24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

sos
iyi parti kitlesini daha da artırmadan ve dolar 10 tl olmadan önce apar topar korkuyla ve acizlikle karar verilmiş seçimdir.

28 haziran'dan önce seçime giremeyen iyi parti'ye 24 haziran ile engel koyulmaya çalışılmıştır. meral akşener imza toplayıp seçime gireceğini söyledi.
hunyadi
oy vermek için evden çıkmadan önce bozkurtlu gök bayrağımı pencereme asacağım ve mührü bu ülkeyi ayrıştıranların, ekonomiyi batıranların, bu toprakların insanlarını hor gören zihniyetin yıkılması için vuracağım.

gerçekçi taraftan bakarsak, bu erken seçim bir erken seçim daha doğurabilir. yazın ortalık çok karışacak. sonumuz iyi olsun.

ekleme: iyi parti rahatlıkla seçime girebiliyor olsa da meral akşener hanımefendi en başından beri milletvekili adayı olarak cumhurbaşkanı adayı olmayacağını söylüyordu. yani imza toplama olayı zaten olacaktı. ama bu kadar kısa sürede erken seçim olacağını sanırım kimse tahmin edemedi. yine de 100.000 imzayı rahatlıkla toplar.
sipraleks
umudum olmasa da gidip oy kullanacağım seçimdir. oy oranlarının, o gün yaşanacak gelişmelerin, televizyon yayınlarında söyleneceklerin bile belli olduğunu düşünüyorum. seçim güvenliği olayı referandumda sessiz kalınması ile zaten artık çöpe gitti. bu saatten sonra istersen sandıklara sarıl, yine de o ekranda oranlar değişmez.
yek
Fox Tv Ankara muhabiri olan hanımefendinin tabiriyle "hızlandırılmış seçim" ibaresini kullanmak daha doğru olacaktır. "Uzun kaybedeceği seçime girmez" diye düşünenler olabilir, enseyi karartmayın. Oyunuzu kullanın, sandığınıza sahip çıkın ve kararsızları sandığa yönlendirmeye bakın arkadaşlar.
sos
adil olmadı ama inşallah güvenli bir seçim olur. keşke sandık sayısı daha az olabilse. böylece rahatça her sandığa her partiden temsilci gidebilirdi.
singur
Akp cephesinde henüz bir hazırlık görünmüyor. Yani bi gariplik yok mu sizcede?
Üstüne üstlük Erdoğan ın millet isterse bırakabilirim mesajı vermesi falan bugüne kadar ki; kaybetmeyi asla düşünmeyen Erdoğan algısının dışında sanki.
Ya kesin kazanacağı yönünde bir şeyler olacak veya rakipleri için bir şeyler düşünüyor ama asıl aklıma gelen şey, seçim olmayacağı yönünde.
Belki de normal bir seçim olur millet kime yetki verirse o devam eder ki demokrasi bunu gerektirir. Ülke Türkiye, mevzu da seçim olunca insan düşünmeden edemiyor. Ülke için millet için hayırlısı.
azrailin regl donemi
ülkenin iyi ya da kötü olan son virajı alacağı seçimdir. 2 adet pusula kullanılacak iyi güzel de evet-hayır nedir lan?

suç sayılır diye tırsıp basımında çalıştığımı alenen söyleyemedim ama sorun olacağını artık sanmıyorum..cumhurbaşkanı ve milletvekili pusulaları haricinde evet-hayır pusulası da basıldı lan sözlük. ysk görevlilerinden birini tutup sordum bunlar ne alaka diye. "onlar aslında pek işe yaramayacak. her ihtimale karşı basılıyor, depoya atıp saklanacak öylece" dedi ya la.

olum para fazla mı geldi lan devlete? ulan 2014 seçiminde de basılmıştı kullanılmamasına rağmen.

o değil de güney afrikada yaşayan türkiye vatandaşının da beynine sıçayım. ne işiniz var ulan orada? yurtdışı pusulalarını paketlerken etiketlerin üstünde en olmadık ülkelerin isimleri yazıyordu la. iyi ki fildişine denk gelmedim.
icgqhs
Oyların ciddi bölüneceği seçimdir.
Milliyetçi harwket partisi - iyi parti - adalet ve kalkınma partisi seçmeni ortak paydalara sahip.
Zaten eriyen mhp'nin oyları bu kez bir daha eriyip iyi pariye gidecektir.
Akp ile mhp ittifak yapması sonucu mhp seçmeni çaresiz gibi bırakıldı.
Meral akşener mhp'nin başına geçseydi ciddi bir başarı elde etmesi içten bile değildi fakat olmadı, izin vermediler.
Nasip.
codeboss
cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin aynı anda yapılacağı seçim. inşallah bu sefer cumhurbaşkanımız değişecek, ilk turda mevcut cumhurbaşkanımız seçilemezse eğer ikinci tura kalması halinde muharrem ince' nin seçileceğini umuyorum.
codeboss
Evine seçmen kağıdı gelmeyen adam, yanıma geldi hangi sandıkta oy kullanacak bana sordu, internetten baktık kaydı yok.

Ben: hangi mahallede oturuyorsun amca,
Amca: aha şorada.
Ben: şora nere amca ben ne biliyim, mahalle muhtarını bul.
Amca: bilmiyorum, ben hangi mahallede oturuyorum.

sen oy kullanma amca, senin hiçbişeye faydan olmaz bu cahillikle.
sos
seçimin güvenliğinden taa referandumdan bu yana şüpheliyim. inşallah hilesiz ve ülke için hayırlı bir seçim olur. diyecek pek bir şeyim yok.
sos
twitter'da gördüğüm her şaibeli olayda mühür rte ve akp'ye basılıyor. daha şaibeli olup da mührün başka partiye basıldığını görmedim. akp milletvekili suruç'ta kendi çapında darbe yapıyor. şu ana kadar yaşanan tüm olayların sorumluları akp'liler.
bir istanbul trajedisi
gergin bekleyiş sürüyor. umarım hayırlara vesile olur. o değil de sonuç ne olursa olsun biz bize kalacağımızı unutmayız inşallah. küfürle, hakaretle, küçümsemeyle bir yere varamayacağımız ortada.
sos
sandıkların %18'i açılmış. şu anki sonuca göre; rte %59 ince %26 akşener %7 diye geçiyor. umarım bu şekilde devam etmez. umarım mevcut sandık akp bölgeleridir.
codeboss
At fava bekle:
Hdp :11
Chp:22
İyi parti:12
Mhp:12
Akp:43

Rte:43
İnce:34

Cumhur ittifakı : 280
Muhalefet : 320 vekil

Edit: vekil sayıları eklemesi.

Büdüt:olmadı a.q

0 /