fiorabella

avni
yazdıkları tamam da; dünyayı gezdiriyor, halkları dinletiyor, yaşamı sevdiriyor, gerekeni hatırlatıyor, gereksizi unutturuyor ve daha neler neler. fularlı fm'e takılın, pişman olursanız vazgeçersiniz.
singur
"Gönlü güzel insan bulunduğu yeri kendi gibi güzelleştirir" sözünü hatırlatan güzel insan. Yaşadıkları yaşayacaklarının kefâreti olsun. Umduklarına Nail olsun.
kaptonur
Dün gece canlı yayınını dinlediğim ve dinlerken keyif aldığım yazar. Gerçi yayının yarısında uyuyakaldım ama olsundu yarısı da yetti. Gayet başarılı.
kaptonur
Hayatımda tanıdığım en merhametli insanlardan birisi. 1000. Entryi sırf onun için sakladığım doğrudur. Tanıdığım en büyük hayvansever. Onun seviyesine ulaşabilecek bir hayvansever tanıyacağımı da sanmıyorum. Sözlükte de bizi aydınlatıcı bilgileri ile şereflendiriyor. Aynı zamanda fularlı fm'de dj ve sayesinde benim de boş zamanlarımı değerlendirdiğim bir yayınım var. Fio iyiki seni tanımışım hep var ol.
keskin nisanci
ben ne zaman bu arkadaşın mahlasını görsem aklıma edgar allan poe'nun annabel lee şiiri geliyor. şiiri kendisine hediye etmek istiyorum, cinsiyetini bilmiyorum ve absürt bir durum olmasını istemiyorum ama şiir güzel ve okuması keyifli.

Seneler, seneler evveldi;
Bir deniz ülkesinde
Yaşayan bir kız vardı, bileceksiniz
İsmi Annabel Lee;
Hiçbir şey düşünmezdi sevilmekten
Sevmekten başka beni.

O çocuk ben çocuk, memleketimiz
O deniz ülkesiydi,
Sevdalı değil karasevdalıydık
Ben ve Annabel Lee;
Göklerde uçan melekler bile
Kıskanırdı bizi.

Bir gün işte bu yüzden göze geldi,
O deniz ülkesinde,
Üşüdü rüzgarından bir bulutun
Güzelim Annabel Lee;
Götürdüler el üstünde
Koyup gittiler beni,
Mezarı ordadır şimdi,
O deniz ülkesinde.

Biz daha bahtiyardık meleklerden
Onlar kıskandı bizi,
Evet! bu yüzden (şahidimdir herkes Ve o deniz ülkesi)
Bir gece bulutun rüzgarından
Üşüdü gitti Annabel Lee.

Sevdadan yana, kim olursa olsun,
Yaşça başca ileri
Geçemezlerdi bizi;
Ne yedi kat gökdeki melekler,
Ne deniz dibi cinleri,
Hiçbiri ayıramaz beni senden
Güzelim Annabel Lee.

Ay gelip ışır hayalin eşirir
Güzelim Annabel Lee;
Bu yıldızlar gözlerin gibi parlar
Güzelim Annabel Lee;
Orda gecelerim, uzanır beklerim
Sevgilim, sevgilim, hayatım, gelinim
O azgın sahildeki,
Yattığın yerde seni.

kaptonur
Tanıdığım en büyük hayvansever. Çok severim kendisini. Her hayvanı olan hayvansever olmuyor öyle sananlar varsa gitsin 5 dakika utansın fiorabella'nın yanında.
ontolojik sancilarimin merhemi
İnsanlığını ayrı kendisini ayrı seviyorum. Sözlüğün can damarı. Kalemi de ruhu kadar güçlü. Fioranın yumuşak çimenleri, hoş kokulu çiçeklerine bir kez tanık olunca ayak basmaya kıyamayıp, kuşlarının göklerde uçtuğu o dansı izlemekle yetiniyorum. İçkimi de eksik etmiyor sağ olsun. İyi ki var. Ah ! Moderatör adayım demiş miydim daha önce ? Evet seçimleri bekliyorum. Yönetime duyurulur.
hubel
Fularlı fm yayınlarını iple çektiğim ve dj listemde zirvede olan kişidir kendileri.

Sectiği müzikler ve o müziklere dair paylaştığı notlar sizi fularlı fm e bağımlı yapıyor. Ne zaman yayınını dinleseniz boynunuzda hemen bir fular beliriyor. Hele world music konseptiyle bir bakıyorsunuz mısır piramitlerindesiniz, sonra bir bakıyorsunuz kızılderili kabilesinde şefle birlikte barış çubuğu tüttürüyorsunuz :)

Yayınlarını ayrı insanlığı ayrı seviyoruz Fiorabella.
keskin nisanci
zengin sözlük'teki tavrını ve tarzını en beğendiğim yazarlardan biri ki bunu kendisi de biliyor sanırım ama eleştirileri kabullenememe tavrı ondan beklediğim davranış değildi. insanlar hakaret etmediği sürece eleştirme haklarını kullanabilirler. bize düşen yapılan eleştirilere saygı göstermek, düzeltilmesi gereken şeylerimiz varsa düzeltmek yoksa bildiğimiz gibi devam etmek. yapılan eleştiriler bence de yanlış ama dediğim gibi eleştirileri kabullenmek gerekiyor.
bonnie
bugün seçim nabzını adeta bir zengin sözlük muhabiri gibi sözlüğümüze yansıtmış yazar. gündemi sıkı sıkıya takip etmiş ve bizleri bundan mahrum bırakmamıştır. ciddi anlamda müteşekkür olmak gerek.

emeğine sağlık.
quares
İtalo calvino şöyle diyor:
“biz canlıların cehennemi gelecekte var olacak bir şey değil, eğer bir cehennem varsa, burada, çoktan aramızda; her gün içinde yaşadığımız, birlikte, yan yana durarak yarattığımız cehennem. iki yolu var acı çekmemenin: birincisi pek çok kişiye kolay gelir: cehennemi kabullenmek ve onu görmeyecek kadar onunla bütünleşmek. ikinci yol riskli: sürekli bir dikkat ve eğitim istiyor; cehennemin ortasında cehennem olmayan kim ve ne var, onu aramak ve bulduğunda tanımayı bilmek, onu yaşatmak, ona fırsat vermek.”

Fiorabella'da ikinci yolu seçerek dünya cehennemine tepkisiz kalmamış ve dünya cehenneminde elinden ne geliyorsa sonuna kadar yapmış ve yapmaya devam eden, tebrik edilesi iyi bir yazar.

İyi insanların lenin'i... :)
warmhole
Hakkında bol bol güzelleme yapılan yazar. Entryleri okuyunca insan kendisini tanımak istiyor haliyle. İyi bir hayvansevermiş ayrıca. Belli ki güzel insan. Selam olsun burdan.
0 /