sonra tanımaz bile. babaları ise yavrularını hiç bilmezler..

bakamazsam sokakta kalacak değil ya! barınaklara veririm düşünceside çok yanlış. zira barınaklar sandığınız gibi bir yer değil. ve büyük olasılıkla köpeğiniz barınakta kısa süre içerisinde bir sahip bulamaz ve sonu ölüm olur.
her neyse anlatmak istediğimi anlattım sanıyorum ve bu girinin cevabına bir barınak yöneticisi tarafından yazılmış yazıyı ekleyeceğim.. okumak isteyen okuyabilir.

monster degree
Bu kutsal sözcüğü o mikroskobik beyinlerince küfür olarak kullanan birilerine denk geldiğimde bütün küfürlerini tüm deliklerine tıkıyorum. Şimdiye kadar hiçbir tıkayışımdan da pişman olmadım. Her kim olursa olsun.
diko
Bir zamanlar erkan petekkaya'in başrolünde oynadığı dizi. Yanılmıyorsam atv' de oynardi. Kisa sürdü diye hatırlıyorum. Güzel bir diziydi. Neden tutulmadı ki acep.
turuncu gemi
biz de bir maymun türü olan insanlar olarak evrimi üzerinde direk hükmettiğimiz muhteşem varlık türleridir. belki de doğada yaptığımız bir kaç iyi şeyden biridir bu durum.

bundan on bin sene önce artıklarımızla beslenmek için peşimize takılan kurt, çakal ve tilki hayvanları bizim artıklarımızdan beslenip avlanma yeteneklerini kaybetmişlerdir. zamanla aramızda ortak iş birliği sonucu da günümüzde çeşit çeşit köpek türüne evrimleşmişlerdir.
40haraminin41incisi
0 numara minyatür boy ırk ve sağlık garantili maltese yavrularımız standart maltese yavruları ile karıştırmayınız. zamanı gelmiş aşı ve parazit tedavileri yapılmış olup, pet pasaport ve karneleri eksiksizdir. yavrularımızın tamamı karantina süreçlerini tamamlamış olup, viral hastalıklara karşı garantimiz altındadır.testleri yapilmis olup, veteriner gozetimin de yine teslim alinirken dilediginiz taktirde testlerini yaptirabilirsiniz.yavrularimiz veteriner gozetiminde verilmektedir. dişi erkek mevcut olup, havalimanı olan tüm illere thy canlı hayvan taşımacılığı uçak kargo ile gönderim sağlamaktayız. referanslarımız ve yavrularımız hakkında detaylı bilgi icin instagram ve web adresimizi aratip ulasabilirsiniz.
https://www.kopekdunyasi.com/sehir/istanbul