kemal kılıçdaroğlu

humane sadist
Adalet icin hak icin hukuk icin universiteler icin cocuklarimiz icin torunlarimiz icin temiz bir yasam icin bizim icin gunlerce sicak yorgunluk demeden yurumus adam gibi adam.
keskin nisanci
artık bir iddiasını nihayete erdirsin. sürekli ortaya bir şeyler atıyor ama sonunu getiremiyor. tayyip erdoğan çıkıp iki laf söylüyor mevzu kapanıyor. bu sefer de olmasın böyle bir şey.
sipraleks
battal ilgezdi'nin arkasında durarak yanlış yapan kişi. yerel yönetimler çok kötü yönetiliyor. yerel yönetim seçimlerinde akşener iyi adaylarla önemli oy kotarabilir. bir de belediyelerinde birçok işçi ya grevde ya da greve çıkarsa sürülme tehdidi içerisinde ancak o özel firmalarda grev yapan insanları ziyaret ederek destek veriyor. samimi ol amca da önce kendi önünü temizle. kemalist olmama rağmen halk partisinden adım adım soğutuyor kendisi.
rebirth
Vasifsiz bir siyasi kisilik.
Durust olmak, efendi olmak bir siyasetcinin isi olamaz bu carpik ulkede.
Bu toplumun %90'i biat eder secimlerde ki buna ben de dahilim. "Oy verecek baska parti yok" dedikten sonra hepimiz tipis tipis sandalye kazandirdik bu vasifsiza.
Yilmaz vural'i real madrid basina koyduk ve "sen dogrusun" dedik.
Her liderin anildigi sozler vardir.
nadani terketmedin yarani arzularsin. - rte
Kirk yapar. - devlet bahceli
Boyle bir sey olabilir mi? - kk
Ne desem gg.
kozmos
gene sözlükte birilerinin üç maymunu oynamasına sebep olan açıklamalar yapmış kişi.

lan ne gülüyorum var ya şu ısrarla kendi topuğuna sıkanlara. aynen kardeşim ben sen o tek biz hepimiz sen yalnız falan ajxjshzh...

he gılışdaroğlu he sesekayı batırdıajxhsjsjsjsjsj....
siz hepiniz ben tek
Çok sevdiğimiz abimizdir.
O olmasa halimiz nice olurdu. Ömrünün sonuna kadar chp'nin başında durmalı diye düşünüyorum. :) :) Allah sağlık sıhhat versin. Başımızdan eksik etmesin. Amin :)
iyiler iyidir
ne diyor aynştayn?
aynı eylemleri yapıp da farklı sonuçları beklemek sadece aptalların işidir!

önümüzdeki seçimlerde yüzde 25'i bile bulamayacak! yazık aptallıkta ısrar edenler var!
icgqhs
akp oy kaybetti diyor, salak mı var karşında? oy kaybetmesi seni ne alakadar ediyor? kaybettiği oyu sen mi aldın? hdp ve yoktan çıkan bir iyi parti faktörü var. tabii ki oy kaybedecek.
matematik var, akıl var bu kadar da kamilce açıklama yapılmaz be!
keskin nisanci
şu adamın pişkinliğine hastayım. akp'nin oyu düştü diyor ve evet akp'nin oyu düştü ama akp'nin kaybettiği oyları chp mı aldı? o zaman solun tek partisinin yüzde 22'de kalması nolucak? muharrem ince yüzde 30 almış, chp yüzde 22'de kalmış. bu aradaki oran farkının hesabını kim verecek? böyle muhalefet partisi lideri oldukça erk sahipleri gücüne güç katar.
avni
lider olarak birçok konuda eksikliklerinin olduğu muhakkak. tek başına dürüstlüğün bir şey ifade etmediği bu topraklarda pek çok yöndeki yetersizliklerini, kifayetsizliklerini kabul edip kendi isteğiyle genel başkanlıktan çekilirse parti ve partiye gönül verenler rahat bir nefes alır. hatta en başta diğer partilerden siyasi rakipleri üzülür istifa etmesine ya da görevi kendi isteği ile bırakmasına.
hunyadi
Muharrem ince'nin parti içi hareketlerinden sonra 2018 haziran seçimleri için “gayrımeşru” ifadesini seçimden 1 ay sonra kullanmış kişi.
turuncu gemi
kurtla yiyip, çobanla ağlayan bir acaip muhalif lider. ülkede muhalif yetersizlik konusunda herkesi suçlar. bir süre önce üniversitelerin suskunluğuna takmıştı. bugün üniversitelerde akp li olmayan ne kadar hoca varsa ya hapiste ya atıldı. kendisi sus pus. bir ara meclis önünde kendisini yakma girişiminde bulunan işçiye, sırıta sırıta öğüt veriyordu. bu işçi arkadaş kendisini neden saray önünde yakmamış. chp ye oy vermediği için halka pöykürür bazen. halk daha ne yapsın? bütün büyük şehirleri chp ye verdi. neyin hesabını sordu bu kılıştar? hatta akp dönemindeki yolsuzlukların üzerine toprak atıldıkça atılıyormuş. zaten kılıştar'a göre onlar yolsuzluk değil israf.

halk sandıkları her seçim can ve maphus pahasına koruyor. cebindeki parasının son kuruşuna kadar chp kampanyalarına harcıyor. bu yetersiz adam hala kendisi hariç herkesi suçluyor.

halkımız hala bu yetersizi baş tacı ediyor. muhalif insanlarımızın bu adama bakışıyla, akp li vatandaşlarımızın tayyip erdoğan algısı arasında gram fark yok.