kilo vermek

monster degree
zamanında 20 kilo vermiş eski bir spor eğitmeni olarak söylüyorum ki zor değil. peki kime göre zor değil? içinde azıcık irade ve azim kırıntısı olana, kilo vermeyi gerçekten tüm kalbiyle isteyene. peki asıl zor olan ne? hedeflenen kiloya inildikten sonra o kiloyu koruyabilmek. peki bunu nasıl sağlayacağız? kilo verme yöntemimizi seçerken hayatımıza entegre edebileceğimiz yöntemleri tercih ederek, kilo verme sürecini sonlu bir süreç olarak görmeyerek ve her şeyden önce gerçekçi olarak.

20 kiloyu kendilerini parçalayarak 2 ayda verenler de var. vücutlarının dengelerinin ağzına sıçıyorlar. ben 13 ayda vermiştim. sonrasında dönemsel olarak 3-5 kilo inip çıkmalarım elbette oldu, ama şu an 20 kiloyu olduğu gibi geri almam için aylarca çikolatayla falan beslenmem gerekir herhalde. vücudu adım adım yeni haline alıştırmadan, ona bu fırsatı tanımadan uzun vadede başarıya ulaşmak zor.

size "şundan şu kadar yiyin, bunu asla yemeyin." gibi spesifik tavsiyelerde bulunmayacağım. nelerin zararlı olduğunun yeterince farkında olduğumuz bir çağda yaşıyoruz, her şeyin bilincindeyiz de sadece işimize gelmiyor. özetle diyetle 'sağlıklı beslenme'yi birbirine karıştırmayın yeter.
john overmars
Dağılan evi toplamak gibi.dağıtması kolay da toparlayana kadar ananız ağlıyor.4 5 kilo bir şey değil de 20 25 kilo alınca toparlaması zor oluyor.uzun bir süre boyunca karbonhidratsız yağsız sebze ve spor dolu günler.bu neyi öğretiyor peki bize.bir gün zengin gibi yediysen ertesi gün fakir gibi yiyeceksin.iştahı bol biri olmak zor şeyler.
fag
Kilo vermek.. Henüz (27kg) 10 yaşındayken tanıştığım, yaşıtlarımın sıcak sütünü içip uyuduğu dönemde; şampiyonluk hayalleriyle dolu geceleri aclıktan sabahlattıran lanet bir eylem.. 5 yıldızlı otellerde açık büfe yemeklerde tüm kafile kebaplar,pideler,pastalar yerken senin bir şeyler başarmak uğruna karşılarında elma yemen yahut lüks bir lokantada arkadaşların İskender yerken senin ekmeksiz az çorba içmen (az çorbayı tam porsiyona çıkarmak için masadaki limon suyunu baharatları içine boşalttığımı bilirim..) 21 yaşına kadar devam etti.. Artık bütünleştim bu şeyle. öyle ki benim için bir yaşama biçimi oldu.Maçımın olmadığı ve kilo vermemi gerektirecek bir rahatsızlığım bulunmadığı halde artık kilo alamıyorum. Kilo vermeyin ajlık çok kötü bişi...
diko
aşağı yukarı 1 aydır uğraştığım eylem. 124 kilodan 115 kiloya karbonhidrati meşrubati ve alkolu kesince inildigini gördük maaile. bol bol su içerek ve az yiyerek gayet kolayca yapılabiliyor. tek sıkıntım spor yapmamak. onu da yaparsam 1 ayda 105 kiloya inmem hayal değil.
diko
usteki entriyi yazdıktan sonra gecen zamanda 110 kiloya düştüm. bol bol su içmek gerek ve akşam 7 den sonra sadece yoğurt salatalık ya da biraz meyve ile gecistirin. protein ağırlıklı beslenin beslenme alışkanlığınizin dışına çıkmayın. dirayet önemli. kararlılık şart.
neyse sözlüğü günlük gibi de kullandık yya kusurumuza da bakmazsiniz artık.