sunay akın

keskin nisanci
12 Eylül 1962 tarihinde Trabzon'da doğdu. Lise öğrenimini İstanbul Koşuyolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Fizik Coğrafya Bölümü'nden mezun oldu.

İlk şiirleri 1984 yılında dergilerde yayınlanmaya başladı. Arkadaşlarıyla birlikte 1989'da Yeni Yaprak şiir dergisini ardından 1990 yılında da Olmaz adlı şiir dergisini çıkardı.

1987 yılında Halil Kocagöz Şiir Ödülü'nü Noktalı Virgül adlı dosyasıyla aldı. 1990 yılında ise Orhon Murat Arıburnu Şiir Ödülü'nü Makiler şiiri ile kazandı.

Buluşlara dayanan, genellikle kısa şiirlerinde, Orhan Veli şiirindeki bir özelliğin günümüzde sürdürümcüsüdür. Bu tür şiire pek de özgü olmayan, yumuşak, lirik bir ses tonu vardır. Şiirlerinde özellikle ince yergi ögelerini kullanmadaki rahatlığı ile dikkat çeker. Cemal Süreyya'nın etkisinde sürdürdüğü şiirlerde, dil oyunlarına dayalı yoğun bir alaycılık ve şaşırtma; çocuklar ve hüzünle birlikte şairin ilgi ve duyarlılığını göstermektedir.

23 Nisan 2005 tarihinde 11 yıldır dünyanın dört bir yanından topladığı oyuncaklarla, hayali olan İstanbul Oyuncak Müzesi'ni Göztepe, İstanbul'da tarihi dört katlı bir konakta açtı.
bonnie
anlatır anlatır anlatır veya yazar yazar. bahsettiği kim acaba diye derin bir merak uyandırır kişide. ve sonunu öyle bir bağlar ki vay anasına dedirttirir insana. öyle bir şair, yazar, hatta bir çocuk.
"Dürüst olalım beyler
İlk adım sizden
Sökün savaş gemilerinden
Can simitlerini"
pasaj
Dünyanın çeşitli yerlerinden topladığı, satın aldığı oyuncakları oyuncak müzesinde sergileyen oyuncak tutkunu. Aynı zamanda yazar, iyi bir hikâye anlatıcısı.
kadin kismisi cok yazmaz
Şair. Yazar. Gazeteci. Tiyatro oyuncusu. Ve daha pek çok gelişmiş yeteneği olan bir er kişi.

Fakat hakkında ben de olan bilgilerin içinde en çok şu hoşuma gidiyor;

Bi arkadaşım onu çok uzun bir süre suna yakın isminde bir kadın sandı.
Gerçeği söylemedik kendisine çünkü bu denli hoş ve masum bir yanılgıyı bünyesinde bir tek o günaha girmeden taşıyabilirdi.

Sonra öğrendi tâbi...