hak yeme hell yeah

can you see
onunla korku ve gerilim hikayeleri kapıştırdığımız doğrudur. sözlüğe girince hayalet olarak tek o vardı. eh ben de geldim artık iki hayalet olarak gelenleri karşılamaya hazırız. kendimizden başka korkacak kimse yok değil mi?
tanım: yazılarını severek takip ettiğim yazar kişisi.
keskin nisanci
selamünaleyküm diyerek iade-i ziyarette bulunacağım yazar. öncelikle şunu belirteyim ben kimseye kişisel olarak karşı değilim, herkesi yazılarının özelinde eleştiriyorum.

gelelim meseleye bir kez daha altını çiziyorum, ülkelere göre değişen islam dini yok, tekrar ediyorum: islam dini bir tanedir, peygamberi bir tanedir ve kitabı bir tanedir. ülkeler göre değişiyor denilen şey din değil kültürdür. şunu unutmamak gerekir ki şeriat kurallarına göre yönetilen devletlerle diğer devletler arasında elbette ki kuralların işleyişinde farklılık olacaktır ama bunun sebebi dinin farklı olması değil yöneyim şeklinin farklı olmasıdır. herkes amerika'nın oyununa düşüyor. amerika, türkiye için ılımlı islam ülkesi diye bir saçmalık öne sürdü, herkes de buna inandı. aslında bariz şekilde belli olan ortadoğulu ülkeler ile diğer ülkeler arasında yaşayış fark var ama tekrar tekrar söylüyorum, bunun sebebi din değil, kültürdür.
rene
Sözlüğe ne zaman girip nickini görsem yüksek sesle bağırarak söylemek geçiyor içimden. Geçmişten kalma bir alışkanlık mı bilmiyorum ama nickinin böyle bir etkisi var bilsin isterim.
mızrabımda ızdırap
Nickinde "Hell yeah" sözüyle inceden dokunarak hak yeme konusunda mesajlar veren yeni bir yazar. Acaba diyorum bu ifade halk arasında kullanılan manada mı yoksa müzik grubuna işaret mi? 200. entry'mle buna kafa yordum, Allah affetsin. (he he)

-hoş geldin...